Author Topic: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)  (Read 71041 times)

Radzisław

  • Guest
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« on: 13 June 2011, 16:34:39 »
Witam,korzystając z okazji.Jako że to forum o tematyce gry z czasów II wojny światowej.Pragnę  podzielić się z wami,pewnymi informacjami.Odnośnie modyfikacji pod starego BF2.
 Mod tworzą konkretni ludzie,z zapleczem dużej bazy historycznej.Oraz uzdolnionych grafików.Cała oprawa moda.Robi ogromne wrażenie.Choć Bf2 opiera się o czasy współczesne,w FH2 nie znajdziemy nic,co będzie nam przypominało ową podstawkę.

  Mod na chwilę obecną,daje nam kilkanaście mapek z historycznego zdarzenia.Teatr działań jaki obejmują,to na razie Afryka(Grecja+ wyspa Kreta),Francja.Wszystko w doskonałej oprawie graficznej.
Obecnie planowana jest nowa wersja z numerkiem 2.4.Gdzie dojdzie teatr działań w Ardenach.Oraz mnóstwo nowych pojazdów,lokalizacji(umundurowania,broni).
 Według planów twórców FH2.Po skończonym zachodnim froncie,zaczną sie wzmożone prace nad frontem wschodnim :yes .

Chciałbym jeszcze napisać kilka słów,o samym modzie i jego gameplay'u.Sama specyfika walki jest znacznie szybsza niż w Ro.Zalatuje to bardziej arkadem.Jednak na takich drobnych minusach wszystko się kończy.
  Ponieważ specyfika silnika BF2,zawiera penetracje otoczenia.Jeśli ukryjemy się za jakimś mebelkiem,lub płotem.Możemy sie spodziewać że to nas nie uchroni od pocisków karabinowych itd.Jeśli odniesiemy ranę,mamy zazwyczaj opatrunek.
Z którego musimy szybko skorzystać jeśli chcemy przeżyć.Mod zakłada też działanie w drużynach 6 osobowych.Z jednym dowódcą i głównym komendantem.Czasami jest postawiany serwer,gdzie możemy pograć na 100 czy 200 slotach.W tedy liczebność drużyn wzrasta do 12,16 ludzi w ekipie :D.

  Sama rozgrywka zakłada współpracę.Dana strona wygrywa,jeśli jej wojacy lepiej ze sobą współpracują.Bieganie i parcie na tzw."Pałę".Mało daje.Bo przy braku koordynacji z ludzmi.Szybko tracimy przewagę na mapie.Tyle o samej grze.
 Mam jeszcze taką małą informację.Jeśli ktoś posiada BF2 i ma zamiar pograć w moda.Sprawdzić swoje umiejętności.Proszę o kontakt na PW(lub w tym temacie).Obecnie nie zawsze mam czas grać.Jednak nigdy nie mówię nigdy.
 To strona projektu.Warto na prawdę sprawdzić co ona zawiera odnośnie FH2 : http://forgottenhope.warumdarum.de/news.php?  
  Pozdrawiam gorąco :wink  
 Link do multi :

krv[PL]

  • Guest
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #1 on: 16 June 2011, 00:43:54 »
taki troche DoD z pojazdami

Radzisław

  • Guest
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #2 on: 16 June 2011, 03:34:23 »
Może i tak ,jednak bardziej rozbudowany,obejmujący większy teatr działań.No i jeśli lubisz walki powietrzne,lub strzelanie do samolotów,coś w sam raz dla ciebie .Naprawdę świetny mod.Jakich mało.Tu naprawdę trzeba działać w teamie.Opracować dobry plan taktyczny.W drużynie np.Najlepiej mieć sapera,lub zwiadowce.Jak ktoś ma ochotę zagrać,zachęcam nic nie straci a naprawdę dużo zyska :wink

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #3 on: 16 June 2011, 08:20:58 »
Quote
krv[PL] :
taki troche DoD z pojazdami


Przyznaj się jeśli moje domysły są prawdziwe – nie grałeś w oba tytuły (FH2 i DoD)?
Bo FH2 wcale nie jest DoDem (przynajmniej sourcowym) „z pojazdami”. Mod do Battlefielda pod względem tempa rozgrywki jest bardziej zbliżony do tego z Red Orchestry niż CeeSowego DoDa. Nie ma tam na przykład skakania niczym króliki w okresie godowym w celu uniknięcia trafienia. Jak w naszej RO skakanie służy właściwie do przekroczenia mniejszych przeszkód na mapie.
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Radzisław

  • Guest
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #4 on: 16 June 2011, 15:47:32 »
Tak,Sapiens ma racje.FH2 jest trochę szybszą formą RO.No i gracz ma do dyspozycji celownik(krzyżyk), na ekranie.Który tak naprawdę,jest zbędny.Bo jakikolwiek ruch postaci po mapie.Powoduje jego rozproszenie i praktycznie niemożliwe jest strzelanie dokładne z biodra.Musimy się zatrzymać,odczekać a i to nie czyni nas celniejszym(a przeciwnik nie śpi,zazwyczaj pada na ziemie i strzela,bo tak lepiej w modzie trafić).Dlatego najlepiej broń podnosić do oka :).Tu też przy każdym strzale z karabinu.Musimy klikać prawy klawisz.Aby od nowa przyłożyć broń.Odnośnie pojazdów,są dobrze odwzorowane.Mamy do dyspozycji,kilka typów pocisków.Nawet dymne :D.Na pewno fani czołgów się nie zawiodą.Taki jeszcze mały bonusik.Możemy też jak znajdziemy,pojezdzić traktorem,czy rowerem.Czyli wszystko co nam wpadnie w łapy podczas bitwy.Pozdrawiam

