Author Topic: Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08  (Read 7165 times)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08
« on: 09 May 2012, 22:13:03 »

Odbyły się we wtorek 8-mego Maja… przynajmniej jako nasze Fajtnajtowe „rekonstrukcje” upamiętniające datę podpisania kapitulacji przez hitlerowskie Niemcy (przed Zachodnimi Aliantami). Z racji daty ten fajtnajt wyróżniamy tym oto wpisem „na głównej” a także komentarzem:

Panowie i Panie, psy, koty i inne stworzenia ciała może nie daliśmy ale wielu widać wolało zapodać tyły przed czerwoną falą i nie pojawić się na placu boju, tak więc potyczki toczyły się mniej więcej w połowie składu wymaganego dla tak podniosłej daty, nawet nie odpaliliśmy Kriegstada bo po co się szukać w tak dużym mieście a GPS-a wtedy jeszcze nie było.

Dla osłody (i do naszego YouTubowego archiwum) ten oto wyedytowany materiał:


PS
Tak Asie masz w plecy ;p – jak widzisz Zaytsev kilował tak, że nie musiał dodawać kolejnego skrin-szota w swojej galerii na Steam’ie i w niczym Ci tu nie pomoże nieobecność (nieusprawiedliwiona) ;)
« Last Edit: 09 May 2012, 22:16:11 by BartBear_[PL] »

ciocia|Ola

  • Guest
Odp: Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08
« Reply #1 on: 09 May 2012, 23:52:39 »
Zabawa – dla stałych chyba wielbicieli, którzy wiedzą, co i jak. Mapy z kosmosu jak dla mnie… była we mnie chęć… ale…

Może dla ‘wyjadaczy to normalka’ przed wejściem ściągnąć mapę kilkadziesiąt MB,  żeby dołączyć.. bo ma się net o prędkości światła

Ja tak nie mam… na mapowisku są różne pliki… nikt nie podał „zielonemu”, jakie pliki pobrać… a jak zainstalować to już nie ma pewnie sensu… w RO są sami wyjadacze, dla których to wszystko to ‘pchełka’ – pewnie elita lepsza od innych, – która się kurczy i zaraz zniknie…  sami sobie grób kopiecie.

Niejednokrotnie wejście na ten serwer zniechęciło mnie pobieranie map. Nieustanna roszada zmiana wersji map… może upraszczam, ale oczekiwanie na ściągniecie jakiś tekstur pojazdów i nie wiem, czego jeszcze spowodowało wiele razu wciśnięcie F10 mimo świadomości gry na dobrym poziomie.

Niestety – roszady mapami sukcesywnie potrafią zniechęcić do odwiedzin serwera. GENERACJA Y albo, jak kto woli POKOLENIE Y ma to w poważaniu. Sami sobie karniaka strzelacie i będzie Was coraz mniej i mniej.

babka|Aleksandra

Offline Zeiss_PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +18/-0
    • View Profile
Odp: Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08
« Reply #2 on: 10 May 2012, 15:16:19 »
Szanowna Babciu Aleksandro !
Wydaje mi się że nie masz racji ,zabrakło cierpliwości i trochę chęci...
Nie jestem specjalistą od upgrade ani nie jestem z pokolenia które wiadomości informatyczne wyssało  z mlekiem matki.
Mimo to nie mam żadnych kłopotów z wejściem na "fajtnajty" ponieważ mapy automatycznie wgrywają się z przysłowiowego buta więc nie rozumiem w czym problem.
Mająca aktualną podstawkę (aktualizacja automatyczna przez steam) nie trzeba sobie zaprzątać głowy sciąganiem map chociaż to jeden  z najszybszych sposobów.
Ja nic nie ściągam ręcznie wszystko dzieje się podczas rozgrywki.
Oczywiście trzeba sobie zainstalować Carpatian lub Mare-Nostrum ,ale podstawowe informacje też są na stronie RO więc życzę powodzenia i do zobaczenia na froncie!!!!!

Dziadek Zeiss :)

Szable do boju lance w dłoń,bolszewika goń,goń goń!!

Shock

  • Guest
Odp: Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08
« Reply #3 on: 10 May 2012, 17:55:48 »
Ja tak nie mam… na mapowisku są różne pliki… nikt nie podał „zielonemu”, jakie pliki pobrać… a jak zainstalować to już nie ma pewnie sensu… w RO są sami wyjadacze, dla których to wszystko to ‘pchełka’ – pewnie elita lepsza od innych, – która się kurczy i zaraz zniknie…  sami sobie grób kopiecie.

To nie do końca tak jest. Weź pod uwagę to że tylko Bart stara się jeszcze cokolwiek zrobić - jeżeli chodzi o rozgrywkę - w granicach swoich możliwości, a ja tu zaglądam i sprawdzam czy jest porządek. Ja ze swojej strony powiem, że mam kilka pomysłów jak zmienić to forum ale tylko Bart mi odpowiada. Do "góry" pisałem ale odpowiedzi nie dostałem od bardzo dawna.

