Author Topic: 1 września...  (Read 10981 times)

Goral

  • Guest
1 września...
« on: 01 September 2006, 22:36:31 »
Gdyby nie ta bardzo smutna data z 1939 nie było by naszej gry, naszej strony... nie byłoby pewnie wielu gier o IIWŚ.
Dobrze też, że IIWŚ to tylko gry i oby tak zostało.
[_]
Obyśmy nigdy nie musieli brać udziału w wypadkach tamtych dni...
[_]
Ale czasu cofnąć się już nie da... Było, minęło, pozostała pamięć... W ra,ach tej pamięci może jakiś utalentowany autor (lub grupa) strwoszy mod-a do RO z kampanii wrześniowej? A może jakaś modyfikacja dokładająca polski akcent do frontu wschodniego? Może wątek Powstania warszawskiego?
Fajnie by było... Może historia naszego Narodu poprzez grę trafiłaby także do społeczności graczy z całego Świata?

ciocia|Ola

  • Guest
1 września...
« Reply #1 on: 02 September 2006, 00:57:53 »
Nie mam takiego talentu żeby stworzyć moda, pomysł uważam ze genialny. Mapa ‘Powstanie Warszawskie’ good idea, – ale czy można, no ja się nie znam, ale tam byli Powstańcy, Niemcy i Ruskie za rzeką. Jestem, za, ale mogę jedynie wesprzeć tym, że na takiej mapie chciałabym zagrać :)

Zdzira

  • Guest
1 września...
« Reply #2 on: 02 September 2006, 02:25:14 »
jest taka klątwa... "obyś żył w ciekawych czasach"

btw mapa Warsaw jest ;)


AC| AdRain

  • Guest
1 września...
« Reply #3 on: 02 September 2006, 10:51:46 »
zdzira i to chińska  chyba jeszcze...

no cóś powstanie moda... hmmm zauważcie żę powstańcy walczyli częściej bronią zachodnich aliantów :) a nie rosjan... i tu sie pojawia kolejny problem...

Cóż wracająć do wrześniowych wydarzeń trzeba przyznać, że nie mieliśmy żadnych szans, ale jedno szczęście spora część naszych wojsk zdołała zbiec na zachód. Posłuchajcie czasem na discovery co mówią  o Polakach.

"takim zapałem i chęcią walki oprócz niemców wyznaczali się jedynie Polacy i Rosjanie"

Mati

  • Guest
1 września...
« Reply #4 on: 02 September 2006, 10:56:43 »
S!

siena

  • Guest
1 września...
« Reply #5 on: 02 September 2006, 11:06:11 »
tak polaczki, wyzuci z poczucia wlasnej wartosci, podniecami sie i cieszymy kiedy mowia o nas iz DAWNO DAWNO temu bylismy pro. na co komus to dawno temu skoro w czasie dla nas najistotniejszym- TERAZ reprezentujemy kraje wielkiej kupy i miedzynarodowego obciachu?
Co mi z tego ze w 17 wieku polska kwitla i byla jednym z najbardziej uwazanych krajow w europie? swiadomosc tego wcale mnie nie cieszy, jedyie smuci, ze od tamtego czasu banda debili dorwala sie do kolka i non stop, z niewielkimi przerwami (ktore nic nie moglwy wniesc), masakruje ten kraj z wielkim sktukiem.

PrezesOi

  • Guest
1 września...
« Reply #6 on: 02 September 2006, 11:15:42 »
Quote
AC| AdRain :
no cóś powstanie moda... hmmm zauważcie żę powstańcy walczyli częściej bronią zachodnich aliantów :) a nie rosjan... i tu sie pojawia kolejny problem...

Discovery jak źródło wiadomości historycznych jest dobre dla amerykanow. Polecam jedna z najlepszych stron na temat Powstania, ktorej pochodzą ponizsze wycinki. Jak widac sprzet od aliantow nie byl dominujacy :

Na uzbrojenie oddziałów Okręgu Warszawskiego AK wiosną 1944 składało się:

1. DAWNE UZBROJENIE WOJSKA POLSKIEGO Z OKRESU OBLĘŻENIA WARSZAWY W 1939

Broń ta, przechowywana najczęściej w złych warunkach [zakopana w ziemi], została przedwcześnie zdeklasowana. Część tej broni nie nadawała się do użytku, część działała bardzo źle [częste zacięcia, niemożność strzelania ogniem ciągłym itp.].
5.295 granatów ręcznych
854 pistoletów + 25.330 naboi
3 działka przeciwpancerne
3 karabiny przeciwpancerne + 1000 naboi
1041 karabinów + 141.500 naboi
65 rkm + 80 skrzyń naboi
40 ckm + 40.700 naboi
5 granatników + 80 pocisków

