Author Topic: Patch #4  (Read 14841 times)

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Odp: Patch 4#
« Reply #15 on: 22 September 2011, 13:08:08 »
Core i5 2500K
GTX 460
4GB Ram

Gram na ustawieniach wysokie-ultra. Z żadną grą nie ma problemu oprócz tej. Gra chodzi jak chce, na słabszych sprzętach potrafi śmigać a na nowszych często ludzie narzekają na wydajność.

Z takim sprzętem nie wiem dlaczego masz Windowsa XP. Windows 7 64 it wykorzystał bo go bardziej efektywnie; pamięć, cpu (rdzenie, wielowątkowość) oraz gpu.

Qbon

  • Guest
Odp: Patch 4#
« Reply #16 on: 22 September 2011, 13:59:49 »
Z takim sprzętem nie wiem dlaczego masz Windowsa XP. Windows 7 64 it wykorzystał bo go bardziej efektywnie; pamięć, cpu (rdzenie, wielowątkowość) oraz gpu.
Szczerze mówiąc przymierzam się od dawna do "siódemki" ale niekiedy lubię pograć w starsze gry a czytałem, że różnie jest z obsługą tych gier przez nowego Windowsa a często nowsze gry działają chyba lepiej na wysłużonym XP. Nie wiem jak to dokładnie jest ale fakt, że coraz bardziej przymierzam się do zakupu nowego systemu.
A co do gry to po najnowszym hotfixie u mnie chodzi dużo lepiej niż wcześniej.

Qbon

  • Guest
Odp: Patch 4#
« Reply #17 on: 22 September 2011, 14:02:28 »
Mam podobną konfigurację sprzętową (GTX560 zamiast GTX460) i gra działa na 60fps+ przy ustawieniach Ultra. Spawdź system i sterowniki.
Sterowniki instalowałem najnowsze, oczywiście wcześniej wszystko wyczyszczone Driver Cleaner'em. System też świeży. Ale wydaje się, że problem zniknął przy najnowszej łatce. Też w tej chwili fpsy u mnie są 60+.

Heniu

  • Guest
Odp: Patch 4#
« Reply #18 on: 22 September 2011, 14:36:58 »
Windows XP  :o
Czym predzej to wywal w cholere i instaluj Windows7 64 bit
Mniej wiecej jak zmiana z wołgi na bmw.

Hugo_Stiglitz

  • Guest
Odp: Patch 4#
« Reply #19 on: 22 September 2011, 14:55:44 »
Windows XP  :o
Czym predzej to wywal w cholere i instaluj Windows7 64 bit
Mniej wiecej jak zmiana z wołgi na bmw.


niestety po ostatnim patchu i hotfixie nadal dźwięk potrafi zanikać po zmianie mapy w MP...

Apos

  • Guest
Odp: Patch 4#
« Reply #20 on: 22 September 2011, 15:03:28 »
Szczerze mówiąc przymierzam się od dawna do "siódemki" ale niekiedy lubię pograć w starsze gry a czytałem, że różnie jest z obsługą tych gier przez nowego Windowsa a często nowsze gry działają chyba lepiej na wysłużonym XP. Nie wiem jak to dokładnie jest ale fakt, że coraz bardziej przymierzam się do zakupu nowego systemu.
A co do gry to po najnowszym hotfixie u mnie chodzi dużo lepiej niż wcześniej.

Heniu dobrze prawi, Win7 to przyjemny i wydajny system - nowe gry (m.in. RO2) lepiej na nim chodzą. Korzystam z Windows 7 od 2 lat i mam sentyment do starszych gier, ale nie mam problemów z ich uruchomieniem. O jak starych grach mowa?

ps. jeżeli nadal ktoś ma problemy (np. z dźwiękiem) to polecam wysyłać logi (C:\Users\<username>\Documents\My Games\RedOrchestra2\ROGame\Logs) do Tripwire. Pomoże w tym sobie oraz innym.

Qbon

  • Guest
Odp: Patch 4#
« Reply #21 on: 22 September 2011, 15:22:38 »
Heniu dobrze prawi, Win7 to przyjemny i wydajny system - nowe gry (m.in. RO2) lepiej na nim chodzą. Korzystam z Windows 7 od 2 lat i mam sentyment do starszych gier, ale nie mam problemów z ich uruchomieniem. O jak starych grach mowa?

Chodzi mi np. o starsze części Medal of Honor, w tym Wojna na Pacyfiku oraz pierwsze dwie części Brothers in Arms : Road to Hill 30 i Earned in Blood. Czytałem, że różnie to bywa na Siódemce w tych grach a szkoda by było bo lubię wracać do Brothers in Arms, jak dla mnie jedna z lepszych gier osadzonych w realiach IIWŚ.
PS. Te 4 GB Ramu kupowałem już też z myślą o przyszłej zmianie na Windows 7, na XP z wiadomych względów widzi mi 3,25 Gb.

Apos

  • Guest
Odp: Patch 4#
« Reply #22 on: 22 September 2011, 15:35:49 »
Chodzi mi np. o starsze części Medal of Honor, w tym Wojna na Pacyfiku oraz pierwsze dwie części Brothers in Arms : Road to Hill 30 i Earned in Blood. Czytałem, że różnie to bywa na Siódemce w tych grach a szkoda by było bo lubię wracać do Brothers in Arms, jak dla mnie jedna z lepszych gier osadzonych w realiach IIWŚ.
PS. Te 4 GB Ramu kupowałem już też z myślą o przyszłej zmianie na Windows 7, na XP z wiadomych względów widzi mi 3,25 Gb.

We wszystkie części Brothers in Arms grałem na Windows 7 bez problemów. To nie są tak stare gry! Ostatnio odpaliłem u siebie Dungeon Siege 1 (2002 rok), Jagged Alliance 2 (1999) czy Diablo 2 (2000). Nie sądzę, abyś miał problemy z tymi grami co podałeś. Aby system widział 4GB musisz mieć 64bit wersję Windows.

Qbon

  • Guest
Odp: Patch 4#
« Reply #23 on: 22 September 2011, 16:27:13 »
We wszystkie części Brothers in Arms grałem na Windows 7 bez problemów. To nie są tak stare gry! Ostatnio odpaliłem u siebie Dungeon Siege 1 (2002 rok), Jagged Alliance 2 (1999) czy Diablo 2 (2000). Nie sądzę, abyś miał problemy z tymi grami co podałeś. Aby system widział 4GB musisz mieć 64bit wersję Windows.

Dzięki za odpowiedź. Czyli powinno wszystko działać. Obawiałem się właśnie pierwszych części Brothers in Arms bo z Hell's Highway to zapewne żadnego problemu i tak by nie było. Oczywiście tylko wersja 64bitowa wchodzi w grę. Wersję OEM właściwie mógłbym kupić od ręki ale zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć do BOX-owej. Wprawdzie póki co nie zamierzam nic wymieniać w kompie (ewentualnie grafikę za jakiś czas) ale w razie awarii płyty głównej musiałbym na nowo kupować też system.

Shock

  • Guest
Odp: Patch #4
« Reply #24 on: 22 September 2011, 17:43:48 »
Polecam to forum:

Lista działających i nie działających gier na Windows 7:
http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1468.0