Author Topic: 7,62 mm km PKM  (Read 11727 times)

Dziki_Koziol

  • Guest
7,62 mm km PKM
« on: 15 December 2010, 16:43:21 »
Dziś pojawiły się dwa egzemplarze. Nie miałem aparatu więc musiałem robić fotki telefonem.













Trochę ciemno na strzelnicy i dlatego taka jakość. Dziś postrzelały sobie ślepakami, żeby sprawdzić czy działają (bo będą tak czasem zarabiały pieniądze na rekonstrukcjach). Na strzelnicę otwartą wybieramy się dopiero w przyszłym roku. W styczniu ma przyjechać MG42, Thompson, Beretta (pm), Bren, jakieś czeskie rkm-y brenokształtne, kbk vz.58 no i Maxim :D

Herr_Batke

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #1 on: 15 December 2010, 18:00:10 »
No, no no! :yes
Mam nadzieję, że powrzucasz zdjęcia styczniowych nabytków :)
No i oczywiście podasz namiary na jakiś otwarty piknik strzelecki.
Dla seryjki z MG42 jestem gotów tłuc się choćby i przez całą Polskę :D

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
7,62 mm km PKM
« Reply #2 on: 15 December 2010, 18:06:29 »
A jaki będzie cennik ?

Dziki_Koziol

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #3 on: 15 December 2010, 18:10:29 »
Fotki wrzucę na 100% nie byłbym sobą hehe.

@ ShariK PL jeśli będzie info do pikniku, to dam namiary do kogoś władnego rozmawiać o cenach. Ja strzelam na trochę innych zasadach, bo wkładam w to moją (jakże kurcze potrzebną pracę hehe :D ).

Emgieta, łeeeeee, ja czekam na Maksia ;)

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
7,62 mm km PKM
« Reply #4 on: 15 December 2010, 18:37:22 »
A ja czekam na coś włoskiego - Berette 38 albo Carcano :D
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Dziki_Koziol

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #5 on: 15 December 2010, 18:39:01 »
No to coś takiego ma przyjechać, jakiś peem włoski, ale nie jestem pewien jaki bo nie lubię włoskiej broni, no może poza B 92FS, ale to też średnio. O i Uzi ma być ale mnie to nie podnieca  :P

Herr_Batke

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #6 on: 15 December 2010, 20:03:36 »
Quote
Dziki_Koziol :
Emgieta, łeeeeee, ja czekam na Maksia ;)


No, wiesz: dla mnie, jako zwykłego "szaraczka" :blush strzelić sobie z czegoś z IIWŚ nie jest takie proste. Oczywiście chętnie popróbowałbym wszystkiego po trochu. Niestety obawiam się, że mój portfel mógłby tego nie wytrzymać :D Dlatego osobiście moim "Świętym Graalem" :wink jest właśnie MG-42 i STG-44 :D
BTW: powiedz, że kiedyś zakupicie STG-44. PLEASE! :D

Dziki_Koziol

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #7 on: 15 December 2010, 20:51:35 »
StG jest poza zasięgiem właśnie dlatego, że strzał kosztowałby kupę kasy, a to dlatego, że amunicja nie jest popularna i jest niewielu producentów. Poza tym orginał, czy kopia? Kopia jest beeee (tak ci powiedzą "fachowcy" na imprezie). Do nawet drogiej broni musi być realtywnie tania amunicja, żeby było na czym zarabiać. Niestety Free market rządzi się swoim prawami. Ja też to odczuwam, strzelając z różnych broni.

Herr_Batke

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #8 on: 15 December 2010, 21:10:37 »
Quote
Dziki_Koziol :
StG jest poza zasięgiem właśnie dlatego, że strzał kosztowałby kupę kasy, a to dlatego, że amunicja nie jest popularna i jest niewielu producentów. Poza tym orginał, czy kopia? Kopia jest beeee (tak ci powiedzą "fachowcy" na imprezie). Do nawet drogiej broni musi być realtywnie tania amunicja, żeby było na czym zarabiać. Niestety Free market rządzi się swoim prawami. Ja też to odczuwam, strzelając z różnych broni.


