Author Topic: All About Wepons  (Read 39613 times)

l()rd Chick3n.pL

  • Guest
All About Wepons
« Reply #60 on: 10 September 2006, 17:21:08 »
Czy jest to możliwe żeby znizczyć czołg strzelając z panzerfausta jak z możdzierza, ew. jakiś inny pojazd, wiem ,że pocisk spada, ale czy to mozliwe?? i czy komuś sie to udało?

Goose

  • Guest
All About Wepons
« Reply #61 on: 12 September 2006, 16:38:10 »
BYnajmniej jest to możliwe. Wczoraj w ten sposób rozwaliłem 1nym strzałem w góre wieży(strzał "jak z mozdzierza")  nowiutkie IS-2.

l()rd Chick3n.pL

  • Guest
All About Wepons
« Reply #62 on: 12 September 2006, 20:45:55 »
dzięki:satisfied, niezły  jesteś że trafiłeś

pvt. Jesz

  • Guest
All About Wepons
« Reply #63 on: 16 September 2006, 14:27:04 »
A ja podzielam zdanie Gorala =) kupiłem RO tylko dlatego, że jest realistyczne, a takie jak to ktoś określił 'pykanie do siebie z 5o metrów z karabinów' to coś czego mi brakowało w CoD, MoH, no może jeszcze w BiA było lepiej, a już po RO spodziewałem się właśnie tego - realistyczniej symulacji wojny... ale, żeby nie było, że OT robię, to napiszę o moim ulubieńcu - Mosinku =P normalnie trochę z przymusu to znajomość, bo jak mi się mapka wgra to już tylko 'striełok' do wyobru zostaje, ale teraz już tylko to mi odpowiada ^^ no chyba, że walka w mieście, to wtedy albo PPD 40, albo hajda bagnet na broń! I tłuc Niemiaszków! xD

AKMS

  • Guest
All About Wepons
« Reply #64 on: 22 October 2006, 15:11:49 »
Quote
dorbze lord cziken tak amsz racje oddaje Ci pokłon, bo byłeś najlepszy na serwerzze jak to wczesniej napisaleś... pocisk 9mm z TT nie zabije a ten sam pocisk z PPshzabije ciekawe pisz pisz dalej... widze, że po prostu dużo gierek typu CoD2 i MoH... a 0 pojęcia o militarystyce... to się zdarza w tym wieku


Żebyś wiedział że jest to możliwe, jesli pistolet maszynowy i pistolet samopowtarzalny strzelają tym samym nabojem, to pocisk wystrzelony z pistoletu maszynowego zazwyczaj będzie posiadał większą energię kiunetyczną, ponieważ pistolety maszynowe zazwyczaj posiadają dłuższe lufy od pistoletów samopowtarzalnych

Pocisk wystrzlony z PPSz posiada energią kinetyczną 690J

Pocisk wystrzelony z TT posida energię kinetyczną 480J

Obie konstrukcje zasilane są nabojem 7,62x25mm

Należy jednak zaznaczyć że siła obalająca pocisków to temat rzeka

Quote
ppsha celniejsza od pistoletu?? buahahhahahahhahahahahhaha.... zastanów się człowieku, ppsha jest taak dobra ponieważ ma ogromną szybko strzelność i wróg jest po prostu zasyoany tymi 70 nabojami -.-


PPSz posiada dłuższą lufę i linię celowania od większości pistoletów samopowtarzalnych, więc czemu miałby być mniej celny

velvetpill

  • Guest
All About Wepons
« Reply #65 on: 22 October 2006, 18:14:19 »
Quote
AKMS :
Quote
ppsha celniejsza od pistoletu?? buahahhahahahhahahahahhaha.... zastanów się człowieku, ppsha jest taak dobra ponieważ ma ogromną szybko strzelność i wróg jest po prostu zasyoany tymi 70 nabojami -.-


PPSz posiada dłuższą lufę i linię celowania od większości pistoletów samopowtarzalnych, więc czemu miałby być mniej celny


Zgadzam się z AKMS! PPSh jest zdecydowanie celniejsza od pistoletu (pamiętajmy, że ten drugi strzela pojedynczymi nabojami a nie wywala z siebie całego magazynku przy jednym pociągnięciu za cyngiel, więc porównujmy w strzałach pojedynczych). Ma dłuższą lufę, a co za tym idzie, pocisk na dłuższym odcinku jest stabilizowany przez wewnętrzny "gwint"... a co to oznacza chyba nie musze pisać.

