Author Topic: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)  (Read 27202 times)

Apos

  • Guest
RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« on: 22 September 2011, 17:39:15 »
jak w tytule, screeny z forum TWI.








Qbon

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #1 on: 22 September 2011, 19:44:13 »
Jest więcej takich zdjęć porównujących Stalingrad z RO a w rzeczywistości ?

Ozir

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #2 on: 22 September 2011, 19:49:09 »
Bardzo rzetelnie oddane lokacje :o

Radzisław

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #3 on: 22 September 2011, 21:33:35 »
Tak to się i może zgadza.Tylko jeśli chodzi o uzbrojenie żołnierzy(szczególnie niemieckich),to tu mamy czystą fikcje.Jeśli ktoś się nie zgadza,niech wrzuci foto,Mkb42 albo G41 z walk o Stalingrad!Miłego szukania ;)
« Last Edit: 23 September 2011, 03:08:33 by Radzisław »

Shock

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #4 on: 25 September 2011, 23:27:45 »
Na front wschodni Mkb-42 w wersji W (Walther) oraz w wersji H (Haenel) trafiły pod koniec listopada 1941 roku w liczbie 1.220 sztuk. Do końca 1943 roku Mkb-42 w obu wersjach na froncie wschodnim znajdowało się 11.833 sztuki.

Co do G41 w pierwszej połowie 1940 roku Heereswaffenamt zgłosił się do Mausera i Walthera o przedstawiwnie prototypu karabinka samopowtarzalnego. Na wiosnę 1941 roku G41 był gotowy (też w dwóch wersjach).

Wersja W była produkowana masowo. Wersji M wyprodukowano tylko 20 tyś. sztuk.

Na front wschodni trafił w grudniu 1942 roku. Do roku 43 wyprodukowano ich 70 tyś. sztuk. Dodatkowo kilka tysięcy sztuk dostosowano do montażu celownika optycznego ZF 40/41 x1.5

Zdjęć Mkb-42 nie będę zamiesczał bo są na internecie, tylko trzeba poszukać. Radzę zainwestować też trochę w literaturę.
Co do G41 to zapraszam na PW po zdjęcie, gdzie trzymam G41 z biciem na rok 1941.
Zresztą robie to co roku przy okazji zawodów NATO w Nijmegen. 

Mi równiez nie podoba się wprowadzenie Mkb-42 do gry ale trzymali się faktów a są takie a nie inne.

Radzisław

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #5 on: 26 September 2011, 03:26:31 »
Zanim każesz mi sie zapoznawać z odpowiednią literaturą podaj mi ją, mam nadzieję że nie opierasz się na jakiś danych udostępnionych przez google ;) (bo może czytamy całkiem co innego)??Łatwo rzucić post na forum z cyferkami i z myślą "o teraz mu pokazałem".Ja chce wiedzieć gdzie trafił Mkb? Bo podane przez ciebie liczby,mogą być przesadzone, a i one są kroplą w morzu potrzeb. Prawda jest taka ,że w nowym Ro spotkamy więcej Mkb niż Mp 40( Pm masowo produkowany  praktycznie do końca wojny),to są te realia ? Rozumiem że chcesz bronić nad wyraz,wybujałą fantazję twórców, ale podaj konkretne przykłady(literaturę ,chętnie poczytam przy odrobinie czasu)! Pozdrawiam   
 
Edit: I nie twierdzę,że tych karabinów nie było!Tylko ilość jaka jest dostępna w grze,jest za duża. Idąc rozwiązaniem twórców,można pomyśleć że podstawą niemieckiego  piechura w 42 roku.Są w przeważającej mierze karabiny półautomatyczne i prototypy.Tyle w tym temacie z mojej strony.
« Last Edit: 26 September 2011, 03:44:54 by Radzisław »

Bohun

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #6 on: 26 September 2011, 04:39:52 »
Na drużyne przypada 2 szturmowców a tylko oni mają mkb42. Czy sie myle? Bo czasami mam wrażenie, że więcej gości biega z tą bronią po mapie, ale może podnoszą czy co?

anonim.pl

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #7 on: 26 September 2011, 08:59:13 »
Nie zawsze , czasami jest ich nawet sześciu.

Prawda jest taka że twórcy poszli na łatwiznę i modele z pierwszej części przystosowali do drugiej części. Jedyna broń która została stworzona od zera to stacjonarny ckm rosyjski.


Tradytor

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #8 on: 26 September 2011, 09:09:46 »
Już podczas odpalania gry widzimy pewną fantazję gdzie niemiecki żołnierz trzyma w łapach karabinek Mkb-42(jednak wolę nazwę końcową STG) z nałożonym bagnetem co jest fantazją bo do tej broni nie było bagnetu.

