Author Topic: Szczerbinki  (Read 8429 times)

Apos

  • Guest
Szczerbinki
« on: 27 December 2010, 22:26:15 »
http://www.gunpics.net/ironsights/ironsights.html

Pewnie wielu z Was zainteresuje jak wygląda większość broni od tej strony :)

Oberschlesien Soldat

  • Guest
Szczerbinki
« Reply #1 on: 28 December 2010, 09:51:00 »
Ciekawe, dzięki za linka.

Offline Martin

  • Towarzysz broni
  • Posts: 115
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
    • FG Community
Szczerbinki
« Reply #2 on: 04 January 2011, 07:21:11 »
Przeglądając owe zdjęcia zauważyłem, że broń, która dostępna jest w grze- ma oznaczenie DP-28
Natomiast na zdjęciach Aposa widnieje jako   Degtyarev "DP-27"
Ktoś kojarzy skąd róznica?
Rozglądałem się po internecie szukajac odpowiedzi. Wpadałem na stronę, do ktorej link ponizej:   (jest tam m.in. DP-27 a nie DP-28 )

http://www.jaegerplatoon.net/LMG1.htm

Z kimś o tym ostatnio rozmawiałem, ale teraz nie kojarze...   Finowie jakoś przerabiali zdobyczną broń?
Na przykładzie DP 27 i DP 28 (oba modele mają chyba identyczne parametry, więc gdzie różnica??)

Link powyżej (DP27) można porównac z tym co znalazłem w wikipedi (DP-28 )  widoczne w linku ponizej:

http://en.wikipedia.org/wiki/Degtyaryov_machine_gun


Może mi ktoś wytłumaczyć róznice pomiędzy obiema rodzajami broni? Ja jej nie zauważam.

Dzięki...

Tradytor

  • Guest
Szczerbinki
« Reply #3 on: 04 January 2011, 19:48:12 »
Różnicy nie ma żadnej tylko po prostu inna nazwa, w Polsce nazywany właśnie DP-28, choć DP-27 chyba bardziej pasuje bo towłaśnie w 1927roku został przyjęty na uzbrojenie. Finowie nazywali go "Emma" .Dopiero DPM trochę się różnił .Pzdr

Shock

  • Guest
Szczerbinki
« Reply #4 on: 10 April 2011, 22:42:12 »
DP-27 to inaczej DP wzór 27 (oznaczenie Rosyjskie), DP-28 oznaczenie Polskie.


A stronka z przyrządami fajna tylko nie sugerujcie się tym jak będziecie kiedyś z czegoś strzelać, bo 1 mm (muszka wyżej) = 14 cm do góry na tarczy z odległosci 50 m. Ale takie zdjęcie ciężko zrobić więc sie nie czepiam.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Szczerbinki
« Reply #5 on: 12 April 2011, 19:06:26 »


tak bym sobie lunetę zamocował w wiatrówce, ale nie wiem czy znajdę odpowiednie mocowanie(szynę?)
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Dziki_Koziol

  • Guest
Szczerbinki
« Reply #6 on: 13 April 2011, 16:27:17 »
Quote
Dopiero DPM trochę się różnił .Pzdr


Jak nie zapomnę to zrobię fotki DP i DPM. Poza innym rozwiązaniem poprowadzenia sprężyny, DPM ma chwyt pistoletowy. Mnie w RKM-ach przeraża ich masa. Nosić taki złom w polu - przekopane. Same załadowane magazynki ważą swoje. No ale na szczęście noszę DP tylko na trasie samochód- stanowisko :p :)

Shock

  • Guest
Szczerbinki
« Reply #7 on: 26 April 2011, 17:44:44 »
Proponuję wziąć PK i iść na 50 km spacer w oporządzeniu - to jest dopiero frajda :D

A DP jest lekki.

