Author Topic: Krzyże...  (Read 3457 times)

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Krzyże...
« on: 29 March 2012, 19:46:55 »
Nie, nie pod pałacem. Celownicze.
Mianowicie, szukam jakiejś lunetki do wiatrówki(wiem ze szaleństwo do sprężynowej montować lunetę bo zaraz rozwali, ale to już moja sprawa) i tu jest problem. Chcę coś z krzyżem celowniczym najlepiej takim jak w PSO-1 czyli SVD... może być też szwabski tak jak w mauserku. Byle nie 30x30(duplex). Macie coś do polecenia? Szukam i nie mogę znaleźć niczego sensownego, nie chcę też wydać jakiejś astronomicznej sumy(MON płaci za robotę ale szastam kasą na bzdety :P) Jakby ktoś coś miał, jakieś doświadczenia chociaż, to śmiało, nie wstydzić się. Pozdrawiam.
« Last Edit: 29 March 2012, 20:16:25 by Haratacz »
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Krzyże...
« Reply #1 on: 29 March 2012, 20:08:40 »
Ja mam lunetę do wiatrówki 4x20 wartą 20 zł, więc mogę ci sprzedać za dychę + koszt wysyłki.  ;D




Major Konig

  • Guest
Odp: Krzyże...
« Reply #2 on: 29 March 2012, 20:17:22 »
Ja też mam. 3-9x50, podświetlenie krzyża, wysoki montaż.Za jedyne 2 stówki+ koszt dostawy.


[załącznik usunięty przez administratora]

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: Krzyże...
« Reply #3 on: 29 March 2012, 20:21:38 »
Ciężko będzie, najbardziej popularny mildot jest. Z takim krzyżem to jeszcze Ci na sprężynie wytrzyma, nawet na Hatsanach jakoś siedzą niektóre lunety. Poczytaj i popytaj na typowych forach wiatrówkowych lepiej:

http://www.e-tawerna.pl/
http://bron.iweb.pl/

Poszukaj w necie o lunetce Vomz Pilad 8x56Lf, tu jest trochę:

http://strzelanko.dzs.pl/lunety-celownicze/vomz-pilad/

Taka powinna wytrzymać na cywilizowanej sprężynie, pzdr.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Odp: Krzyże...
« Reply #4 on: 29 March 2012, 20:30:21 »
Dobra, a bez bzdetów typu podświetlanie?
Na otwartych strzelam do puszek po piwie na 60-80 metrów(na 60 wchodzi 8 na 10 strzałów, na 80 m 4-5 na 10) ale to Hatsan 70, więc to i tak dobry wynik. Lunetka mi potrzebna żeby się pobawić troszkę inaczej niż zwykle, myślałem nad kolimatorem(ale puknąłem się w łeb, nawet w berylu go nie mam:D hahahahaha)
A i 200zł... za "majne szczelbe" dałem 355, hmm jakby była za 130 to jeszcze, ale 200 to dużo. A sprężynowa i tak rozwali ją w cholerę.

Myślę za jakiś czas kupić coś na CO2, będę sobie do kapsli strzelał na 40:D, przynajmniej lunety nie psuje.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: Krzyże...
« Reply #5 on: 29 March 2012, 21:38:38 »
Stary Ty pytasz o lunetę czy zabawkę ?? Za 130 zł i jeszcze bajera krzyże wymyślasz. Tą co Ci podesłałem to za jakieś 600 zł kupisz. Za taka kasę co wspominasz to tylko chińczyk Point Presision z Zielonego Sklepu. Ale lunetą to ciężko nazwać. Jak masz Hatsana w polimerze to musisz dociążyć kolbę i wypełnić, dobrze by było ja cywilizować zestawem od Alchemika, bo luneta długo nie wytrzyma. Poszukaj więcej na Tawernie.

Klimas

  • Guest
Odp: Krzyże...
« Reply #6 on: 30 March 2012, 00:15:40 »
Polecam Leapers`a miałem na Slavce i nic z nią się nie stało, teraz używam jej na s400 i bajka. Kiedyś zmienię na jakąś z cieńszym krzyżem. Więcej dowiesz się na Iwebie. Pozdro

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Odp: Krzyże...
« Reply #7 on: 30 March 2012, 08:16:55 »
Stary Ty pytasz o lunetę czy zabawkę ?? Za 130 zł i jeszcze bajera krzyże wymyślasz. Tą co Ci podesłałem to za jakieś 600 zł kupisz. Za taka kasę co wspominasz to tylko chińczyk Point Presision z Zielonego Sklepu. Ale lunetą to ciężko nazwać. Jak masz Hatsana w polimerze to musisz dociążyć kolbę i wypełnić, dobrze by było ja cywilizować zestawem od Alchemika, bo luneta długo nie wytrzyma. Poszukaj więcej na Tawernie.

Rozumiem Cię, nie chcę czegoś zbytnio dobrego, bo hatsan i tak zepsuje, szkoda mi naprawdę inwestować w lunetę, chcę się tylko chwile pobawić. Pytałem czy jest w ogóle coś do kupienia za małą kasę z takimi krzyżami jakie wymieniłem, bo się doszukać nie mogłem. Jakbym coś znalazł za 50 dych z krzyżem PSO-1 to bym wziął, strzelił te kilkadziesiąt razy i tyle, jak się rozleci(a się rozleci) to płakał nie będę.

No ale jak patrzę na Leapers Golden Image 3-9X32 AO to w sumie wygląda dość ciekawie, cena wyższa niż mówiłem, ale się jeszcze zastanowię.


albo
http://www.point-precision.com/pp4x32.html


A pierdzielę lunety, kolimator sobie kupię:D.. całkiem bez sensu, zostaję przy muszce i szczerbince.
« Last Edit: 30 March 2012, 12:16:05 by Haratacz »
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."