Szkoda :(
Myślałem o postrzelaniu z oryginału.
Trudno. Ale po (ewentualnej) serii z MG-42 przynajmniej będę miał do czego dążyć :p

Dziki_Koziol

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #9 on: 15 December 2010, 21:22:59 »
MG42 jest jak najbardziej w zasięgu i do tego dostepna amunicja. StG kosztuje kupę kasy podobnie jak MP40, bo za niego trzeba dac dużo pieniędzy, a to przekłada się na cenę strzału.

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
7,62 mm km PKM
« Reply #10 on: 15 December 2010, 21:26:36 »
No to na pewno wystrzelenie taśmy z mg42 też nie będzie należeć do tańszych :(

Dziki_Koziol

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #11 on: 15 December 2010, 23:25:53 »
A za ile byś chciał? Tak z ciekawości pytam. Nie znam dokładnych cen amunicji, ale weź po uwagę, że ktoś musiał wtopić dużo kasy żeby mieć MG, do tego dochodzi strzelnica, ludzie do obsługi, musisz gdzieś ten złom trzymać. To nie jest charytatywna zabawa. to musi zarabiać kasę.

Ja na przykład prowadzę strzelanie za free. To jest odpowiedzialność, za bezpieczeństwo ludzi. I dzięki temu koszty są mniejsze. Ale ktoś kto wydał 100k będzie chiał, żeby ta impra zarabiała na siebie.

Herr_Batke

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #12 on: 16 December 2010, 18:28:47 »
Quote
Dziki_Koziol :
MG42 jest jak najbardziej w zasięgu i do tego dostepna amunicja. StG kosztuje kupę kasy podobnie jak MP40, bo za niego trzeba dac dużo pieniędzy, a to przekłada się na cenę strzału.


Rozumiem, że StG jest (dla klubów strzeleckich) nieopłacalny ze względu na drogą amunicję. Swoją drogą ze trzy lata temu, drogą "podsłuchu" :wink doszło do mnie, że w pełni sprawny StG byłby do ogarnięcia (w ręce prywatne) za ok. 10.000 PLN. Nie wiem ile w tym prawdy, myślę, że jednak dużo "naciągania". A dla jasności: nie jestem żadnym "prowokatorem" ani handlarzem. Po prostu przypadkowo usłyszałem tą "rewelację" podczas pewnego pobytu na dosyć znanym w Polsce targu staroci...

Wracając do tematu: zastanawia mnie MP-40. Dlaczego za niego trzeba dać tak dużo pieniędzy?! To była dość powszechna i popularna broń, a i amunicja w miarę "uniwersalna". No to co tak winduje cenę MP-40? :O_o

Quote
Dziki_Koziol :
A za ile byś chciał? Tak z ciekawości pytam...


Za serię z pełnej taśmy MG-42? Nie wiem, nie znam się :blush Ale typuję ok. 300 PLN :blush

Dziki_Koziol

  • Guest
7,62 mm km PKM
« Reply #13 on: 17 December 2010, 07:43:03 »
Quote
Wracając do tematu: zastanawia mnie MP-40.


Zrobiono go około 1 mln, czyli w sumie nie tak dużo. Amerykanie windują ceny za orginały. Być może da radę go kiedyś kupić np. gdzieś na Wschodzie, bo oni mają tam wszystko. Pozostaje sprawa, czy będą chcieli sprzedać kilka sztuk, w jakim stanie i za ile.

Quote
doszło do mnie, że w pełni sprawny StG byłby do ogarnięcia (w ręce prywatne) za ok. 10.000 PLN. Nie wiem ile w tym prawdy, myślę, że jednak dużo "naciągania"


Całkiem możliwe, że było StG za 10k. Mogę się popytać po ile "chodzą" orginały. I teraz kwestia ile trzeba by zapłacić za strzał z takiej broni, żeby się zwróciła i zaczęła zarabiać :D

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
7,62 mm km PKM
« Reply #14 on: 17 December 2010, 19:21:08 »
Ja na razie strzelam z KBK AKMS i jeszcze mnie to jara(pewnie dlatego, że nie znam(nie strzelam) innych broni:D) ale z takiego MP-40 czy StG-44 też bym chciał...:con
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."