Author Topic: Rising Storm w planie wydawniczym Cenegi - czyżby był jednak płatny?  (Read 56205 times)

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Wyczaiłem to tak przypadkiem:
Cenega, wyłączny partner firmy 1C Company w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech z przyjemnością informuje, że Red Orchestra 2: Nadciągająca Burza, dodatek do bardzo dobrze przyjętej gry Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu , wszedł do planu wydawniczego firmy. Dodatek ten przeniesie graczy w realia wojny na Pacyfiku, umożliwiając wybór strony pomiędzy wojskami Stanów Zjednoczonych i Cesarstwa Japonii. Planowana data premiery to 2012 rok.

Red Orchestra 2: Nadciągająca Burza  przenosi bezwzględny realizm i intensywną akcję Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu na Pacyfik, rzucając amerykańskich Marines przeciwko Cesarskiej Armii Japońskiej w kilku ważnych bitwach na wyspach Tarawa, Kwajalein, Saipan, Iwo Jima, Peleliu i innych. Gra zawiera także nowe bronie, na przykład miotacz ognia, a Japończycy mogą ustawiać miny. Gra wnosi również do Red Orchestry dramatyzm i emocje towarzyszące niesławnym japońskim szarżom z okrzykiem "Banzai!"

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia trailera z polskimi napisami na naszym kanale YouTube lub pobrania w jakości HD klikając tutaj.

Red Orchestra 2 to nastawiona na szczegóły, pełna akcji gra z możliwością rozgrywki multi, co-op oraz trybem dla pojedynczego gracza zawiera dynamiczne, pełne brutalności walki piechoty z użyciem najróżniejszego sprzętu wojskowego, od zwykłych transportowców aż po czołgi, samoloty i... wozy bojowe z zamontowanym miotaczem ognia. Pole walki zostało dokładnie odwzorowane, ze szczególnym naciskiem na system chowania się za osłonami oraz balistykę broni. Gracze poza kontrolą swojej własnej postaci muszą wydawać rozkazy żołnierzom sterowanym przez AI. Prosty interface, na którym opiera się dowodzenie swoim oddziałem sprawi, że gracze bez problemów mogą zmieniać taktykę i dostosowywać ją do różnych sytuacji. Gra została stworzona na silniku Unreal Engine 3.
http://cenega.pl/news/red-orchestra-2-nadciagajaca-burza-w-planie-wydawniczym-cenega/7220

Pomijając te bzdury z ostatniego akapitu, to ktoś chyba puścił parę z ust i addon chyba skończy jako płatny dodatek. Nie, żebym płakał, ze nie dostanę tego za darmo, ale no wiecie :) Z drugiej strony Cenega nie raz mataczyła, wiec nie jest to przesądzone, na forum Tripwire nic nowego w tej sprawie.

Wrona

  • Guest
Tripwire jest zawsze oszczędne w słowach. A skoro Cenega się chwali, to pewnie niebezpodstawnie. A ankiety "Czy kupiłbyś Rising Storm, gdyby był płatnym dodatkiem?" Płacimy, darmowe dodatki to rzadkość coraz rzadsza. Strategia 'daj dużo za darmo na początek, przyzwyczaj, potem żądaj kasy' przynosi zyski - więc czemu nie zarobić? Tym bardziej, że nikt nie zamierza wiecznie pracować za darmo. Na początku jest zabawa, daje doświadczenie, pochłania czas, trzeba zacząć konkretnie zarabiać. Nic dziwnego i nic nowego moim zdaniem.

Heniu

  • Guest
Od samego poczatku Rising Storm byly 2 opcje:
- jak bedzie wystarczajaco dobry, to wyjdzie jako platne DLC i modteam zarobi dolary.
- jak bedzie kaszanka, to wyjdzie jako bezplatne DLC i modteam zarobi tyle co na Darkest Hour- czyli mocny punkt w CV + doświadczenie.

Widac jest na tyle dobre, zeby wyjsc jako opcja 1.

Shock

  • Guest
A mówiłem wszystkim niedowiarkom, że tak będzie.

Koller

  • Guest
to troszkę nie ładnie, kupując RO2 byłem niemal pewny darmowych modów - a tu pazerstwo mamy:)...
TWI z tego też będzie brać niezły procent...a nawet jak takie były zamierzenia od początku, to w ramach przeprosin za sp... premierę z milionami bugów mogli by to wydać za darmo...

pprzemo66

  • Guest
Milo bedzie znow zostac testerem platnego zabugowanego dodatku w cenie pewnie 44.99-99zl.
Powoli przestaje sie dziwic tym co sciagaja piraty.
A na marginesie dziwi mnie ze odchodza od klimatu 2 wojny i frontu wschodniego.

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
spoko loko, na bank będzie promocja na steamie dla tych którzy mają RO2. promocja w dobrej cenie ofkors.

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Ja kupie na pewno wersje box :) do kolekcji RO na półeczkę.

A na marginesie dziwi mnie ze odchodza od klimatu 2 wojny i frontu wschodniego.

Ten dodatek nie robi Tripwire Interactive, tylko grupka fanatyków pracujących za darmo.
« Last Edit: 04 November 2011, 13:49:32 by csMKJP »

Shock

  • Guest
Ten dodatek nie robi Tripwire Interactive, tylko grupka fanatyków pracujących za darmo.