BTW: skoro była mowa o realizmie - jeden nabój z pistoletu TT może zabić nawet ze 150 metrów trafiając w odpowiednie miejsce (szyja - tętnica obwodowa szyjna, udo - tętnica obwodowa udowa, obojczyk - tętnica podobojczykowa... utrata przytomności w wyniku wykrwawienia (w zależności od uszkodzenia naczynia krwionośnego) od kilkunastu sekund do minuty, śmierć po jakichś 4 minutach) Tętnice jako jedyne naczynia krwionośne w ciele człowieka pokryte są mięśniówką, która w wyniku uszkodzeń kurczy się i zamyka światło naczynia krwionośnego (by zachować homeostazę)... a gdy tętnica zostanie przerwana całkowicie - to nie ma szans na uratowanie pacjenta - zostanie wciągnięta do jamy ciała (przeważnie otrzewna lub worek osierdziowy) i tam pompuje krew (w przeciwieństwie do żył pozostających na swym miejscu).
Wiem że przesadzam, ale chciałbym jakąs grę w której tak realistycznie odwzorowano anatomię by powyższe przypadki mogły się zdarzyć... tak tak, wiem, marzenie ściętej głowy :con

Silent

  • Guest
All About Wepons
« Reply #66 on: 22 October 2006, 21:16:17 »
Quote

BTW: skoro była mowa o realizmie - jeden nabój z pistoletu TT może zabić nawet ze 150 metrów trafiając w odpowiednie miejsce (szyja - tętnica obwodowa szyjna, udo - tętnica obwodowa udowa, obojczyk - tętnica podobojczykowa... utrata przytomności w wyniku wykrwawienia (w zależności od uszkodzenia naczynia krwionośnego) od kilkunastu sekund do minuty, śmierć po jakichś 4 minutach) Tętnice jako jedyne naczynia krwionośne w ciele człowieka pokryte są mięśniówką, która w wyniku uszkodzeń kurczy się i zamyka światło naczynia krwionośnego (by zachować homeostazę)... a gdy tętnica zostanie przerwana całkowicie - to nie ma szans na uratowanie pacjenta - zostanie wciągnięta do jamy ciała (przeważnie otrzewna lub worek osierdziowy) i tam pompuje krew (w przeciwieństwie do żył pozostających na swym miejscu).
Wiem że przesadzam, ale chciałbym jakąs grę w której tak realistycznie odwzorowano anatomię by powyższe przypadki mogły się zdarzyć... tak tak, wiem, marzenie ściętej głowy :con


nie tętnica obwodowa szyjna, a tętnica szyjna wspólna. nie tętnica obwodowa udowa, a tętnica udowa, ewentualnie tętnica biodrowa zewnętrzna (na odcinku między 4 -5 kręgiem lędźwiowym, a więzadłem pachwinowym). nie wiem jak sobie wyobrażasz tętnice udową, mającą średnicę palca wskazującego, której mięśniówka zaciska się, zamykając naczynie... a ciśnienie panujące w naczyniu? fakt może to działa np. w tętnicy twarzowej o znacznie mniejszym kalibrze, ale tylko na chwilę ( sprawdź przy goleniu - chwila nic, a potem chlusta krew aż miło :) ).
btw pierwszy raz słyszę o "wciąganiu" tętnicy do otrzewnej... otrzewna to worek surowiczy, złożony z dwóch warstw, które dosyć ściśle do siebie przylegają. chodziło chyba Tobie raczej o jamę otrzewnej. poza tym wydaję mi się, że nic się nie "wciąga", "wsysa" ani nic z tych rzeczy - naczynia i narządy są trzymane przez więzadła, mięśnie, itp. chyba jedyny wyjątek to jelito cienkie, które po szerokim przecięciu powłok brzusznych po prostu "wypływa" z ciała (była taka scena w "szeregowcu ryanie" na plaży omaha - facet szedłą i niósł w rękach swoje wnętrzności :) ), ale to dlatego że mają tylko jedną krezkę od lewego podżebrza do prawego dołu biodrowego .

przelatujący pocisk uszkadza i naczynie i otrzewną - stąd krwotok do jamy otrzewnej

oj kolego, chyba się spało na zajęciach z anatomii :)

velvetpill

  • Guest
All About Wepons
« Reply #67 on: 22 October 2006, 22:22:01 »
Wiesz... jestem ratownikeim medycznym, nie po szkole a kursie (m-cznym) i takiej medycyny tam nie było...

