Author Topic: Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)  (Read 10650 times)

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #30 on: 20 April 2011, 21:37:52 »
Quote
Odi^PrOfAnUm :
Quote
Jak ma być realistycznie to ja proponuje dla ruskich jeden karabin na 5 i do tego łódkę amunicji. Wtedy możemy pogadać o realizmie.
Gówno prawda. Przstańcie ruską armię wiązać ze sceną z debilnego wróg u bram - z dupy wzietej historii. Rusy mieli bardzo dużo broni i dzięki niej wygrali wojne....


Jak to akurat cytuje z Suworowa,bo fil Wróg U Bram uważam za zwykły debilny robiony z patosem  przez amerykanów film.
Nie chodzi mi o Stalingrad,lecz o początek Wielkiej Wojny ojczyźnianej,gdy wielkie transporty sprzętu wpadły w ręce faszystów.
Malo tego ze początkowo brakowało amunicji i karabinów,to niektórzy żołnierze nie meili nawet butów.
Jeżeli mi nie wierzysz to mogę jutro tu wkleić namiary na  książkę Suworowa,ze stronami o tym. BA! Nawet wyśle ci wersy na stronach,w których było o tym mówione.


@Sharik: Zainteresowanie jest. Byłem pewien,ze to właśnie ty będziesz się najbardziej stawiał żeby nie zabrać ci ukochanego STG. :love:love

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #31 on: 20 April 2011, 22:04:22 »
Bo Stg był już w dość dużych ilościach w końcowej fazie wojny. Więc skoro ta broń istniała, to po co ją ograniczać?? Nie po to ją produkowano, żeby później ja ograniczać do minimum. A czy zainteresowanie jest czy jej nie ma to mnie nie obchodzi. Po raz kolejny powtarzam. Gra ma stawiać na gameplay. Dobra, pepesz było kilka razy więcej niz sturmgewerhów i teraz prosze nie zaprzeczaj, że należy ją ograniczać tak samo. Jaki to jest balans, że w przeważającej części radziecka strona ma właśnie pepesze i będzie miała ogromną przewagę bliska nad szkopami strzelajcych z kar98k, mają problem. Nie trzeba być żołnierzem, że broń szybkostrzelna jest użyteczniejsza od powtarzalnej na bliski dystans. A z resztą, kolega radzio zapodał taką propozycję, dobra ma pomysł i niech każdy wypowiada się swoim zdaniem na ten temat.

Może teraz w nie temacie, ale w takim battlefieldzie czy w codzie, cóż autorzy tych produkcji olali kompletnie realizm i postawili hardkorowy styl gry i jaki wynik??? Duża sprzedasz, twórcy zarobili na siebie, bo wiedzieli jak przekonać miliony graczy, żeby jednak kupili ten produkt i zarobic na tym. To jest prawdziwa myśl.

Radzisław

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #32 on: 20 April 2011, 22:13:46 »
Quote
ShariK PL :
Radzio Red Orchestra to nie FH2. Jak wyjdzie nowa redzia to zaloz swoj serwer z takimi ustawienia, to kazdy bedzie omijal twoj serwer szerokim lukiem. Gra ma dostarczyc rozgrywke a nie meczarnie. Zadna gra, nawet taka red orchestra, FH2 czy Arma II z dodatkiem nie beda odwzorować prawdziwe pola bitwy. Na prawdziwej wojnie nie ma znaczenia czy masz proce czy miniguna, i tak zolnierz bedzie sral w gacie i nie bedzie zgrywal herosa w grach komputerowych. Trudno radzio, twoja koncepcja nie ma duzego zainteresowania i tyle. Trudno.
 
 A kto mówi o zabieraniu Stg??Swoją drogą,to nie pamiętam cię z dawnych czasów tej gry,wiec nie winie cię ze dziś odbierasz Ro w taki sposób.Mam taka prośbę, abyś dokładniej czytał moje wypowiedzi w tym temacie.
 Ja chcę tylko zmienić niektóre klasy.Nic więcej.Więc o co sie tak ciskasz??Twój drugi post z pretensjami do mnie,nie wydaje ci sie to trochę śmieszne?Przecież jeszcze  nic zrobiłem w tejże kwestii.

