Author Topic: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)  (Read 27419 times)

Shock

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #15 on: 26 September 2011, 14:27:55 »
Zanim każesz mi sie zapoznawać z odpowiednią literaturą podaj mi ją, mam nadzieję że nie opierasz się na jakiś danych udostępnionych przez google ;)

"Indywidualna broń strzelecka II WŚ" Głębowicz, Matuszewski, Nowakowski. Wydawnictwo Bellona.

Nie opoeram się na Google bo Google klamie. Dobrze wiesz, że nie rozmawiasz z laikiem. Z bronią mam doczynienia 19 lat a pracuje z nią przeszło 10 lat.

Google nie używam do szukania takich informacji tylko opierm się na publikacjach związanych z bronią i wojnami które odbyły się w wieku XX i takich publikacji przeczytanych mam w swojej kolekcji dokladnie 621. Nie licząc podręczników ze SPWLąd.

Ps. Czyli Shock uważasz, że wszystko w nowym  Ro jest Ok?? Jeśli chodzi o wyposażenie i uzbrojenie>??.


Gdybyś dokładnie czytał posty w tym temacie i w innych to byś wiedział co pisałem i jak odnoszę się do nowego RO. Ale chyba czytasz tylko to co jest odpowiednie dla Ciebie i twojego zdania.

Bo ich wiedza na ten temat jest praktycznie zerowa . No ale co ja tam mogę wiedzieć ,prawda... Nie mam odpowiedniej literatury  ;)

To raz, a dwa nie masz praktyki w tym temacie, a trzy - doświadczenia. Więc radzę zdobyć najpierw trochę wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Aha  ..Przypomniałem sobie jak na pewnym "fajt najcie " :D .Była mowa o Mkb w nowym Ro . Pamięć mam dobrą i wiem że pytając się o twoje zdanie , stwierdziłeś że to "Jakiś prototyp ", bez znaczenia na wschodnim froncie . No ale teraz widzę ,zdanie zmieniłeś .Pozdrawiam

Tak, oczywiście to prawda, tylko pamięć masz wybiórczą. Mówiłem, że jest to prototyp STG-44, który na początku w celach testowych został wysłany na front wschodni w dwóch odmianach w ilości kilkuset sztuk.


PS. Twierdziłem i dalej twierdzę, że nie powinno w grze być Mkb jak i statystyk rodem z BF:BC2. Póki nie wyjdą sensowne patche w gre nie gram i nie będę. Odpalam tylko jak wyjdzie nowa łatka żeby zobaczyć co znowu jest zepsute. Czy RO2 mi się podoba? Oczywiście. Grafika, gameplay jest ok. Ale błedy, statystyki i mnóstwo inncyh rzeczy mi nie odpowiada.

Radzisław

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #16 on: 26 September 2011, 15:28:16 »
Ok zrozumiałem, nie znam się ..Wiec nie będę się w tym temacie wypowiadał.
 Edit: A tak między nami, to sie strasznie po tym awansie na forum zrobiłeś  "Ważny"  :P Pozdrawiam

Bohun

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #17 on: 26 September 2011, 19:57:23 »
Nie za bardzo rozumiem tych narzekań. Pewnie pod Stalingradem nie było ani jednego egzemplarza mkb42 i co z tego? Czy komuś przeszkadzały stg44 w danzingu, konigsplatzu, oddesie czy innych mapkach w RO1? Ktoś narzekał że za dużo tam broni maszynowej? Że to psuje rozgrywke? Dla mnie nie ma znaczenia czy dana mapka w ro2 to stalingrad roku 42 czy nie. Jeśli nie w 42 to takie wyposażenie pewnie można było zobaczyć w 43. Dla mnie się liczy czy dana mapka jest ciekawa i tyle, a nie czy twórcy nazwali to stalingrad 42 czy inaczej.  A w RO2 mapki są ciekawsze (szczerze mówiąc teraz mapy w jedynce wydają mi się zbyt proste). Brak możliwosć włażenia przez okna dawał w  wielu miejscach bezpieczne miejscówki. Tutaj trzeba mieć zawsze oczy dokoła głowy. Jest tu zresztą pare innych ciekawych innowacji. 
Ktoś tu narzekał na statystyki. Ja w ogóle na to nie zwracam uwagi. W RO1 nic takiego nie było, więc po co zawracać sobie nimi głowe, a że są to nich sobie będą, mi nie wadzą (chyba że mają jakiś wpływ na walke). Bugi dotyczą błachych rzeczy i nie przeszkadzają w graniu. Tak wiec ja tam wole zdecydowanie RO2.