Molnar

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #9 on: 26 September 2011, 09:43:31 »
Już podczas odpalania gry widzimy pewną fantazję gdzie niemiecki żołnierz trzyma w łapach karabinek Mkb-42(jednak wolę nazwę końcową STG) z nałożonym bagnetem co jest fantazją bo do tej broni nie było bagnetu.
W lipcu 1942 powstaje karabinek samoczynno-powtarzalny MKb42(H). 3 lipca zaczynają się testy na poligonie w Döberitz i 9 lipca w Kummerdorf. Po próbach wskazano elementy wymagające modyfikacji (np. konieczność dodania klapki zabezpieczającej okno wyrzutnika łusek przed zapiaszczeniem, podstawę celownika optycznego, osady bagnetu) i od listopada 1942 przystąpiono do produkcji seryjnej ( w sumie do września 1943 oddano do użytku ~12 tyś. sztuk). Masowa produkcja seryjna nie doszła do skutków z powodów... politycznych.

MKb42(H) jak ma być w grze to tylko na mapach zimowych i w ilości sztuk 1, zakładając, że w jakiś 'magiczny' sposób znalazł się w Stalingradzie, co pewnie jest na 99,9% bajką.

źródło Militaria XX w. Nr 4(11)/2009

Ein-Volk

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #10 on: 26 September 2011, 09:56:44 »
Zdjęcia fajne, mapki fajne.

Tylko, że w grze nie mamy żadnych o nich informacji, w odróżnieniu od Ostfronta. Bezimienni lądujemy by walczyć przeciwko bezimiennym bez żadnego konkretnego celu. Po prostu wybieramy stronę, klasę i wio zdobywać punkty.


Dwa, że parę mapek to rip-offy ostfrontowych (apartaments <- danzig)

Shock

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #11 on: 26 September 2011, 11:59:35 »
Zanim każesz mi sie zapoznawać z odpowiednią literaturą podaj mi ją...

"Indywidualna broń strzelecka II WŚ" Głębowicz, Matuszewski, Nowakowski. Wydawnictwo Bellona.
"Stalingrad" Tadeusz Konecki
"Broń Strzelecka XX Stulecia" McNab Chris
"Broń piechoty Wehrmachtu 39-45" Wolfram, Zasieczny
 Etc, etc. 

Radzisław

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #12 on: 26 September 2011, 12:48:01 »
I we wszystkich książeczkach, autorzy opisują że Mkb i G41 powszechnie była stosowana w Stalingradzie? Która książka konkretnie o tym mówi. Bo nadal piszesz ogólnikowo.
  Nie żebym coś wymuszał, ale autorzy (historycy) sami często prowadzą ze sobą spory. Bo sami nie są pewni niektórych danych. Ja proszę cię, też coś o tym wiem .
  Ale przy najbliższej okazji i oczywiście, jak mi wpadnie w ręce choć jedna podana przez ciebie pozycja ,żebym z gęby cholewy nie robił z chęcią poczytam.   
 
Ps. Czyli Shock uważasz, że wszystko w nowym  Ro jest Ok?? Jeśli chodzi o wyposażenie i uzbrojenie>?? Wszystko trzyma się faktów i kupy . Bo moim zdaniem, teraz to prawie taka sama gra jak Bf itd. Tylko z pewnymi utrudnieniami w rozgrywce. Gdzie historyczność zeszła na 3 plan . A prototypy są powszechnie. Bo mają zadowolić i przyciągnąć, pewną  ilość nowych graczy ,dla których umówmy, się nie jest ważne trzymanie  jakichkolwiek reali .Bo ich wiedza na ten temat jest praktycznie zerowa . No ale co ja tam mogę wiedzieć ,prawda... Nie mam odpowiedniej literatury  ;) 

 Aha  ..Przypomniałem sobie jak na pewnym "fajt najcie " :D .Była mowa o Mkb w nowym Ro . Pamięć mam dobrą i wiem że pytając się o twoje zdanie , stwierdziłeś że to "Jakiś prototyp ", bez znaczenia na wschodnim froncie . No ale teraz widzę ,zdanie zmieniłeś .Pozdrawiam
« Last Edit: 26 September 2011, 13:06:26 by Radzisław »

Heniu

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #13 on: 26 September 2011, 13:33:44 »
Radziu ty jeszcze sie nie zdazyles zorientowac, ze poza toba i byc moze kilkoma innymi osobami, ci ktorzy graja w RO nie robia tego dla poszukiwania 100% historycznie poprawnych podniet, tylko dla zwyklego funu ?

Zapisuj sie na SDK (albo czekaj na wydanie fullwersji), naucz sie pisac mutatory, wykup serwer i droga wolna. Ruskie beda bez butow biegali, z 5 mosinami na 10 soldatow (reszta po klipsie z nabojami), szturmowali niemieckie KM, spawn za spawnem.
Bez Mkb, bez g41.
Ho ho, szykuje sie najpopularniejszy serwer ro2.

Molnar

  • Guest
Odp: RO2 vs rzeczywistość (w 1942)
« Reply #14 on: 26 September 2011, 14:20:08 »
[ironia]Czyli RO1 też jest na bakier z historią bo np. na Stalingradkessel są do wyboru G41.[/ironia]

G41 w grze o Stalingradzie jak najbardziej powinień się znajdować.
2 sztuki dla Schütze mit MK i było by ok  (plus 1 w opcji dla TL).  Obecnie jest za dużo (semi)automatów na mapach i tyle.