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #5 on: 16 June 2011, 15:51:05 »
Quote
Radzisław :
No i gracz ma do dyspozycji celownik(krzyżyk), na ekranie.Który tak naprawdę,jest zbędny.Bo jakikolwiek ruch postaci po mapie.Powoduje jego rozproszenie i praktycznie niemożliwe jest strzelanie dokładne z biodra.Musimy się zatrzymać,odczekać a i to nie czyni nas celniejszym(a przeciwnik nie śpi,zazwyczaj pada na ziemie i strzela,bo tak lepiej w modzie trafić).Dlatego najlepiej broń podnosić do oka :).Tu też przy każdym strzale z karabinu.Musimy klikać prawy klawisz.Aby od nowa przyłożyć broń.


To już normalka w grach FPP więc nie wiem co w tym nowego.

Radzisław

  • Guest
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #6 on: 16 June 2011, 16:00:00 »
Tak,tak nie przeczę, bo tak jest.Chciałem tylko powiedzieć,że to różni się od tego co mamy w Ro(bo nie odstaje).Ale jednak FH2 ma wiele wspólnego z naszą ulubioną strzelaną :yes.No chyba że ktoś grał w PR,też modyfikację pod BF2.Tam już celowników(krzyżyków) i pokazanych  trafień nie ma.Wręcz jeszcze bardziej postawiona poprzeczka.
Dla zainteresowanych,film prezentujący walki pancerne.Może nie do końca  to co w Ro.Ale daje frajdę :

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #7 on: 18 June 2011, 15:11:27 »
To jest wszystko bardzo fajne Radzisławie. Jednak niestety podobnie jak w społeczeństwie RO z ich ukochanym DeHa modem także i FH2 jest mocno zorientowane głównie na Niemców. I jak tylko się da twórcy zrobili z nich niepokonaną stronę. Jak inaczej niż zwykłą perfidie można odebrać rozstrojenie celowników większości nie niemieckich pojazdów? Jak np. Cruiserze czy M13/40. :((

Czy w ogóle masz czas regularnie w to grać? Jak to pogodzisz ze służbą wobec Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej? :)
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Radzisław

  • Guest
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #8 on: 18 June 2011, 15:29:14 »
Czas się zawsze znajdzie.W końcu też mam czasami wolne.Dziś np. Postaram się być na naszym FN.Jednak jak cię dopadnę na steam,to zaciągnę do swojego oddziału  w FH2.Jeśli będziesz miał ochotę.Zawsze można,chyba skorzystać ze stolika Asa,w dni powszednie:dozingoff .Co do przypakowanych Niemców.To tego aż tak nie zauważyłem.Czołgi owszem mają lepsze,bo chyba w realu też mieli :dontgetit.Jednak spokojnie,da się im popędzić zadki.Wystarczy mieć zdyscyplinowaną ekipę.
Przecież sam wiesz,że w tym modzie to jest podstawą.Koordynacja,artylerii,działek pp.panc.Odpowiednie ich naprawianie pod osłoną dymną.Daje przewagę.Pozdrawiam

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #9 on: 18 June 2011, 16:25:16 »
DH, FH2 to nic w porównianiu z Company of Heroes. W tej grze szwaby są niepokonani, zwłaszcza w późniejszych etapach gry :/.

Shock

  • Guest
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #10 on: 19 June 2011, 12:42:10 »
Co ty Sharik. Przeszedłem całą serię na Hard.

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #11 on: 19 June 2011, 19:06:07 »
A w multiplayera grałeś ?

Radzisław

  • Guest
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #12 on: 20 June 2011, 03:00:40 »
To może panowie oddzielny  temat założycie :) hmm.Ja chciałem dodać że ostatnio,zajeb*** mi się grało w teamie z Sapiensem.Walcząc przeciwko Włochom.W ruinach twierdzy.Jedna akcja bojowa, jaką przeprowadziliśmy,spokojnie można by zaliczyć do tych,rodem z filmu "Tylko dla Orłów".We dwóch wybiliśmy cały przyczajony oddział wroga.Zaskoczony naszym śmiałym atakiem.Mam nadzieje że jeszcze nie raz zagramy.Pozdrawiam

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #13 on: 20 June 2011, 18:06:29 »
FAKE
Z Sapiensem PRZECIW Włochom!? Unfuckbelivable! Toż to ukryta opcja makarońska... 2ch na oddział (ilu)!? Gdzie realia tak szumnie opisywane ;p... Chociaż z drugiej strony... przecież to byli Włosi :p

Radzisław

  • Guest
Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
« Reply #14 on: 15 July 2011, 14:32:02 »
Dosłownie przed chwilką.Wyszła Najnowsza wersja FH2 (2.4).Zmiany jakie mod obejmuje są imponujące :yes   http://forgottenhope.warumdarum.de/  Najnowsza wersja zawiera już mapki z bitwy o Belgię.Oraz kupę nowego sprzętu.Polecam!! :yes