Author Topic: problem z karta Intel HD  (Read 4282 times)

hawk75

  • Guest
problem z karta Intel HD
« on: 30 December 2012, 18:22:05 »
Witam Forumowiczów .
Posiadam notebook Lenovo Y580 z 16GB ram , NVidia 660GTX, dysk 750 GB oraz beznadziejną kartę Intel 4000HD. Problem pojawia się , gdy gram w niektóre mapy w RO serwer niemiecki PzD. Ustawione mam w panelu NVidia  ,że RO ma się uruchamiać z kartą  NVidia. Podczas gry wyrzuca mnie lub tez pojawia się komunikat, że jest za mało pamięci wirtualnej ale dotyczy to zawsze  karty Intel HD. Szukałem podobnych tematów , ale nie znalazłem podobnego problemu z dwoma kartami. Jakby ktoś miał pomysł co z tym zrobić to z góry dziękuję za odpowiedź ;D.

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: problem z karta Intel HD
« Reply #1 on: 30 December 2012, 18:44:01 »
Może pokombinuj ze sterownikami do GeForca - nowsza wersja bądź starsza :P

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: problem z karta Intel HD
« Reply #2 on: 30 December 2012, 23:27:25 »
A po kliknięciu na pulpit prawym przyciskiem myszy nie pojawia Ci się opcja przełączania grafiki? Osobiście mam laptopa z Radeonem na pokładzie,ale problem miałem podobny. Lepsza karta grafiki powinna się uruchamiać automatycznie z bardziej wymagającymi aplikacjami,ale nie zawsze tak się dzieje. Przy RO 2 musiałem ręcznie przełączać karty grafiki,poprzez właśnie kliknięcie prawym przyciskiem myszy i przełączeniem grafik w sterowniku.
Może Ty masz podobnie?

Pozdrawiam.   :)

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: problem z karta Intel HD
« Reply #3 on: 31 December 2012, 11:15:25 »
ATI switchable graphics (nie wiem jak jest z nowymi modelami) trzeba było przełączać ręcznie. NVIDIA ma technologię Optimus, która teoretycznie powinna sama to zrobić...

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: problem z karta Intel HD
« Reply #4 on: 31 December 2012, 16:18:50 »
Kiedyś to było,teraz jest w automacie. Nie działa tylko przy Ro 2.