2. UZBROJENIE Z WŁASNEJ PRODUKCJI KONSPIRACYJNEJ

Uruchomienie własnej produkcji konspiracyjnej bojowych środków walki, w sytuacji ZWZ-AK już w roku 1940 stało się koniecznością. Właściwie produkowano wszystko, co mogło zwiększyć siłę bojową oddziałów. Były to głównie granaty ręczne, pistolety maszynowe, miotacze ognia i przeciwczołgowe butelki zapalające. Już w maju 1940 produkcję granatów ręcznych rozpoczęła podziemna organizacja wcielona później do AK - "UNIA". Do lipca 1944 wyprodukowano około 115.000 granatów obronnych i zaczepnych ["Sidolka", "Filipinka"]. Produkcję polskich peemów STEN i "Błyskawica" podjęto w zimie 1943/1944 - gdy zawiodły zrzuty broni, zapowiadane w dużych ilościach na jesień 1943. Do lipca 1944 w Warszawie wyprodukowano ok. 2000 "Błyskawic" i 650 STEN-ów, do których przywieziono z Radomia ok. 100.000 naboi.

3. UZBROJENIE ZE ZRZUTÓW LOTNICZYCH

To źródło [wbrew obietnicom] było bardzo skromne. Polska, mając największą Armię Podziemną w Europie otrzymała wielokrotnie mniej broni niż np. Francja. 1 V 1944 stany broni zrzutowej w Okręgu Warszawskim AK przedstawiały się następująco:
518 granatów ręcznych
307 granatów przeciwpancernych
281 pistoletów Colt + 13.000 naboi
255 pistoletów maszynowych [w tym 223 pm STEN] + 100.000 naboi
9 karabinów przeciwpancernych + 360 naboi
23 rkm BREN + 27.237 naboi
5 moździerzy
250 min przeciwpiechotnych
118,5 kg plastyku [angielski materiał wybuchowy]

Samolotami RAF, które latały z Anglii i Włoch do Polski, wysłano w czterech kolejnych sezonach operacyjnych ok. 670 ton sprzętu bojowego, z czego w ręce AK dostało się 443 tony [resztę przejęli Niemcy].

Ta żałosna pomoc naszych tzw. "brytyjskich sprzymierzeńców" staje się jeszcze bledsza, gdy porównamy ją ze zrzutami wykonanymi przez RAF nad terytoriami innych państw:

- Francja otrzymała 10485 ton,

- Jugosławia 76117 ton,

- Grecja 5796 ton... Itd., itp...

Bez komentarza.

AC| AdRain

  • Guest
1 września...
« Reply #7 on: 02 September 2006, 11:19:02 »
siena znasz historie? zauważ że Polska też mogła by być silna gospodarczo itd, ale po IIWŚ mieliśmy ruskich u nas asz do 90roku.  i zauważ że kraje zachodu nawet niemcy po Wojnie dostąły niezła kase od Stanów Zjedonoczonych ale komuchy tego nie przyjęły bo uważały  to za sabotaż... dlatego jesteśmy o jakies 30-40lat do tyłu :) WSIO! ja tam  o historii nie zapomne i będe sie szczycił osiągnięciami Polaków

nor4d

  • Guest
1 września...
« Reply #8 on: 02 September 2006, 11:49:57 »
Owszem polska w XVIII w. schodziła na psy przez udręczki wew. kraju, ale nadal trzeba pamiętać, że zostaliśmy zaatakowani nie przez jedną potęgę, a przez 3 i trzeba być dumny z wszystkiego co zaszło potym, bo tyle zrywów niepodległościowych nie było nigdy i nie będzie (miejmy nadzieje!!)
II wojna świata to również dowód na to, że Polacy to wspaniały naród, niestety co sie działo od 45 roku to był straszny okres dla nas i nic na to już nie wpłynie.

Za wojne:


PS. co do moda - jestem zupełnie na nie.