@Haratacz - jeżeli masz standardową wiatrówkę to szyna 11 mm. Jeżeli nie to proponuję kupić regulowaną 11-22 mm.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Szczerbinki
« Reply #8 on: 27 April 2011, 09:25:06 »


to jest ta moja zabawka:D, tak też myślałem nad szyną regulowaną.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Shock

  • Guest
Szczerbinki
« Reply #9 on: 27 April 2011, 21:44:05 »
W tej cenie Hatsan to dobry wybór. Czyli masz do wyboru szynę 11 mm lub Picantiny 22 mm (regulowaną). Polecam tą drugą bo wszelaka optoelektronika chodzi na tych sznach. A jak będziesz miał regulowana to możesz też bez problemu kupić lunetę z siatką do wiatrówki. Osobiście do wiatrówki polecam lunety 3X-10X.  

Wybierając lunetę staraj się tobrać taką z szerokim tubusem (40 mm), nie podświetlaną bo potrafi zakrzywić nieco obraz. I oczywiśce lepszej firmy (lepsza nie znaczy droższa). Jeżeli się zdecydujesz na jakiś model to poczytaj recenzję i zwróc uwagę głównie na to jak luneta trzyma nastawy. Nie ma nic bardziej przygnębiającego jak luneta, która po kilku strzałach musi być znowu przestrzelana. Omijac lunety z rynków, straganów itp.

Nie doradze CI terazjaką lunetę wybrać bo wiatrówkami przestałem się bawić 13 lat temu, a do swoich zabawek używam tylko Bushnella i Leupolda, a to lunety 1500 i wyżej.

Jedyne co mogę polecić to tą:
http://www.militaria.pl/hawke/luneta_celownicza_hawke_rf_4x20_(hk3202)_p1303.xml?cat=335

I omijać szerokim łukiem lunety Tasco.  

PS. Wszystkie wiatrówki, które mają podane poniżej 17J tak naprawdę mają od 11do 14.5 J

Dziki_Koziol

  • Guest
Szczerbinki
« Reply #10 on: 27 April 2011, 22:26:27 »
Quote
Shock24 :
A DP jest lekki.



11 kg to mało? To weź go tak jak piszesz na 50 km spacer :p Bardzo nieporęcznie nosi się taką luśnie na pasie, no ale sam to dobrze wiesz. Zwykły kbk AK po paru godzinach noszenia nie jest zbyt miły :p

Shock

  • Guest
Szczerbinki
« Reply #11 on: 27 April 2011, 23:40:47 »
W szkole pokonywałem trasę Zegrze - Zambrów 12 razy. PK był ostatnim sprawdzianem plus OLV, hałer, plecak, 2x F1, 2x RG-42, RPG-76 itd. Ogólnie 30 kg na plecach i na łbie plus 11 kilo w ręku.

Dlatego mówie, że jest lekki bo się przyzwyczaiłem  :)

Wygodny jest w noszeniu po prostu - DP.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Szczerbinki
« Reply #12 on: 28 April 2011, 08:05:51 »
Dzięki Shock:yes
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Dziki_Koziol

  • Guest
Szczerbinki
« Reply #13 on: 29 April 2011, 19:19:00 »
Quote from: Wygodny jest w noszeniu po prostu - DP.



Moim zdaniem żaden rkm nie jest wygodny w noszeniu. Zawsze pierwszy leci na pysk ten co niesie rkm. Nosiłeś DP? Gdzie? Ja po 16 godzinach mam dosyć noszenia Glauberyta.

Shock

  • Guest
Szczerbinki
« Reply #14 on: 03 May 2011, 18:56:03 »
Erkamista leci z tyłu. Przynajmniej mnie tak uczyli. Pisałem o PK. A DP mialem okazję nosić i strzelać w 5 Pułku Inżynieryjnym w Arizonie na Machine Gun Shot Show, w Polsce i na rekonstrukcji gdzie nosiłem go dwa dni non stop. Kwestia przyzwyczajenia.

PM-84P jest lekki, nie przesadzaj. Ponoś sobie Beryla przez 16 godzin + opo w temperaturze 40 +