To się okaże.

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
To się okaże.

Teraz obecnie pracują za free, a kasę mają dostać z sprzedaży, tantiem.
« Last Edit: 04 November 2011, 15:02:56 by csMKJP »

Duqq

  • Guest
Milo bedzie znow zostac testerem platnego zabugowanego dodatku w cenie pewnie 44.99-99zl.
Powoli przestaje sie dziwic tym co sciagaja piraty.
A na marginesie dziwi mnie ze odchodza od klimatu 2 wojny i frontu wschodniego.

Niestety to jest lipa, skoro Cenega ma to wydać to cena na pewno nie będzie niższa jak 49 zł. Inaczej mod skończyłby jako zwykły płatny dodatek na Steamie za cenę ok 7,99€, lub niższą.

A to Kampania na Pacyfiku nie miała klimatu II WŚ? Twoim zdaniem mod mieli zrobić także w klimatach frontu wschodniego? Po co? Przecież to by było wtórne do RO2. Moim zdaniem Pacyfik to fajna odskocznia, walki tam były równie krwawe i mordercze co na wschodzie, a biorąc pod uwagę Okinawę, Iwo Jimę to może nawet bardziej. Oby tylko udało im się oddać klimat tych bitew, bo wbrew pozorom były one dosyć zróżnicowane.
Przylądek Gloucester to była właściwie walka w dżungli, Peleliu i Iwo Jima to były wulkaniczne skaliste wyspy, zrównane z ziemią przez ostrzał okrętów i bombardowania. Iwo Jima to jedne wielkie ulewy, masa błota, małe wioski, gliniaste wzgórza.
Były też walki Brytyjczyków i Australijczyków w innych miejscach, ale dodatek chyba skupia się jedynie na Amerykanach, więc nie ma co tego roztrząsać.

pprzemo66

  • Guest
Nie interesuja mnie krwawe walki na pacyfiku i tym podobne potworki....

Gdybys gral w RO1 i mody/mapy ktore powstaly ,toczac krwawe walki/bitwy czolgow to oczekiwal bys tego samego klimatu ewentualnie nowych modow do RO2 w tym guscie.
Wiekszosc fanow RO kupujac za ciezka kase RO2 oczekiwala modow/dodatkow a nie czegos co moze i bedzie fajne ale nie w tym klimacie.Na oslode po walce z bugami otrzymamy pewnie platny dodatek raczej juz klimatycznie nie stojacy kolo RO.
ps: nie brakuje wam w RO2 tansporterow itp...mozliwosci wskoczenia w niego z kumplem i szybki dojazd na pole walki?

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile

ps: nie brakuje wam w RO2 tansporterow itp.

Na pierwszy update zapowiadane są dwa nowe czołgi, jak informował ostatnio Apos P3 i T70, oraz dwa transportery opancerzone - nie podano typów. Poza tym pamiętaj o tym o czym pisaliśmy wcześniej - to dopiero początek gry. Samo TWI wyda na bank kilka update-ow z mapami, sprzętem, mundurami, bronią itp. Oprócz tego jak tylko SDK zacznie działać przyzwoicie ludzie zaczną robić mapki i sprzęt pewnie też.
Myslę, że nie przesadzę jeśli powiem, że więcej niż połowa zawartości RO1 to robota graczy (mapki, pojazdy itd). Tu będziesz miał analogiczną sytuację. Za rok od premiery gra będzie miała na pewno drugie tyle mapek, wozów bojowych itd. Cierpliwości

@Duqq - zgadzam się z Tobą. Sam chętnie polatam po dżungli, tym bardziej, że do tej pory w ogóle nie interesowałem się tym teatrem działań. Moja biblioteczka to niemal 100% front wschodni i trochę Europy. Może taki RS wzbudzi nie tylko u mnie zainteresowanie tematem wojny na Pacyfiku.

Heniu

  • Guest
Wiekszosc fanow RO kupujac za ciezka kase RO2 oczekiwala modow/dodatkow

"Wiekszosc fanow"- masz jakies konkretne liczby dotyczace tego czego wiekszosc oczekiwala ?
Juz pomijam, ze wiekszosc fanow RO (co jest konkretne- ludzie z USA + krajow typu Niemcy, Francja, skandynawskich) kupila RO2 za smieszne na ich warunki pieniadze.

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
ja tam niczego nie oczekiwałem... mody będą za darmo jak będą robione przez graczy. ten był od początku robiony pod silną kuratelą TWI i nie wiem jak Wy ale ja spodziewałem się, że będą go chcieli sprzedać. Co do ceny 89-99 nie jest to wykluczone ale wydaje mi się, że polityka TWI pozwoli zastosować taką cenę tylko w przypadku pełnowartościowego produktu na równi z RO.Prezio TWI - RammJaeger często na forum podkreśla właśnie to, że TWI ma inną filozofię supportu i sprzedaży niż pozostali gracze segmentu. Jeśli to co mówi jest prawdą należy się spodziewać albo skromnego dodatku/moda za free, albo płatnej gry która defacto będzie samodzielnym obiektem, również wspieranym po wydaniu (patche, update-y itd).