Author Topic: Survarium... czyli S.T.A.L.K.E.R. 2? Godny (?) substytut "jedynki"  (Read 4917 times)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Trwają prace nad darmową (zapewne zostanie wprowadzony system jak w WOT'cie) grą będącą kontynuacją STALKERA. Pierwsze filmiki z wypowiedziami twórców:






Offline Maciej2801

  • Towarzysz broni
  • Posts: 202
  • Honor: +1/-4
    • View Profile
grą będącą kontynuacją STALKERA
Z tym się zgodzić nie mogę to będzie zupełnie inna gra. Taki WoW w świecie poatomowym. Twórcy nie maja jakichkolwiek praw do serii S.T.A.L.K.E.R.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Dlatego w tytule napisałem "substytut" a to nie samo co sequel, natomiast pisząc później "kontynuacja" miałem bardziej na myśli utrzymanie a także rozszerzenie klimatu znanego ze STALKERa (bądź co bądź robi to przynajmniej część zespołu robiąca 1-kę), a co do praw to się nie wypowiadam bo opisuję grę a nie potyczki prawne autorów z wydawcami. Jak rozumiem STALKER2 nie ma szans na ukazanie się, więc prawa zachowane a "seria" martwa. Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem takiego rozwiązania, chodziło mi tylko o przybliżenie powstającego tytułu gdzie autorzy w w/w filmikach deklarują posłuch wśród fanów 1-wszej... ups znaczy się STALKERA co do zmian w stosunku do tego wcześniejszego tytułu do którego praw nie mają  :P

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Chętnie bym zagrał w STALKER II, strasznie szkoda,ze nie wyjdzie. Obecnie mam Metro 2033, klimat niby podobny ale jakoś Stalker bardziej do mnie przemawiał. Może te widoczki sielskiej Ukrainy z sarkofagiem bloku nr.4 w tle? Niee, to chyba możliwość wypicia całej skrzynki wódki przeciwko promieniowaniu, tak to musiało być zdecydowanie to :D

Offline Maciej2801

  • Towarzysz broni
  • Posts: 202
  • Honor: +1/-4
    • View Profile
Chętnie bym zagrał w STALKER II, strasznie szkoda,ze nie wyjdzie. Obecnie mam Metro 2033, klimat niby podobny ale jakoś Stalker bardziej do mnie przemawiał. Może te widoczki sielskiej Ukrainy z sarkofagiem bloku nr.4 w tle? Niee, to chyba możliwość wypicia całej skrzynki wódki przeciwko promieniowaniu, tak to musiało być zdecydowanie to :D
Metro 2033 sednio Ci sie podoba bo ma zamknietą i liniową architekturę a nie otwarty świat jak S.T.A.L.K.E.R. bo tak powinno się nazywać tę grę nazwa musi być z kropkami. Bo wersja bez kropek została wykupiona w grudniu 2012 roku przez Niemców kilka dni przed śmiercia Strugackiego i będą robic swoją wersje bo idioci myśleli że jak kupią nazwę STALKER to przejmą prawa do ukraińskiej wersji gry a tu dupa bo Ukraińcy zabezpieczyli się własnie tymi kropkami i aby nie wykorzystywać nazwy stworzonej przez Strugackich i prawa wciąż są u GSC. A w sumie Ci Niemcy ponoć wiszą spora kasę GSC za sprzedane Zewy Prypecii.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile

Skolzkiy

  • Guest
Na tę chwilę gra wydaje się czymś bardziej w stylu FPSa niż DayZ czy STALKERA... A szkoda, bo bardzo się jarałem. Zobaczymy ostateczne gameplaye, jeżeli gra pozostanie w takiej lub podobnej formie to ja pociękuję  :-\

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile

Offline Martin

  • Towarzysz broni
  • Posts: 115
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
    • FG Community
Na serii S.T.A.L.K.E.R Zawaliłem wiele nocy.
Do każdej części jest wiele rewelacyjnych modów, tworzonych przez fanów gry, które w ciekawy sposób pozwalają spojrzeć na ten sam świat w grze, choć z zupełnie innej perspektywy (zarówno w przenośni, jak i dosłownie).

Mnie osobiście przypadł do gustu jeden mod do "Clear Sky" mianowicie "The faction war".
Jak ktoś lubił klimat "czystego Nieba" i wojny frakcji, to ten mod jest zdecydowanie dla niego! A jak ktos nie próbował- polecam, choć i samych modów do każdej części jest wiele i każdy coś dla siebie znajdzie. A to powoduje to, że choć gra leciwa- przez długi czas będzie miec coś nowego i ciekawego do zaoferowania.

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=48&t=9412

Żaden substytut mnie nie przekona! Ktoś rzuci hasło S.T.A.L.K.E.R 2 ktoś tam przeczyta, powtórzy koledze,  itd...  Zwykły marketing. Choć pewnie bardzo skuteczny i nieporównywalnie tańszy, niż gdyby ktoś miał od zera promować grę, której nikt nie zna...
Znając życie to i tak pewnie te kilkadziesiąt procent graczy chwyci haczyk... 
« Last Edit: 28 August 2013, 14:02:21 by Martin »