W takim modzie CC.W który przecież grywałeś,sa podobne warunki rozgrywki.Mało automatów nie narzekałeś.
  Odnośnie FH2,to mod w większości arkadowy.Nie ma takiej wymiany ognia jak w Ro.A gra sie świetnie,wiec czego by tego nie wprowadzić na kilku mapach w naszej ulubionej grze?Kto tu mówił o męczeniu się w Ro z takimi ustawieniami,według mnie to troszeczkę zmieni samą koncepcję walki.

Szkoda że odkryłeś tą gre tak pózno,zobaczył byś jak wyglądała na początku.Kiedy jeszcze nie było g41 itd.Całkiem inaczej ludzie pogrywali i sie na mapkach zachowywali.Tyle ode mnie.Może ktoś starszy stażem,wytłumaczy to lepiej młodzieży??

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #33 on: 20 April 2011, 22:58:26 »
Ja w redzie gram od listopada 2007 roku, więc nie wiem co się działo przed moim wejściem i się nie wypowiadam na ten temat.

Heniu

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #34 on: 21 April 2011, 00:33:57 »
Quote
Radzisław :
Szkoda że odkryłeś tą gre tak pózno,zobaczył byś jak wyglądała na początku.Kiedy jeszcze nie było g41 itd.Całkiem inaczej ludzie pogrywali i sie na mapkach zachowywali.Tyle ode mnie.Może ktoś starszy stażem,wytłumaczy to lepiej młodzieży??


Radziu czepiles sie tego g41 jak rzep psiego ogona, a glupoty piszesz.
Masz filmik z g41 z pazdziernika 2006, pol roku po wydaniu gry  


Nie bylo w RO od momentu wydania zadnych zmian broni na mapach, nie bylo nigdy innych klas na mapach oficjalnych.

Ubzdurales sobie wymarzony pseudorealizm i masz wsteczne projekcje.

Radzisław

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #35 on: 21 April 2011, 01:36:40 »
Widzę wątek już przeniesiony:), chodziło mi o moda Ro.Ale Heniu nie musisz mnie obrażać ok.Zresztą nieważne już,widzę że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć na tym forum.Znaczy sie użytkowników:O_o

Hiacenty

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #36 on: 21 April 2011, 10:48:56 »
A kiedy zacząłeś w ro pogrywać ? podaj rok 8)

kazmirzk

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #37 on: 21 April 2011, 11:58:23 »
As123as gra w RO od 1983, a pomimo to, jego wrodzona skromność nie pozwala mu by się tym przechwalać..

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #38 on: 21 April 2011, 13:26:33 »
Quote