Goral

  • Guest
1 września...
« Reply #9 on: 02 September 2006, 12:59:05 »
Czytając te komentarze muszę też coś skomentować :)
[_]
Po pierwsze [akcent powstanie]: jest mapka Warsaw, ale w niej walczą Ruscy z Niemcami... No, może powalczyli trochę o część prawobrzeżną... i to byłoby na tyle... Lewobrzeżną Warszawę, tą "powstańczą" wzięli bez walki... bo tak naprawdę walki o nią zakończyły się w pażdzierniku rok wcześniej. Więc gdyby ktoś napisał moda w którym stroną "aliantów" byliby cywile, dano by bardzo prawdopodobny przekrój broni, to perwnie duże wzięcie miały by mapy Warsaw-PASTA czy inne większe "bitwy powstańcze".
[_]
Po drugie [akcent kampania wrześniowa]: jakby nie patrzeć, było parę bitew, które możnaby było zaprezentować w takiej grze jak RO. Trzeba by było dodać nową stronę, czyli Polaków "wrześniowych". Od tego właśnie jest modyfikacja.
Po 67 latach od tamtych wydarzeń tylko niewielka grupa osób ma o tym jakieś pojęcie. A tak, przez grę, wielu graczy by się tym zainteresowało (nawet tutaj, od serwera Festung-Breslau, gdzie parę osób zainteresowało sie co to było).
[_]
Po trzecie: należy rozróżnić politykę od "bitności" polskiego żołnierza. Widząc polityka, możemy obstawiać u bukmacherów, że łże jak pies i jego plany i tak wyjdą na naszą niekorzyść. Ale na polskich żołnierzy można stawiać nawet teraz, że nie zawiodą na polu bitwy, że można w obliczu wroga liczyc na polskiego żołnierza, i na to mógłbym stawiać u bukmachera.
[_]
Po czwarte: sentymenty sentymentami, jednak operacje zaopatrywania ruchu oporu w takiej odległości od baz w jakiej była Polska jest dla zaopatrującego zbyt dużym ryzykiem. I trzeba mieć tą świadomość. Dopiero otworzenie frontu we Włoszech dało większą możliwość zaopatrywania nas przez aliantów (nie mówię o Ruskich, którzy od początku mieli wobec nas swoje plany).
[_]
Po piąte (kto czytał wczorajszą Gazetę wrocławską ten wie): Dlaczego Niemcy zaatakowali 1 września Polaków? A dlatego, że obawiali się, że jakby uderzyli najpierw na Zachód, to Polacy ruszyli by na Berlin! Dlatego ruszyli na Polaków, bo wiedzieli czego można się spodziewać po Francuzach i Anglikach (a nasi politycy tego "nie wiedzieli"). Więc "skasowali" nas, a potem nakopali do tyłka Francuzom i Anglikom. Ale pamiętajmy, że od 1 września nie było frontu na którym Niemcy mogli liczyć na to, że nie spotkają Polaków...

asn

  • Guest
1 września...
« Reply #10 on: 02 September 2006, 16:25:23 »
jest juz mapa Warszawa. Ja ja mam. Jak bede mial czas to dodam ja do mapowiska aby byla dla wszytskich. Pozdro

Goral

  • Guest
1 września...
« Reply #11 on: 02 September 2006, 17:43:07 »
assasin, nie czytasz wszystkiego co przed Tobą napisano?
Większość wie, że jest mapka Warsaw i juz od dawna jest na Mapowisku.
[_]
Jednak mnie nie o taki Warsaw chodzi... Breslau też jest ale niestety w modzie, więc ktoś musiałby zrobić port dla tej mapy do RO... Ale czy to Breslau z historii czy z wyobraźni autora mapy?
[_]
Co do rocznic, to niedawno, bo 25 sierpnia minęła 68 rocznica ogłoszenia miasta Breslau twierdzą - Festung Breslau. Był to chyba najkrótszy ważny i zarazem najtragiczniejszy dla miasta okres.

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
1 września...
« Reply #12 on: 02 September 2006, 21:06:46 »
ja mam takie przemyslenia
- modyfikacja typu lokalizacja, czyli jakimis edytorami podmienic dzwieki z ruskich na polskie
    -mundury
    -glosy
    - pare tesktur


- total conversion, czyli zamiast ruskich zrobic polakow, nie wiem czy wogole daloby sie zrobic np 3 team

- mapy, musialby ktos kto zna program UnrealED stworzyc mapy itp, ale chyba zanim ktos sie zabierze do tworzenia, warto np pomoc mu poprzez danie pomyslow na mape - np miasto i zwiazane z nim materialy, jak np wybrane miejsce i linki na necie zwiazane z tym

mozna by zrobic mapy typowo polskie, jak i miejsca walk gdzie polacy odegrali glowna role