Nikt tutaj grobu sobie nie kopie, bo grób TWI wykopało sobie same przy wypuszczenia niedopracowanej RO2, mimo naszych usilnych prób grania w wersję BETA kilka miesięcy po wydaniu gry, próbowaliśmy ale daliśmy spokój bo projekt pod nazwą RO2 upadł, a czasami trzeba sobie powiedzieć prawdę, a prawda brzmi tak że czasy RO: OST się skończyły.

PS. Podziw dla Ryszki które zajmuje się mapami pod RO2 i ciągle wierzy.

Więc zanim napiszesz taki post zastanów się trochę, bo naprawdę możesz zniechęcić tą garstkę która została, a strona po prostu zniknie.

News o Berlin Event był. Eventy zazwyczaj zaczynamy (in game) od 20:30 lub 21:00 a na serwer można wejść od 20:00 więc czas na ściągnięcie map jest. Grali ludzie którzy mają słabe łącza i problemów nie mieli.

Weź pod uwagę też że swoje życie prywatne mamy, często wykonując dość specyficzny rodzaj pracy i czasu na wszystko nie starcza - to tak odnośnie jeżeli news nie był dokładny. A człowiek przecież robi tutaj wszystko bo ma chęć i za darmo.

Niestety – roszady mapami sukcesywnie potrafią zniechęcić do odwiedzin serwera. GENERACJA Y albo, jak kto woli POKOLENIE Y ma to w poważaniu. Sami sobie karniaka strzelacie i będzie Was coraz mniej i mniej.

W poważaniu to ja mam PIS i całą ich ekipę. O karniakach i grobach już pisałem powyżej. Tutaj nie ma pokolenia XYZ. Na Berlin Event byli ludzie których w życiu na tego typu imprezach nie widziałem, więc jak się chce to można, tylko trzeba czasami głową ruszyć a nie czekać aż ktoś inny zrobi większość za nas. I idąc za zawsze aktualnym powiedzeniem kończę  mój wywód.

"Bądź modny, myśl samodzielnie. Czegoś nie wiesz, pytaj" 
« Last Edit: 10 May 2012, 18:01:40 by Shock »

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08
« Reply #4 on: 10 May 2012, 18:16:22 »
Olka PMS czy co innego? ;)

Po pierwsze to nie był pierwszy Berlin Event, tylko został wyróżniony (i rozegrany w inny niż wedle schematu dzień) ze względu na korelację z datą historyczną, ot tyle.
Wszystko zostało wyjaśnione (co, po co, jakie mutatory i jakie mapy) dużo wcześniej, nie będziemy pisać rozprawki przed każdym fajtnajtem, jak ktoś chętny znajdzie sobie sam, Mapowisko otwarte 24/7 a jak pobierać z Mapowiska (?)-  tutaj jak ktoś ma z tym problem (a na razie usługa bez zmian działa prawie od początku strony, czyli załóżmy od 2007 roku) to nie będę nadużywał i tak nader często pojawiającego się tu obrazka pewnego kapitana ze StarTrekka ale wypadałoby go w takim razie wkleić. Są to i tak manewry zbyteczne bo mamy download z redirecta na poziomie europejskim, a czasy internetu z tepsy po lini telefonicznej juz bezpowrotnie minęły i chyba każdy ma minimum ta 6-kę (Mbit) zapewnioną czyli to nie jest argument. Nie uważam że granie Baksan-Danzig-Krasny i tak w koło Macieju jest dobrym rozwiązaniem i moim zdaniem właśnie to byłoby strzeleniem samobója - tutaj gramy maksymalnie klimatyczne mapki pod wymyślony event, czy pomysł chwycił (i czy faktycznie ludzie uciekają podczas ładowania danych) oceń sobie na podstawie wcześniejszych nagrań, np. tego:



gdzie widoczna jest zarówno ilość graczy jak i długość rozgrywki w rozsądnym zapełnieniu serwera.

Czemu tym razem sukces był... nazwijmy go "średni"? Nie wiem, jakbym był jednym z "chłopców" z obozu Prezia Jarka to doszukiwałbym się w tym winy Tuska, ale na pewno żadnego z twoich argumentacyjnych punktów. Wyszło jak wyszło i zapewne łaska gracza na pstrym koniu jeździ, może jeszcze być ok a może już tylko równia pochyła ale to nam odsłoni dopiero nieokreślona przyszłość...

A tak w ogóle to juz n razy byłaś zapraszana na kanały (kiedyś TSa teraz Mumbla) i gdybyś jednak zaproszenia przyjęła to miałabys najświeższe informacje z pierwszej ręki a tak to tylko odpowiedzi na Twoje - nieco histeryczne muszę z żalem przyznać - oświadczenie.