Jak to akurat cytuje z Suworowa,bo fil Wróg U Bram uważam za zwykły debilny robiony z patosem przez amerykanów film.
Nie chodzi mi o Stalingrad,lecz o początek Wielkiej Wojny ojczyźnianej,gdy wielkie transporty sprzętu wpadły w ręce faszystów.
Malo tego ze początkowo brakowało amunicji i karabinów,to niektórzy żołnierze nie meili nawet butów.
Jeżeli mi nie wierzysz to mogę jutro tu wkleić namiary na książkę Suworowa,ze stronami o tym. BA! Nawet wyśle ci wersy na stronach,w których było o tym mówione.
Suworowa czytałem  ale dla mnie jest mocno poniżej średniego poziomu albo nawet kiepski jeśli chodzi o zawartość merytoryczną; dużo bardziej wolę Solonina (22, 23 czerwca -dobre książki ),Wiadomo, że ruscy praktycznie do operacji tajfun stracili 2 miliony żołnierzy ( czyli do połowy listopada od 22 czerwca ). Tak duże straty trzeba było uzupełniać; na front szły całe kołchozy stworzone z "żołnierzy" po przeszkoleniu, które trwało zaledwie kilka dni (2-3 ) w celu opóźnienia wojsk niemieckich. Tak było do grudnia a nie przez cała wojnę ( w Stalingradzie w sumie sytuacja się powtórzyła, z tym, że do walk w mieście z wartościowszych oddziałów skierowano 13 dywizje gwardyjską a tak to jakieś zapchaj dziury, które służyły do uzupełnień. Co lepsze oddziały szły na skrzydła 6Ai 4Apanc. Kojarzenie rosyjskiej armii z taką nędzą jest przesadą i zwykłą głupotą. Co jak co ale Rosjanie do wojny w zimie np byli dużo lepiej przygotowani niż Niemcy, zaś najwiekszym problemem rosyjskiej armii był paraliż oficerów  w związku z niewykonaniem rozkazow i związana z tym odpowiedzialność przed komisarzem. Skutkowało to nie rzadko bezmyslnymi atakami i potężnymi stratami. Poczytaj sobie chociażby o Yelni - dziura na wschód od Smolenska i walkach o nią; dobry czad. W każdym bądź razie co jak co ale Rosjanom sprzętu nie brakowało, zaś sytuacje o których mówisz; jednemu karabin a drugiemu ammo się zdarzały ale maksymalnie do 1942r. W "Obronie Lenningradu" Bieszanowa się sporo takich sytuacji zdzarza ( no ale jaka była sytuacja faktyczna Lennigradu to chyba każdy co liznął coś historii - wie; w latach 1941, 42 i jeszcze do połowy 43 to było faktycznie przejebane ( z żywnością i bronią - transport tylko Ładogą ).
 Poza tym  wiekszośc map w Ro to jest 44r i 45  więc to, o czym mówisz jest bez sensu w kontekscie późniejszych latach wojny.Poza tym co jak co ale ruscy jeśli chodzi o pm'y to Rosjanie ich mieli więcej niż Niemcy.
Quote
A kto mówi o zabieraniu Stg??Swoją drogą,to nie pamiętam cię z dawnych czasów tej gry,wiec nie winie cię ze dziś odbierasz Ro w taki sposób.Mam taka prośbę, abyś dokładniej czytał moje wypowiedzi w tym temacie.
Ja chcę tylko zmienić niektóre klasy.Nic więcej.Więc o co sie tak ciskasz??Twój drugi post z pretensjami do mnie,nie wydaje ci sie to trochę śmieszne?Przecież jeszcze nic zrobiłem w tejże kwestii.
No ale po co. Dla mnie najbardziej zbalansowaną mapą jeśli chodzi o broń jest Kaukasus; jeśli chodzi o wojska liniowe to praktycznie tak powinien wyglądać rozkład broni w42r; z tym, że dodatkowo bym jeszcze zabrał svt i g41 w ramach historycznego podziału a Niemcom dał np snajpera i moździerze jako wsparcie artylerii.
 Co nie zmienia faktu, że oprócz standardowych wojsk liniowych wyposażonych w 90% w karabiny występowały też specjalne kompanie szturmowe, bataliony szturmowe, bataliony saperów, które były przeznaczone z goła do innych zadań, inaczej wyekwipowane i przeszkolone. Przeważnie dominowały w takich grupach pm', granaty i ładunki kumulacyjne. W ro akurat jest kompromis, bo takie bataliony wchodziły w skład każdej dywizji - przynajmniej do 44r u Niemców, a w opisach mapek jest napisane  np 62 dywizja piechoty - Basovka, front południowy, 6 Armia  - a nie poszczególna kompania, więc co jak co ale  w sumie jest to kompromis. Jedyne co bym ograniczył to półautomatyczne karabiny. No ale wtedy nie byłoby takiej frajdy z zabijania RaGów i innych botów. To w koncu tylko gra :)
w RO gram jako raq

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #39 on: 21 April 2011, 14:18:45 »
Quote
kazmirzk :
As123as gra w RO od 1983, a pomimo to, jego wrodzona skromność nie pozwala mu by się tym przechwalać..


I dostał Red Orchestrę od samego Jaruzelskiego :D