Ogólnie o grze Red Orchestra 2: Heroes Of Stalingrad - Bohaterowie Stalingradu > Mapy

Seria poradników do RO2 SDK - jak od podstaw stworzyć mapę - od kolegi Polshevik

(1/3) > >>

Ark:
Witam Forumowiczów

Nakłoniłem kolegę o nicku Polshevik, aby wykonał serię poradników do tworzenia map w SDK do RO2.
Filmy mają za zadanie zapoznać ludzi chcących tworzyć mapy wg własnych pomysłów praktycznie od podstaw. Kolejne części pokażą poszczególne procesy tworzenia mapy przy użyciu tego co jest dostępne w edytorze, tak aby każdy posiadający sprawnego kompa, mógł zacząć pracę.
Komentarze opisujące program są po polsku.
Po obejrzeniu filmu - proszę o  wpisy od osób, które chcą pogłębić wiedzę na temat tworzenia map.

link:

Z swojej strony postaram się przekazać swoją wiedzę w tym temacie, myślę także że osoby zainteresowane tworzeniem, przy okazji kolejnych filmów - podzielą się swoją wiedzą. Prośba aby podpowiedzi dotyczyły kolejnych dodawanych filmów, a nie wybiegały w przyszłość.

pozdrawiam Ark

ShariK PL:
I tego trzeba było.

Ryszka:
Super sprawa chłopaki, świetny pomysł i przejrzyste wykonanie.

Ark:
Panowie - podzielę się z wami kilkoma uwagami dotyczących pierwszych kroków przy pracy z SDK.
Zawsze trzeba sobie zrobić odręczny szkic danej mapy - zanim zaczniemy ją tworzyć w edytorze, dlaczego ? - z czasem gdy wasza mapa zacznie nabierać szczegółów- przytłoczy was masa linii, obiektów - wszystko to co uznacie że powinno być na mapie. Dlatego tak ważne jest mieć pod ręką szkic, nawet ten odręczny. Na szkicu odręcznym - prędzej przynajmniej na początku wprowadzicie zmiany niż w edytorze.
Jeśli natomiast tworzycie mapę z zdjęć, oryginalnych map sytuacyjnych, czy innych źródeł - tym bardziej szkic będzie wam potrzebny.

Więc jeśli zaczynacie myśleć o mapce wg własnego projektu. to Brulion A4, czy A3 i do roboty.;)

pozdrawiam Ark

Klimas:
A mi ten program się wysypuje. Może ktoś wie dlaczego? Załączam plik który może coś wam podpowiedzieć. Mój komp to AMD Phenom II  x4 955  3,20 GHz; 8 Gb ram; NVIDIA GeForce GTX 560
Za pomoc z góry dziękuję. Klimas

[załącznik usunięty przez administratora]

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version