Quote
Silent :
nie tętnica obwodowa szyjna, a tętnica szyjna wspólna. nie tętnica obwodowa udowa, a tętnica udowa, ewentualnie tętnica biodrowa zewnętrzna (na odcinku między 4 -5 kręgiem lędźwiowym, a więzadłem pachwinowym).


Rzeczywiście wszystko mi się poje***ło! Mówiąc o tętnicach obwodowych miałem na myśli te naczynia, na których można wyczuć tętno... centralne (czyli szyjna i pachwinowa), a nie obwodowych (na nadgarstku) :doll:

Quote
Silent :
nie wiem jak sobie wyobrażasz tętnice udową, mającą średnicę palca wskazującego, której mięśniówka zaciska się, zamykając naczynie... a ciśnienie panujące w naczyniu? fakt może to działa np. w tętnicy twarzowej o znacznie mniejszym kalibrze, ale tylko na chwilę ( sprawdź przy goleniu - chwila nic, a potem chlusta krew aż miło :) ).


Ależ ja nie napisałem, że ma się całkowicie zamknąć! Tak się dzieje z nielicznymi naczyniami!!!

Quote
Silent :
 chodziło (...) o jamę otrzewnej.


Tak :|

Quote
Silent :
poza tym wydaję mi się, że nic się nie "wciąga", "wsysa" ani nic z tych rzeczy - naczynia i narządy są trzymane przez więzadła, mięśnie, itp.


A z tego co wiem (relacja dr medycyny z dłuuugim stażem (nomen-omen wojskowego)) przecięta tętnica szyjna na skutek kurczenia się mięśniówki jest wciągana do ciała - i tam wypompowuje to co powinno trafić do mózgu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I to miałem na myśli :)


Pozdr dla... studenta medycyny???

PS. a WWW.OGRISH.COM znasz?

Silent

  • Guest
All About Wepons
« Reply #68 on: 23 October 2006, 00:15:17 »
Quote

Quote
Silent :
nie wiem jak sobie wyobrażasz tętnice udową, mającą średnicę palca wskazującego, której mięśniówka zaciska się, zamykając naczynie... a ciśnienie panujące w naczyniu? fakt może to działa np. w tętnicy twarzowej o znacznie mniejszym kalibrze, ale tylko na chwilę ( sprawdź przy goleniu - chwila nic, a potem chlusta krew aż miło :) ).


Ależ ja nie napisałem, że ma się całkowicie zamknąć! Tak się dzieje z nielicznymi naczyniami!!!


nie doczytałem :P swoją drogą tętnica kurczy się też dlatego, że wynaczynia się łożysko naczyniowe --> brak krwi próbuje zrównoważyc teoretycznie wzrastającym ciśnieniem (mniejsza średnica --> większe ciśnienie). skutek? <chlust> <chlust> <chlust> :D


Quote

Quote
Silent :
poza tym wydaję mi się, że nic się nie "wciąga", "wsysa" ani nic z tych rzeczy - naczynia i narządy są trzymane przez więzadła, mięśnie, itp.


A z tego co wiem (relacja dr medycyny z dłuuugim stażem (nomen-omen wojskowego)) przecięta tętnica szyjna na skutek kurczenia się mięśniówki jest wciągana do ciała - i tam wypompowuje to co powinno trafić do mózgu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I to miałem na myśli :)


ano tak to rozumiem :) ale w tej kwestii nie będę się spierał, bo aż taki obeznany nie jestem - na razie ufam na słowo, a czas zweryfikuje to stwierdzenie ;)


Quote

PS. a WWW.OGRISH.COM znasz?


znam i jest chore... jak ktoś ma ochotę oglądać w internecie śmierć albo coś, to radzę mu się najpierw wybrać np. do hospicjum i zobaczyć jak ludzie tam cierpią... może zmądrzeje

pozdr :)

PS na tętnicy udowej cięzko jest zmierzyć tętno. teoretycznie się da, ale ja nie potrafię nawet sobie sprawdzić, a do grubych nie należę :D

Goral

  • Guest
All About Wepons
« Reply #69 on: 23 October 2006, 00:34:14 »
Fajnie sie to czyta, ale jest cholernie offtopic!!!