Shock

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #18 on: 26 September 2011, 20:49:03 »
A tak między nami, to sie strasznie po tym awansie na forum zrobiłeś  "Ważny"  :P Pozdrawiam

Nie, jestem taki sam. Nie wiem skąd takie twierdzenie skoro nawet na Mumblu kolegów nie odwiedzisz, a w grze siedzisz. 
I nie do mnie z taką wypowiedzią bo mam swoje lata, trochę przeżyłem i "moderatorstwo" nie robi na mnie wrażenia. Zostałem zapytany o to i się zgodziłem. Ktoś ma coś przeciw pisac do administracji, przeprowadzić plebiscyt etc. Nie będę sie trzymał kurczowo tej "władzy" 

Taka funkcja Jest koniecznością przestrzegania regulaminu wobec KAŻDEGO i jest raczej utrapienieniem niż przywilejem.

PS. Awans to się dostaje w pracy. 
« Last Edit: 26 September 2011, 20:56:13 by Shock »

Molnar

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #19 on: 26 September 2011, 21:24:03 »
Czy komuś przeszkadzały stg44 w danzingu, konigsplatzu, oddesie czy innych mapkach w RO1?
Dziwny by był brak StG44 na tych mapach, w tym okresie ta broń była w większości dywizji liniowych.
Dla mnie nie ma znaczenia czy dana mapka w ro2 to stalingrad roku 42 czy nie. Jeśli nie w 42 to takie wyposażenie pewnie można było zobaczyć w 43. Dla mnie się liczy czy dana mapka jest ciekawa i tyle, a nie czy twórcy nazwali to stalingrad 42 czy inaczej.
To niech zmienią nazwę na RO2:Ostfront 41-45, bo chyba gra ma być o jednej konkretnej bitwie i na razie wszystkie mapy jej dotyczą (przyszłe 3rd part mapy/pojazdy/bronie to wolna wola moderów).

Bohun

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #20 on: 26 September 2011, 21:27:49 »
Nie zrozumiałeś mnie jeśli chodzi o danzig i inne. Nie chodziło mi o historyczną akuratność ale o grywalność. Poruszyłem tą kwestie, bo niktórzy tutaj narzekali, że za dużo w ro2 mkb42 i psuje to rozgrywke. To ja sie pytam a w danzingu stg44 to nie psuły? Hipokryzja.

Molnar

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #21 on: 26 September 2011, 21:43:20 »
W RO raczej chodziło o zgodność z historią niż sztuczne wymuszenie grywalności i tak ostatnio modnego balansu pomiędzy stronami.
I to kuje mnie w oczy, chociaż MKb bardzo miło się używa  ;)


Radzisław

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #22 on: 26 September 2011, 23:28:06 »
Nie, jestem taki sam. Nie wiem skąd takie twierdzenie skoro nawet na Mumblu kolegów nie odwiedzisz, a w grze siedzisz. 
I nie do mnie z taką wypowiedzią bo mam swoje lata, trochę przeżyłem i "moderatorstwo" nie robi na mnie wrażenia. Zostałem zapytany o to i się zgodziłem. Ktoś ma coś przeciw pisac do administracji, przeprowadzić plebiscyt etc. Nie będę sie trzymał kurczowo tej "władzy" 

Taka funkcja Jest koniecznością przestrzegania regulaminu wobec KAŻDEGO i jest raczej utrapienieniem niż przywilejem.

PS. Awans to się dostaje w pracy.
 
