Poll

Czy popierasz ideę "Linuxowskich" serwerów RO:HoS?

Tak
29 (85.3%)
Nie
1 (2.9%)
Nie mam zdania / Jest mi to obojętne
4 (11.8%)

Total Members Voted: 12

Author Topic: Serwery Linuxowskie dla RO2?  (Read 5837 times)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Serwery Linuxowskie dla RO2?
« on: 15 September 2011, 17:17:28 »

Idea jak najbardziej słuszna a wręcz w przypadku TWI oczywista…ale czy jednak?


Okazuje się że nie!


Zapytany znajomy z TWI dlaczego nie ma „binarek” pod Linuxa odpowiada że nie wydali ich…z braku czasu (a nie jak nawet sam podejrzewałem po naciskach np. od firm parających się wynajmowaniem serwerów gry gdzie większość bazuje na serwerach pod „Winde”)


Męczony dalej czy w takim razie wydadzą odpowiada….”tylko jeżeli zauważymy znaczne zainteresowanie”….


Co do przewagi serwerów działających na Linuxie nad Windowsowskimi ludzi „siedzących” w temacie nie muszę przekonywać, dla pozostałej rzeszy nie wiedzących o co „kaman” rozjaśnię – procesy na Linuxie wykonywane są szybciej i stabilniej, a dodatkowo nie płacimy za licencję systemową, którą providerzy serwerów z grami i tak przerzucą na klientów – czyli np. klanowców. Zaniechanie supportu dla Linuxa już wywołało małą falę oburzenia tudzież próśb w RO-świecie odzwierciedloną na oficjalnym forum;  doszło nawet do tego  że główny admin społeczności niemieckiej RO klarownie wyjaśnił że nie będzie hostował windowsowskich  serwerów poprzez co na „straty” narażona jest cała RO-Społeczność naszego zachodniego sąsiada. My również nie uruchomimy całkowicie niezależnych serwerów bez Linuxa…


Dlatego apel:


Każdy posiadający konto na oficjalnym forum RO:HoS proszony jest o dodanie postu na „tak dla Linuxa” w tym temacie: http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?t=59221 lub nawet w ankiecie na naszym Forum


 


« Last Edit: 15 September 2011, 17:24:39 by BartBear_[PL] »

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Serwery Linuxowskie dla RO2?
« Reply #1 on: 15 September 2011, 17:22:24 »
Jak rozumiem robimy spam atak na nich? Zaraz się lognę i także dodam post.

Apos

  • Guest
Odp: Serwery Linuxowskie dla RO2?
« Reply #2 on: 15 September 2011, 17:40:58 »
Dajcie im czasu trochę, mają ważniejsze problemy na głowie teraz. Linuxowa wersja (na którą również oczekuję) wyjdzie z czasem.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Serwery Linuxowskie dla RO2?
« Reply #3 on: 15 September 2011, 17:58:35 »
Ja nie mówię że ma być za tydzień, ale będzie TYLKO kiedy będą o to molestowani, niech poczują potęgę demokracji na własnym karku  :P

Stilus_PL

  • Guest
Odp: Serwery Linuxowskie dla RO2?
« Reply #4 on: 15 September 2011, 18:56:21 »
done

trawiator

  • Guest
Odp: Serwery Linuxowskie dla RO2?
« Reply #5 on: 15 September 2011, 23:35:44 »
Mnie martwi inna sprawa. Praktycznie żadna gra na silniku UT3 nie posiada serwerów na linuksa. Sam serwer dedykowany UT3 na linuksa chyba nie wyszedł z wczesnej fazy beta (bo inaczej nie można nazwać to co zostało wydane). Obawiam się, że jest mało prawdopodobne, aby TI było w stanie napisać porządnie taki serwer.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Serwery Linuxowskie dla RO2?
« Reply #6 on: 02 October 2011, 12:19:11 »
No i w dalszym ciągu brak JAKIEJKOLWIEK odpowiedzi ze strony producenta czy i kiedy gra doczeka się Linuxowskiej wersji plików pomimo dopisujących się do oryginalnego wątku na forum TWI...  :(