Guz

  • Guest
All About Wepons
« Reply #70 on: 23 October 2006, 01:09:20 »
Goral czasem chyba mozna poloznic zasady i pozwolic na kontynulowanie malego offtopa - zwlaszcza jesli jest taki "fachowy" jak ten :)

velvetpill

  • Guest
All About Wepons
« Reply #71 on: 23 October 2006, 06:48:48 »
Quote
PS. a WWW.OGRISH.COM znasz?

Quote
znam i jest chore... jak ktoś ma ochotę oglądać w internecie śmierć albo coś, to radzę mu się najpierw wybrać np. do hospicjum i zobaczyć jak ludzie tam cierpią... może zmądrzeje

Masz rację, niektóre materiały tam załączane są hor(rrr)e [choćby egzekucje z Iraku] ale nie wszystko. Nomen-omen pokazywali nam co nieco podczas owego kursu pierwszej pomocy, co by cyt: "(...) przyzwyczaić do widoku krwi i pokazac jak to wygląda (...)"... mogło się obejść bez tego - to bezapelacyjny fakt! Co do hospicjów to zgadzam się w zupełności - co niektórzy powinni odbywać tam obowiązkową praktykę... może by zmienili podejście do życia!

Quote
PS na tętnicy udowej cięzko jest zmierzyć tętno. teoretycznie się da, ale ja nie potrafię nawet sobie sprawdzić, a do grubych nie należę :D

Ciężko ciężko - ale wykonalne... potrafię u siebie, ale muszę być lżej ubrany (jeansy niewskazane)!!!
 
 
Wracając do tematu... nigdy nie gram MG-42 ale pamiętam, że w Call of gluty, tfu!!! Call of duty :wink wystrzałom towarzyszył duży ogień wylatujący z lufy, co było bardzo realistycznie (oczywiście jeśli broń nie ma założonego "tłumika" na końcu lufy), bo strzelało się jak w rzeczywistości - kilkunabojowymi seriami a nie "ile taśma da / rura wytrzyma"! Jak to jest w RO?

No i wymiana lufy w MG-42 jest świetna!!! Lubię takie smaczki :):love

AC| AdRain

  • Guest
All About Wepons
« Reply #72 on: 23 October 2006, 12:13:45 »
Wracając do tematu... to co z tego żę ma dłuższą lufe? przecież średnica lufy wewnętrznej też sie liczy.... średnica tkaiej ppszy jest większa niż średnica pistoleciku.. takim rozumowaniem to można stwierdzic żę Minigun jest bardzo precyzjną bronią bo ma długą lufe! tak przynajmniej mi się zdaje... nie każdy pistolet 9mm ma identyczną średnice lufy wewnętrznej i nie długa lufa w tym wypadku nie gra roli

Goral

  • Guest
All About Wepons
« Reply #73 on: 23 October 2006, 13:00:21 »
Celność to nie tylko sprawa broni. Choć celność to nie to samo co celny strzał. Z TT można spokojnie wystrzelić 6 naboi z magazynka w ciągu ok. 5 sekund trafiając nimi z odległości 25 m w sylwetkę człowieka. Z PPSh można w tym czasie wywalić całe 70 naboi i nie trafić w ogóle.

Guz

  • Guest
All About Wepons
« Reply #74 on: 23 October 2006, 15:25:12 »
Zacznijmy najpierw od przeznaczenia broni. Pistolety od zawsze pelnily role broni bocznej. PMy maja na celu zasypac wroga ogniem i takie byly przeslanki przy opracowywaniu PPSz'y. Co do celnosci, PM'y z cala pewnoscia nie sa bronia celna. Gdyby bylo inaczej to wszystkie armie swiata nie przeszly by na "karabiny szturmowe". Co do obydwu konstrukcji to trzeba przyznac ze nie byly to konstrukcje najlepiej przemyslane, osobisce wyzej od TT'ki cenie sobie colta M1911A1 czy polskiego VIS'a, a od "pepeszki" M1928A1.