Author Topic: Gra nie chcę się włączyć  (Read 15126 times)

Afaf

  • Guest
Gra nie chcę się włączyć
« on: 20 September 2011, 17:33:33 »
Od razu uprzedzam że to nie mój problem tylko kolegi. Kupił sobie RO 2 zaraz po premierze. Ściągnął zaktualizował itp. i zonk, gra nie działa. Włącza ją pokazuje się menu startowe (jakieś tam z niemcem chyba - nie wiem, nie mam [jeszcze] gry),  wyskakuje mu komunikat, że ROgame.exe nie odpowiada i do Ciebie Panie. Czekał na patcha #3 ale nic nie dał. Próbował już ze zgodnością plików i kilka innych sposobów zawartych na forum. Pomóżcie, bo kolega chcę pograć, a ja chcę się dowiedzieć czy mi będzie działać (podobny sprzęt :)). Proszę już o pomoc, bo ja na miejscu kolegi już bym wywalił kompa przez okno, ale on jest cierpliwy :)

Luty_Pl

  • Guest
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #1 on: 20 September 2011, 18:09:23 »
mój komputer=>dysk C=>Games=>red orchestra 2=>i skasuj wszystkie pliki w tych dwóch folderach

Afaf

  • Guest
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #2 on: 20 September 2011, 18:13:42 »
Dzięki Luty za odpowiedź, ale kolega już tego próbował i fiasko.

Apos

  • Guest
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #3 on: 20 September 2011, 22:36:55 »
Weryfikacja plików gry na steam nie podaga?

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #4 on: 21 September 2011, 10:55:41 »
Specyfikacja komputera: jaki system, jaki sprzęt?

Shock

  • Guest
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #5 on: 21 September 2011, 11:02:12 »
Dzięki Luty za odpowiedź, ale kolega już tego próbował i fiasko.

Może kup oryginalną wersję gry ?

Afaf

  • Guest
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #6 on: 21 September 2011, 14:26:34 »
Bardzo mi przykro że nie czytacie ze zrozumieniem. Po co mam kupować oryginała skoro to problem kolegi? Kolega piszę że weryfikacja też nie pomaga, jak będzie na steamie to zapytam o dokładną specyfikację ale jedyne co pamiętm to karta chyba GeForce 8600GT ale nie jestem pewien a procesor Intel 2 Quad albo coś podobnego. Schock, bardzo mi przykro że osądzasz ludzi. I bardzo mi smutno, kiedy ludzie mówią, że ja, czy kolega (również zapalony fan RO) mógłby spiracić taką grę. Ale pewnie, rzucaj kamieniami, prawda sama się obroni. I proszę o sensowne odpowiedzi, a nie osądzanie bez znania faktycznego stanu. A jeśli ktoś nie wierzy że pirat mogę podać jego profil steam (za zgodą oczywiście) na którym jak byk pisze że RO jest aktywowane na jego koncie.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #7 on: 21 September 2011, 16:43:49 »
@Afaf
Musisz zrozumieć, że zaczynamy być trochę przewrażliwieni na opisy "problemów kolegi" bo wyobraź sobie, że są tacy "ludzie" którzy "piracą taką grę". Najlepszy sposób to pytanie samego zainteresowanego; z premierą RO2 zyskujemy nowych użytkowników a rejestracja jest raczej prosta, nie pozwól się wykorzystywać i przylatywać tutaj z każdym problemem swojego kolegi, on chyba też ma ręce i sprawną klawiaturę, prawda?

Afaf

  • Guest
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #8 on: 21 September 2011, 17:20:56 »
Dobra, chciałem mu tylko pomóc, ale widzę że w 21 w. pomoc bliźnim to przestarzały temat. Ja po prostu zaproponowałem mu że ja napiszę, bo mam już konto na forum, a on pewnie nie będzie chcial założyć ale lepsze to niż siedzieć z założonymi rękami... Radiator3 jego nick, dla niedowiarków. Możecie też wyszukać mojej nazwy która jawi się literkami "Pepech48". Ale poproszę go żeby założył konto, bo w dzisiejszych czasach każdy musi załatwiać swoje problemy. Trochę się zawiodłem na użytkownikach. Myślałem że na tym forum panuję troszkę milsza atmosfera :(

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #9 on: 21 September 2011, 17:58:20 »
No i szafa gra. Kolega jak zechce bedzie sie udzielał a Tobie nie grożą ewentualne konsekwencje jego wybryków, czyli jest tak jak powinno być.
Co do milszego "Forum", no cóż... dzięki działaniom niektórych jego użytkowników stało się bardziej restrykcyjne niż było, bo na zasadzie daj palec a odgryzą rękę było mocno że tak to ujmę w nieładzie... cóż, takie czasy...
« Last Edit: 21 September 2011, 18:07:53 by BartBear_[PL] »

Naczelnik

  • Guest
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #10 on: 21 September 2011, 19:31:56 »
Witam,

Koledzy mam podobny problem. Już kilka razy instalowałem i efekt jest taki sam czyli pierwszy mały ekran a potem błąd  że RO spowodowała błąd i musi być zamknięta. Sprawdzałem DirectX i wsio w porządku. Jedyne co może naprowadzać na jakiś trop to komunikaty błędu w ostatniej fazie instalacji. Wtedy kiedy instalował się Direct i chyba jakieś sterowniki do AMD(chyba procka).  Niestety na płytkach nie ma oddzielnej instalacji samego Directx żeby ją móc powtórzyć, choć sam niewiem czy to dobry trop. Dziwne jest też to że po wyczyszczeniu rejestrów z każdego wpisu dotyczącego steam i RO2 przy kolejnych instalacjach nie prosi o rejestrację produktu.

Nie wiem dlaczego ale nie mam folderu wskazywanego w paru wątkach C/GAMES/ red orchestra 2 :(

Mój sprzęt
AMD 64 X2 dual core 5000+
GeForce 9600GT 512 MB
2GB Ram
i XP sp.3
« Last Edit: 21 September 2011, 19:36:56 by Naczelnik »

Heniu

  • Guest
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #11 on: 21 September 2011, 19:57:57 »
Nie instaluj nic z plyty.
Uzyj aktywacji na Steamie przez klucz, sciagnie sie samo wszystko co trzeba, w najnowszych wersjach.

Jezeli dalej bedzie sie crashowalo- idz na forum TWI po pomoc
http://forums.tripwireinteractive.com/index.php

Naczelnik

  • Guest
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #12 on: 22 September 2011, 17:11:28 »
Pochytałem :)

Dzięki Heniu za radę zrobiłem jak pisałeś. Poza tym rozwiązałem problem z Directx który pojawiał się przy instalacji a dotyczył biblioteki framedyn.dll. Poczytałem i naprawiałem ja za pomocą narzędzia sfc /purgecache. Teraz tylko ciupać :)

jaymz87

  • Guest
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #13 on: 26 September 2011, 16:53:41 »
Komunikat błędu:  Instalacja pakietu VCRedist x86 nie powiodła się.


Co to może oznaczać? Zastosowałem instrukcję stąd: http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?t=57699

Grę zainstalowałem sposobem Henia, czyli pobierając ze Steam'a i aktywując kodem z pudełka.

Heniu

  • Guest
Odp: Gra nie chcę się włączyć
« Reply #14 on: 26 September 2011, 17:12:50 »
A gra ci sie normalnie odpala ?