Author Topic: Sprzęt  (Read 8100 times)

kryszek

  • Guest
Sprzęt
« Reply #15 on: 02 September 2011, 14:59:59 »
Quote
Apos :
Daazz nie bierz wodnego. Aby kręcić tego 2500k wystarczy średniej klasy chłodzenie powietrzne. Ja na chłodzeniu za 160zł nie zmieniając napięć jadę do 4.2Ghz ( a więcej nie potrzebuje). Zasilacz 600W *firmowy* powinien w pełni wystarczyć. Ramy zostań przy 1600. Celuj w GTX570 (kręconego) lub GTX580.



Ale po co ramy 1600, jak z tego co kojarze procki i5 2500 obsluguja tylko 1066/1333?

Apos

  • Guest
Sprzęt
« Reply #16 on: 02 September 2011, 15:07:23 »
Quote
kryszek :
Quote
Apos :
Daazz nie bierz wodnego. Aby kręcić tego 2500k wystarczy średniej klasy chłodzenie powietrzne. Ja na chłodzeniu za 160zł nie zmieniając napięć jadę do 4.2Ghz ( a więcej nie potrzebuje). Zasilacz 600W *firmowy* powinien w pełni wystarczyć. Ramy zostań przy 1600. Celuj w GTX570 (kręconego) lub GTX580.



Ale po co ramy 1600, jak z tego co kojarze procki i5 2500 obsluguja tylko 1066/1333?


Obsługują :) U mnie ładnie śmiga 1600Mhz.

Daazzz

  • Guest
Sprzęt
« Reply #17 on: 03 September 2011, 16:21:22 »
OK, dzieki chopaki. Wezme to wszystko pod uwagę:)

Pytanie: czy jesli zrezygnuje z wodnego i będę jechał na wiatrakach to jak bardzo podskoczą odgłosy pracy kompa. Zalezy mi aby pracował jak najbardziej cicho.
« Last Edit: 19 September 2011, 19:24:08 by Shock »

Paqollo

  • Guest
Odp: Sprzęt
« Reply #18 on: 19 September 2011, 16:40:11 »
Witam,
 Kupiłem RO2 i gram na ustawiniach Ultra. Moj sprzęt to i7920 4Ghz i Radeon 5870. W grze mam ok.30 FPS, ale zmieniając ustawienia AA z wył na max nie spada/zwiększa się ilość FPS. To znaczy, że nie działa w ogóle?
Dzięki za pomoc.

Heniu

  • Guest
Odp: Sprzęt
« Reply #19 on: 19 September 2011, 16:43:46 »

Radzisław

  • Guest
Odp: Sprzęt
« Reply #20 on: 20 September 2011, 12:52:47 »
Siema
 Potrzebna mi jest drobna pomoc.Chodzi o wydajność.
 Mój sprzęt to:
 Płyta główna Asus P5QD Turbo
 Procek Intel Core Duo CPU E7500 x2 @ 2.93Ghz
 Karta Grafiki ATI RADEON HD 4850 256bit 512 ram ddr 3
 4g ramu (tylko mam XP i widzi 3 )
 Moje pytanie jest takie.Po pierwszym uruchomieniu gry,ustawienia detali w menu miałem na wysokie(bez ultra)gram na rozdzielczości 1680 na1050.
Na jednych mapach mi śmiga ok,na innych jest słabo.Często przycina,kiedy wyskoczy nieprzyjaciel przy klatce stop.Tradycyjnie ginę(fps szybko spadają).
 Dlatego moje pytanie brzmi.Czy mój sprzęcik nadaje się na takie ustawienia.Heniu podał w linku wyżej,fote z wydajności karty z przed 5 lat.
 Jestem zdumiony takimi detalami jak ultra,na starszej poniekąd karcie w stosunku do mojej.
 Może mi to ktoś w temacie objaśnić?Czy lepiej po prostu ustawić wszystko na średnich i cieszyć się "Średnimi" efektami.Pozdrawiam

kryszek

  • Guest
Odp: Sprzęt
« Reply #21 on: 20 September 2011, 14:16:03 »
Siema
 Potrzebna mi jest drobna pomoc.Chodzi o wydajność.
 Mój sprzęt to:
 Płyta główna Asus P5QD Turbo
 Procek Intel Core Duo CPU E7500 x2 @ 2.93Ghz
 Karta Grafiki ATI RADEON HD 4850 256bit 512 ram ddr 3
 4g ramu (tylko mam XP i widzi 3 )
 Moje pytanie jest takie.Po pierwszym uruchomieniu gry,ustawienia detali w menu miałem na wysokie(bez ultra)gram na rozdzielczości 1680 na1050.
Na jednych mapach mi śmiga ok,na innych jest słabo.Często przycina,kiedy wyskoczy nieprzyjaciel przy klatce stop.Tradycyjnie ginę(fps szybko spadają).
 Dlatego moje pytanie brzmi.Czy mój sprzęcik nadaje się na takie ustawienia.Heniu podał w linku wyżej,fote z wydajności karty z przed 5 lat.
 Jestem zdumiony takimi detalami jak ultra,na starszej poniekąd karcie w stosunku do mojej.
 Może mi to ktoś w temacie objaśnić?Czy lepiej po prostu ustawić wszystko na średnich i cieszyć się "Średnimi" efektami.Pozdrawiam

Twoja 4850 ma wydajnośc porównywalną do 8800 gt, 9800 gt, a 8800 ultra jest ciut podkręconym 8800 GTX który mimo tego,że jest starszy od Twojej akrty, jest od niej jednocześnie szybszy, a takze ma więcej pamięci, bodajze 700 ileś, co moze dawać większą płynność rozgrywki przy wyższych ustawieniach chociażby tekstur.

