Author Topic: "Kątowanie" w pojazdach niemieckich  (Read 4672 times)

Offline Martin

  • Towarzysz broni
  • Posts: 115
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
    • FG Community
"Kątowanie" w pojazdach niemieckich
« on: 02 November 2012, 20:34:31 »
Witam.

   Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś na tym forum, kto mi doradzi.
Ostatnimi czasy sporo grywam w RO:Sstfront na mapach stricte pancernych (serwer  *10.PzD* )
Zawsze lubiłem czołgi, ale kiedy więcej serwerów było grywalnych- wystarczyły mi mapy standardowe (m.in. te pancerne i mieszane) A serwery  *10.PzD* wydawały mi się za trudne.
Od jakiegoś czasu grywam na własnie na serwerze  *10.PzD* (zacząłem tam, gdyż to jeden z niewielu w tej chwili serwerów do RO;O gdzie można niemal o każdej porze pograć na przyzwoitym poziomie i doświadczyć niezłej adrenaliny;)

   Mój problem sprowadza się raczej wyłącznie do czołgów niemieckich, bo w rosyjskich- idzie mi dobrze: Jak to jest z tym kątowaniem?
Jak najlepiej ustawiać się do przeciwnika będąc w konkretnym pojeżdzie? I czy ma znaczenie to, kiedy np: siedzę w Panzer iV i strzelam do T34 lub SU 76 ? (Mam na myśłi to, będąc w swoich Panzer IV - powinienem przyjąć inny kąt, względem T34 a jeszcze inny względem SU76 ? (przykładowe zestawnienie)
Jęśli ktoś ma jakieś przyzwoite rady (także odnośnie regulowania (oceniania) odległości do celu- Będe wdzieczny!
Dodam, że do tego stopnia nie radze sobie w czolgach niemieckich, że gram niemal wyłącznie jako rosjanin.
Dzięki z góre za rady:
Martin

« Last Edit: 02 November 2012, 21:13:52 by Martin »

kazmirzk

  • Guest
Odp: "Kontowanie" w pojazdach niemieckich
« Reply #1 on: 02 November 2012, 20:55:50 »
Złap mnie na steamie to wskoczymy na jakis serwer i pokaże Ci to w praktyce ;)

Ogólnie kĄtowanie czołgów niemieckich jest o tyle proste, że we wszystkich stosujemy identyczny schemat. PzKfw III, IV i stug maja inna "godz. kątowania" co tygrys i pantera, aczkolwiek sam "najazd" na przeciwnika odbywa się we wszystkich germańskich czołgach w ten sam sposób.

Offline Martin

  • Towarzysz broni
  • Posts: 115
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
    • FG Community
Odp: "Kątowanie" w pojazdach niemieckich
« Reply #2 on: 03 November 2012, 06:27:26 »
Dzięki za inicjatywę! Na pewno się odezwę ;)