  Shock spoko ;) , nie wiedziałem że ten tekst Cię  tak dotknie(lubię czasami trochę szpilki przypiąć 8)??? Doprawdy  . Co do odwiedzania kolegów , to nie musisz mi tego wypominać . Może na razie pewne okoliczności , że tak powiem nie sprzyjają  ;)
 Tak na prawdę to ta dyskujsa od kilku postów zmierza do nikąd  :-\
 Bo właściwie mi chodziło o jedną kwestię : Czy w Stalingradzie , występowały prototypy ? W takiej ilości jaką twórcy nam zgotowali. Jak już mowa o zdjęciach i porównaniach tego co jest w grze z tym co występowało na prawdę . Oczywiście podpiąłem do tego wątku, temat o broni(cóż moja wina ,moja  ::) )
  Pozdrawiam i bez ciśnień, do usłyszenia przy najbliższej okazji.

Bohun

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #23 on: 27 September 2011, 04:39:23 »
Wracajac do tematu - z tego co widziałem w sieci to tripware powoływało się na to zdjęcie, którego datowanie okazało się błędne.

http://forums.tripwireinteractive.com/showpost.php?p=620958&postcount=59

Molnar

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #24 on: 27 September 2011, 10:06:32 »
To jest kadr z Deutsche Wochenschau (podoficer zaraz machnie granatem na tych z prawej by też poszli do przodu).
M43 na pierwszym planie i Oni myśleli, że to jest Stalingrad... jak to amerykanie. Strasznie słaby „suport” historyczny mają w TWI.

@ Radzisław
Żadna z tych broni (MKb, AVT, G41) nie jest prototypem. Produkowane seryjnie w takich a nie innych ilościach z różnych powodów.
« Last Edit: 27 September 2011, 10:10:52 by Molnar »

Radzisław

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #25 on: 27 September 2011, 11:29:50 »
Tak wiem , ale  że jej ilość nie była w produkcji powszechnej , masowej. Wiec takie moje małe nadużycie . Z góry przepraszam, jeśli cię kole w oczy  ;)

Dziki_Koziol

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #26 on: 28 September 2011, 08:35:39 »
Z tym MP40 produkowanym masowo, to też nie tak  :P Wyprodukowali ich około 1000000 szt. przez całą wojnę. Proponuję zajrzeć tu  http://www.wwiidaybyday.com/. Np w )1.05.1944 podstawową bronią piechoty był Mauser, a pistolety maszynowe nosili funkcyjni  ;D

BTW. skoro kbk automatyczny był używany w Stalingradzie, to idąc logiką twórców gry w Powstaniu Warszawskim powinien mieć ją co drugi Nazista  ;D

A Maxim jest w RO2?
« Last Edit: 28 September 2011, 08:38:46 by Dziki_Koziol »

Tradytor

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #27 on: 28 September 2011, 09:41:15 »
Jest

Radzisław

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #28 on: 28 September 2011, 11:35:36 »
@Dziki_Koziol No tak bardzo mało tych mp 40 wyprodukowali  :o .

Dziki_Koziol

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #29 on: 28 September 2011, 12:29:52 »
@Dziki_Koziol No tak bardzo mało tych mp 40 wyprodukowali  :o .


Pepesz wyprodukowano około 5 mln. Weź pod uwagę, że nie było ich (MP40) w linii 1 mln. szt. więc gdy się widzi, na filmach, że co drugi Niemiec z formacji tyłowych (tak jak w przypadku filmów o partyzantach) biega z MP40 to trochę naciągane. Dla porównania k98 wyprodukowano około 7 mln. Zresztą odsyłam do wyżej zamieszczonego linka, tam pokazane są stany etatowe z różnych lat. Podstawa to karabin powtarzalny.

P.S. Mam prośbę, niech ktoś zamieści filmik z gry pokazujący jak się "ładuje" Maxima, tzn. uwzględniający sposób przeładowania. Okrutnie żem ciekawy. :)
« Last Edit: 28 September 2011, 12:36:02 by Dziki_Koziol »