Author Topic: Nowe mapy do RO2  (Read 81428 times)

Daazzz

  • Guest
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #30 on: 17 January 2012, 13:42:37 »
Nic sie nie przejmuj :) Informacje które podajesz są bardzo przydatne :) Wczoraj ściągnąłem sobie Ogledow-B7 a dziś potestuję  Butovo B4:)
Dzięki za info ;)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #31 on: 17 January 2012, 13:59:53 »
Zapewne jak wyjdą nowe pojazdy to będzie Beta8

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #32 on: 17 January 2012, 14:25:21 »
Pograłem dzisiaj trochę na nowym Butovie, gra się dobrze. Autor poprawił respawny, rosjanie po wejściu startują bliżej punktu A. Tak więc od początku, walka jest bardziej zażarta. Zmieniony jest trochę kierunek światła, już nie wali tak mocno w twarz, przy obronie (rosjanie). No i więcej krzaczków oraz rozwalonych tygrysów, za którymi można się ukryć , grając niemcami  na starcie. Ogólnie mapka na duży +

edit: Drecks wstawił juz boty na swojej mapce Coldsteel


« Last Edit: 17 January 2012, 15:56:14 by ryszka »


Koller

  • Guest
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #33 on: 17 January 2012, 16:31:17 »
a mi póki co Butovo się nie podoba...widać różnicę między nią a oficjalnymi, sprawia wrażenie zrobionej na odp...
wejścia do budynków jakieś nieprzemyślane, respy odsłonięte (parę krzaczków gówno daje)...mapa podobno może troszkę do Spartanówki - jednak mniejsza, z gorszym balansem,
ogólnie jak się poprawi to może coś z tego będzie:)
nie wiem jak Oględów, ale po screenach chyba wydaje się bardziej dopracowana...
i niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale już nie trzeba ściągać mapki wcześniej - prawdopodobnie po wyjściu SDK mapki się same ściągają przy wejściu na serwer

anonim.pl

  • Guest
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #34 on: 17 January 2012, 17:02:35 »
Ogledow jest oficjalną mapą Ro1 i do Ro2 została przeniesiona wraz ze wszystkimi modelami. Autor nic swojego tam nie wstawił.

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #35 on: 17 January 2012, 19:30:11 »
 Tak mapki ściągają się same, ale u mnie trwa to jakoś długo,  czasami też rozłącza mi się z serwerem i po ściąganiu.
A jeżeli chodzi o Butovo, to mi się nawet podoba. Chociaż na forum Tripwire też zdania sa podzielone ( szczególnie aktualna wersja wzbudza mieszane uczucia, został nawet założony oddzielny temat, dotyczący kierunku padania światła słonecznego  ;D  ). Nie grałem jeszcze na tej mapie w pełnej ludzkiej obsadzie . To by był najlepszy sprawdzian grywalności.
« Last Edit: 17 January 2012, 19:51:51 by ryszka »


Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #36 on: 18 January 2012, 09:00:38 »
Niejaki LordGleedo też rozpoczął zabawą w modowanie. Jego mapka miała nazywac sie Volkhovsky Forest, ale znikoma ilosć materiałów, oraz słaba optymalizacja gry (las zżera zasoby kompa i fps byłby zbyt niski), zmusi go pewnie do zmiany nazwy projektu. Link do obejrzenia na forum tripwire, (trzeba przewinąć stronę na sam dół) http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?t=69493&page=10

Edit: Ogledow B8 wyszła, do pobrania z tego linku http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?t=72721. Podstawową poprawką jest to, że czołg nie wiesza sie na wzgórzu.

Edit:2 A pozostając przy temacie czołgów polecam tą stronę z forum tripwire http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?p=1008978#post1008978, tam trzeba odnaleźć post kolesia o ksywie Szeder, otworzyć spoiler i zobaczyć nad czym pracuje.
« Last Edit: 18 January 2012, 14:54:55 by ryszka »


Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #37 on: 18 January 2012, 16:28:33 »
[...]
 tam trzeba odnaleźć post kolesia o ksywie Szeder, otworzyć spoiler i zobaczyć nad czym pracuje.

