Author Topic: Thompson  (Read 6154 times)

Dziki_Koziol

  • Guest
Thompson
« on: 20 March 2012, 19:24:47 »











Właśnie przyjechał (razem ze swoim młodszym kolegą z Izraela czyli Uzi).






Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Thompson
« Reply #1 on: 20 March 2012, 20:04:46 »
Piękne pukawki ;)

Dziki_Koziol

  • Guest
Odp: Thompson
« Reply #2 on: 28 March 2012, 22:03:27 »
Nie wytrzymał konkurencji na 100 m Thompson. Produkty radzieckie zdecydowanie zwycięzyły. W skupieniu Thompson jest gorszy nawet od Stena, co mam nadzieję potwierdzić w teście.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Odp: Thompson
« Reply #3 on: 29 March 2012, 12:34:41 »
Czyli rozpylacz, ale fajny, ma smaczek.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Shock

  • Guest
Odp: Thompson
« Reply #4 on: 29 March 2012, 12:38:10 »
Ja mam odmienne zdanie bo tez testowałem stena, thompsona i pepeszę na 100 m (i inne). Ale wszystko zależy od tego jak się testuje. Jak się strzela z ręki to taki test można o kant .... rozbić.

Testując broń w różnych kalibrach najbardziej obiektywny wynik otrzymamy osadzając broń w na przyrządzie do przestrzeliwania broni gdzie takowa siedzi sztywno i bije w punkt co pozwala obiektywnie określić ŚPT.

A strzelanie z ręki każdemu na tej samej broni wyjdzie inaczej.

« Last Edit: 29 March 2012, 12:44:26 by Shock »

Dziki_Koziol

  • Guest
Odp: Thompson
« Reply #5 on: 30 March 2012, 11:13:41 »
Ja mam odmienne zdanie bo tez testowałem stena, thompsona i pepeszę na 100 m (i inne). Ale wszystko zależy od tego jak się testuje. Jak się strzela z ręki to taki test można o kant .... rozbić.

Testując broń w różnych kalibrach najbardziej obiektywny wynik otrzymamy osadzając broń w na przyrządzie do przestrzeliwania broni gdzie takowa siedzi sztywno i bije w punkt co pozwala obiektywnie określić ŚPT.

A strzelanie z ręki każdemu na tej samej broni wyjdzie inaczej.

Zgodzę się w jednym, strzelanie z imadła jest jak najbardziej precyzyjne. Nie można jednak powiedzieć, że strzelanie z ręki można o kant rozbić, tak samo jak strzelanie z podparcia. Można nawet uzyć specjalnych tarcz do przystrzeliwania. Zgodzisz się, że ktoś kto dobrze strzela i ma doświadczenie uzyska powtarzalne i reprezentatywne wyniki nawet strzelając z ręki? Wszak i również o to chodzi jak ta broń strzela naprawdę.

Shock

  • Guest
Odp: Thompson
« Reply #6 on: 30 March 2012, 18:23:28 »
Zgadzam się. Ale mówiąc, że coś jest lepsze (w tym wypadku celniejsze) trzeba przeprowadzić test zgodnie z procedurą zeby nie było niedomówień.

Jeżeli mówisz że Sten jest celniejszy od Thompsona ale testujesz z wolnej ręki lub podpórki to się zgodzę, że tak może być.

Poza tym można popatrzeć na dane techniczne obu broni i zobaczyć który ma mocniejszy nabój, dłuższą lufę i jaki ciężar bo to ma oczywisty wpływ na celność. 

Dziki_Koziol

  • Guest
Odp: Thompson
« Reply #7 on: 30 March 2012, 19:21:39 »
W przypadku Stena, w grę wchodzi jeszcze to, jak zostały wykonane przyrządy. Każdy strzela inaczej. Generalnie sprawdza się to o czym pisał Kochański. Masz rację, strzelania z imadła trzeba spróbować.

Pozdrawiam.