Love and PiS  ptfu.. peace :)

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08
« Reply #5 on: 10 May 2012, 19:51:52 »
Popieram takie inicjatywy i super że ktoś (Bart), coś robi. Ja niestety nie mogłem być, ale przyznam ze takie eventy są bardziej klimatyczne. Chociaż dalej ciężko mi się wgryźć w RO 1, to ostatnim razem bawiłem się przednio. A co do mojej wiary Shocku, to traktuję już to trochę jako "żołnierski" obowiązek. RO 2 już od bardo dawna nie odpalałem. Tylko że jak się już za coś brać, to do końca do ostatniego pocisku, które niestety TWI wali sobie ostatnio nie tylko w stopę, ale głównie w głowę. I tym łbem nafaszerowanym ołowiem, uderza chyba na oślep w klawiaturę, a może coś wyjdzie.
 PS: A tak na marginesie to lordgleedo , pracuje nad modem , dzięki któremu strzelając, można zamrozić przeciwnika, zamiast go zabić. Jednocześnie nasi kompani mogą nas odmrozić w ten sam sposób. Tak więc Quo Vadis RO 2 jak mawiał św. Piotr ;). Mi się wydaję za przeproszeniem że w dupę ciemną i mroźną .
A oto dowód


« Last Edit: 10 May 2012, 20:07:40 by ryszka »


ciocia|Ola

  • Guest
Odp: Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08
« Reply #6 on: 10 May 2012, 22:37:58 »
Ale się rozpisaliście. Jeszcze ktoś coś doda?
Pewnie jestem jedyną osobą, która wciska F10.
Mieszkam na wsi, net mam radiowy a cierpliwości w pewne dni zero, więc WAM się oberwało.

PRZEPRASZAM

Wawer

  • Guest
Odp: Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08
« Reply #7 on: 11 May 2012, 03:27:40 »
Szczerze mówiąc w Osfronta polamiłbym  przez dwie godzinki w tygodniu na "klasykach" jakby była ekipa... Gracie czasem?
Moim zdaniem dałoby radę skrzyknąć się w parę osób, żeby np w poniedziałek  21-23 popykać sobie na Basovce,  Baksanie czy Odessie... i powtarzać to co tydzień.
PS> Dziadek Wawer pozdrawia Babcię Olę
PS2>Mimo, że w zasadzie nie gram w ost fronta od bardzo dawna nie nigdy nie byłem gotów kliknąć na steamie "odinstaluj"...
« Last Edit: 11 May 2012, 03:47:08 by Wawer »

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08
« Reply #8 on: 11 May 2012, 08:21:45 »
PS: A tak na marginesie to lordgleedo , pracuje nad modem , dzięki któremu strzelając, można zamrozić przeciwnika, zamiast go zabić. Jednocześnie nasi kompani mogą nas odmrozić w ten sam sposób. Tak więc Quo Vadis RO 2 jak mawiał św. Piotr ;). Mi się wydaję za przeproszeniem że w dupę ciemną i mroźną .
A oto dowód



Freezetag? Grało się, ale w Unreal Tournament 3, do RO to jak pięść do nosa...

Biały Orzeł

  • Guest
Odp: Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08
« Reply #9 on: 23 May 2012, 23:02:55 »
Szczerze mówiąc w Osfronta polamiłbym  przez dwie godzinki w tygodniu na "klasykach" jakby była ekipa... Gracie czasem?
Moim zdaniem dałoby radę skrzyknąć się w parę osób, żeby np w poniedziałek  21-23 popykać sobie na Basovce,  Baksanie czy Odessie... i powtarzać to co tydzień.
PS> Dziadek Wawer pozdrawia Babcię Olę
PS2>Mimo, że w zasadzie nie gram w ost fronta od bardzo dawna nie nigdy nie byłem gotów kliknąć na steamie "odinstaluj"...

Będzie ze dwa lata jak nie grałem i ciężko teraz mosinka utrzymać w łapie ale z chęcią bym z wami zagrał ( jeśli oczywiście nie macie nic przeciwko).

Shock

  • Guest
Odp: Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08
« Reply #10 on: 24 May 2012, 01:03:53 »
No to wpadaj na Mumbla. Chłopaki zaczynają od 20. Największa ekipa jest oczywiście od piątku do niedzieli.

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Ostatnie walki w Berlinie 2012.05.08
« Reply #11 on: 24 May 2012, 06:53:47 »
tym łbem nafaszerowanym ołowiem, uderza chyba na oślep w klawiaturę, a może coś wyjdzie.

już wiemy dla czego Gibson tak łysieje - od walenia łbem w klawiaturę :)