To chyba gość od Turula i teraz jadą Turul zwei  8)

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #38 on: 19 January 2012, 03:54:53 »
Grałem wczoraj w Butowo i potwierdzam zdanie Kollera- mapa jest mierna, mocno odstaje od pozostałych map, sporo rzeczy graficznie jest słabych, na poziomie ro1. A najgorsze jest to, że wygląda to jak - nowy teren + kościół i płoty ze Spartanowki + domy z Ampartamentów/Danzigu...taki składak.
Mapa jak powiedział Koller " sprawia wrażenie zrobionej na odp...ol" , po najmniejszej linii oporu. Mam nadzieję, że człowiek się nie podda i następną zrobi od podstaw samodzielnie...

Dobre jest to, co widać w linkach od Ryszki - wydanie SDK ruszyło z kopyta scenę i już widać efekty. Ten czołg to chyba bt-5 ?
« Last Edit: 19 January 2012, 03:59:38 by ufo_has_landed_! »

anonim.pl

  • Guest
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #39 on: 19 January 2012, 18:49:36 »
Quote
mocno odstaje od pozostałych map, sporo rzeczy graficznie jest słabych, na poziomie ro1.
To dowaliłeś, jestem pewny że ta mapa składa się w stu procentach z rzeczy wziętych z RO2, równie dobrze można powiedzieć że RO2 jest na poziomie RO1.
Mi w tej mapie podoba się że jest pełno zieleni za to kiepsko stoją te wysokie budynki. Dla Rosjan nie dają żadnej obrony  dlatego często walka jest o okolice budynku a sam budynek zajmowany jest bez walki. Za to Niemcy z nich mogą dobrze ostrzeliwać kościół.

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #40 on: 19 January 2012, 19:19:40 »
Lol Anonim, jeśli grasz na najniższych ustawieniach to owszem mapa jest ładna. Ustaw sobie na najwyższe i popatrz na przykład na las dookoła mapy - żal. Lepiej wyglądał las na arad real forest niż ten.
Mapa  ma dobry zamysł i usytuowanie pasków, zmuszające do atakowania, graficznie jest zlepkiem innych map, a to co dorabiał autor samodzielnie (może za wyjątkiem trawy która jest bardzo fajna) jest mocno przeciętne. Jeśli potraktujemy to jako punkt wyjścia jest ok, ale do oficjalnych jej daleko.

anonim.pl

  • Guest
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #41 on: 19 January 2012, 23:07:22 »
W tej chwili gram na średnich a tekstury mam na bardzo wysokie, od dłuższego czasu mam nową kartę graficzną. Dopiero jak wspomniałeś o tym lesie w tle to  zwróciłem na niego uwagę, faktycznie jest kiepski i to jest chyba jedyna rzecz którą autor sam zrobił. Zauważ że ja podkreśliłem tylko niewielki fragment twojej wypowiedzi bo mnie trochę rozbawił np.
Quote
sporo rzeczy graficznie jest słabych, na poziomie ro1.
Sporo to znaczy co, bo jak tylko las to nie sporo tylko jedna a jak wskażesz jeszcze inne to zapewne będą to modele z RO2 czyli uznasz że elementy z Ro2 są na poziomie Ro1. Po prostu komentując grafikę mapy która składa się prawie w całości z elementów z RO2 oceniasz grafikę całej gry a nie tylko mapy. Oczywiście możesz uważać że RO2 graficznie jest na poziomie RO1, nie pogryzę ciebie.

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #42 on: 20 January 2012, 12:48:22 »
Shakenbake też robi mapę o nazwie Orle gniazdo , trochę ciemna sprawa, on sam twierdzi że w rzeczywistości jest jaśniej. tutaj link [ http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?p=1010146#post1010146
Ps : Nie gryźcie się chłopaki ;)
« Last Edit: 20 January 2012, 12:53:12 by ryszka »


Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #43 on: 20 January 2012, 16:49:04 »
Ducky stworzył mutator, który osłabia celność botów km w czołgach. Pytanie czy się przyjmie, bo zamienia serwery na nierankingowe. Więcej szczegółów tutaj: http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?t=74626

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Nowe mapy do RO2
« Reply #44 on: 22 January 2012, 11:19:45 »
Shakenbake zrobił film ze swojej mapki. Ciekawe co o tym sądzicie? Ogólnie ciemno jest.
« Last Edit: 22 January 2012, 11:25:53 by ryszka »