Author Topic: 7,62 mm km PKM  (Read 11725 times)

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
7,62 mm km PKM
« Reply #15 on: 17 December 2010, 19:29:38 »
Quote
Dziki_Koziol :
No to coś takiego ma przyjechać, jakiś peem włoski, ale nie jestem pewien jaki bo nie lubię włoskiej broni, no może poza B 92FS, ale to też średnio. O i Uzi ma być ale mnie to nie podnieca  :P


Ten peem to z ostatniej wojny światowej będzie? Mniam!
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Dziki_Koziol

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #16 on: 17 December 2010, 20:52:25 »
Quote
Ja na razie strzelam z KBK AKMS


Jeszcze do niedawna go nosiłem :D oprócz "zwykłego" AKMS-a także w wersji AKMSN. Generalnie lubię strzelać z kałacha, wolę AKMS od AKGN hehe.


Quote
Ten peem to z ostatniej wojny światowej będzie?



Chyba tak, ale nie wiem na 100%.

Radzisław

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #17 on: 17 December 2010, 21:14:44 »
&feature=related   min  7:59 Taki macie ????:D

Dziki_Koziol

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #18 on: 17 December 2010, 21:18:55 »
Jerycho? Mamy, fotkę wkleiłem w "Wiecznym Konkursie".

Offline Martin

  • Towarzysz broni
  • Posts: 115
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
    • FG Community
7,62 mm km PKM
« Reply #19 on: 18 December 2010, 11:18:27 »
Temacik ciekawy...
Ja ostatnio miałem możliwość postrzelania w wojsku.
Z KM "PKM"  w sumie niewiele. Może na jednym strzelaniu się załapałem. Dużo więcej udało mi się "popruć" z RKMD (najbardziej zapamietałem fakt, że ten karabin zacinał się dość często :(

Jeśłi mowa o kbk- z największym sentymentem wspominam kbk "AKM". No i oczywiscie 14,5mm PKM z ktorym mialem wątpliwą przyjemność spędzić blisko 3 miesiące na poligonie (styczeń-marzec)


Co do kbk...
Opowiem Wam małą anegdotkę:

Razem z kolegą schodziliśmy z warty, około 15:00 przez większość służby padała mżawka. Kolega się spieszył, bo zaraz po warcie miał jechac do domu na urlop. Nawet broni nie przetarł, tylko taką mokra od deszczu- postawil na stojak i pojechał do chaty. (jak to szwej :)

Wraca po 14 dniach i niedługo potem kolejna wspólna warta. Pobrał broń, próbuje przeładowac a tu lipa :)
Suwadło przyrdzewiało do innych ruchomych części zamka :) Ani jej rozebrać, ani wyczyścić. :) Pamiętam, że przed wieczorem udało Nam się ruszuć suwadło :) (broń oparta kolbą o podłogę a koleś próbował ruszyć suwadło nogą, tak samo, jak się odpala motor :))

Potem szorował kilka godzin wszystkie części (drucianą szczotka do mycia garów)
Do dziś mam polewkę, jak sobie to przypominam...

Dziki_Koziol

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #20 on: 18 December 2010, 12:01:32 »
Widziałem taką samą akcję po strzelaniu ślepakami. Zostawilismy wilgotną i brudną broń, w wilogotnym magazynie. Trzeba było butem otwierać zamek :) Rkm D też mamy, nówke sztukę i problemów z nim nie ma :p Luknij do innych moich wątków w tym dziale, tam też kilka zabawek sfotografowałem :)

Offline kurkawodna1981PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
7,62 mm km PKM
« Reply #21 on: 18 December 2010, 22:18:05 »
Dziki_Koziol jak ja Ci k...a pozazdroszczę ,naprawdę.Jak możesz relacjonować(oczywiście foto reportaż) wszystkie zabawki jakie dostajecie i te ,które już macie,byłbym wdzięczny ,pewno nie tylko ja.


Heniu

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #22 on: 19 December 2010, 02:18:30 »
Koziol a tak ogolnie- to co to za biznes ? Jakies muzeum jestes  czy co ?
Te pikniki z prawdziwa bronia- duzo papierkow na to trzeba ? Bo chyba Zdzichu z ulicy nie kupi legalnie mg42 sprawnego ?

Dziki_Koziol

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #23 on: 20 December 2010, 13:47:00 »
No Zdzichu nie kupi. Trzeba mieć zarejestrowaną działalność i koncesję pt. obrót bronią i amunicją. Do tego tak jak powiedziałeś muzeum a to po to, żeby móc kupić karabiny maszynowe (możesz nawet moździerz). Na kałachy i pistolety maszynowe - firma szkoląca pracowników ochrony (i takie kursy są organizowane). To tak w skrócie :)

Quote
Jak możesz relacjonować(oczywiście foto reportaż) wszystkie zabawki jakie dostajecie i te ,które już macie,byłbym wdzięczny ,pewno nie tylko ja.


Oczywiście. Jak tylko coś się pojawi wkleję fotki :)