Sam mozesz sobie odpowiedzieć na pytanie czy twój sprzet nadaje sie na takie ustawienia.Skoro gra ci skacze jak wyskakuje nieprzyjaciel, najwodoczniej trzeba zmniejszyc troszke detale, badz tez poczekac az poprawia wydajnosc.

A ustawienia, jak kto woli, ja gram na totalnym low,zeby miec wieksza plynnosc, chcesz ogladac slajdy ustawisz na ultra itd.

Radzisław

  • Guest
Odp: Sprzęt
« Reply #22 on: 20 September 2011, 14:49:40 »
Dzięki za odpowiedz.Odnośnie karty grafiki to myślałem że Radeon HD 3850 jest porównywalny do GF 8800 ??? Jednak jeśli jest inaczej nic nie poradzę.
Przy zakupie większość znajomych mi ludzi,polecało 4850 niż 8800(bo niby stara),nawet kumpel pracujący w komputerowym.
 Wracając do tematu,wczoraj testowałem grę na ultra detalach(tylko cienie na średnich). Myślałem że będzie pokaz slajdów,jednak wszystko dobrze chodziło(serwer 64 osobowy do pełna!).

Problem polega na tym,że na niektórych mapach przycina w decydujących momentach.Lub zwalnia a na niektórych chodzi płynnie.Chyba to jednak jest wina samej wydajności gry.

 Teraz mam na średnich detalach  i też zdarzają się przycięcia.Nie znam jeszcze na tyle nazw map.Ale na tej zimowej rozgrywce,gdzie czerwoni nacierają nocą na zrujnowane hale.Jest największy spadek fps.Oczywiście w niektórych momentach :( lub jak kto woli miejscach na mapie.
 Cóż,zapewne ma też znaczenie na jakiej rozdzielczości  gram.Jest ona większa (monitor 22 cale).

Pożyjemy zobaczymy,może ekipa Ro2 zajmie się tym.Bo jednak gra powinna chodzić płynniej.Nie twierdzę że mam super nowy sprzęt,ale jednak jak na ten silnik.Pewne detale spokojnie powinienem na wyższych uciągnąć,i to bez tak drastycznego spadku fps :-\   Oczywiście tak mi się wydaje.Ale i tak dziękuję za wszelakie info w tym temacie.Pozdrawiam !

Shock

  • Guest
Odp: Sprzęt
« Reply #23 on: 20 September 2011, 15:01:40 »
Ja bym się tym za bardzo Radzio nie martwił, bo na moim sprzęcie (detale na ULTRA) chodziło dobrze, po którymś paczu się przycinało, a teraz jest ok i 80 k/s

Sprzęt:

Asus 3D Vision 22'
Asus P8H67 Rev. 3.0
I7 3.1 GHz (II gen.)
16 GB Kingston DDR 3 Hyper X
MSI GeForce 560 Ti/CUDA SLI

Więc zbytnio się tym nie przejmowałem, tylko czekałem na poprawienie optymalizacji. I się doczekałem.

kryszek

  • Guest
Odp: Sprzęt
« Reply #24 on: 20 September 2011, 15:46:44 »
Quote
Pewne detale spokojnie powinienem na wyższych uciągnąć,i to bez tak drastycznego spadku fps :-\   Oczywiście tak mi się wydaje.Ale i tak dziękuję za wszelakie info w tym temacie.Pozdrawiam !

Powinieneś spokojnie odpalić ze wszystkim na średnich lub high bez ścin, ja takze (w sumie mam bardzo podobne wnętrznosci,z tą różnicą,ze mam 9800 gt a nie radka). No ale jest jak jest...

Radzisław

  • Guest
Odp: Sprzęt
« Reply #25 on: 20 September 2011, 20:26:49 »
Dziś przetestowałem trochę ustawienia, i wydaje mi się że znalazłem rozwiązanie,jeśli chodzi o płynność gry na moim sprzęcie.Mianowicie,kiedy ustawię najniższy poziom cieniowania.Spokojnie mogę resztę pozostawić na wysokich detalach :D(wszystko,łącznie z HDR itd.).

 Różnicy tak bardzo w grafice nie widać(cienie pozostają,tylko sa bardziej kanciaste i jaśniejsze).Co najważniejsze skoki w fps są prawie niewidoczne ;D
 Jeśli ktoś ma ochotę wypróbować mój sposób, zachęcam!! Może cos to pomoże.Bo mi znacznie poprawiło rozgrywkę!  ;D

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Sprzęt
« Reply #26 on: 20 September 2011, 20:57:57 »
Nie martw  się skoki fpsów zdarzają się nawet na najlepszych sprzętach. Mój nie uchodzi za jakiś super hiper ale na ultra mam jakieś 30-40 fps,czasami niestety dramatycznie spadają. Uprzedzając post henia,tak zaraportowałem na oficjalnym forum.

Mój sprzet:
AMD Phenom II X4 980 Black Edition
6gb ram Kingston
AMD HD5770 x2
Win 7 64 bit