Author Topic: MG42 i 34 - DH a RO  (Read 9152 times)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
MG42 i 34 - DH a RO
« Reply #15 on: 19 November 2010, 17:48:44 »
Quote
Dziki_Koziol :
Quote
a w polskiej terminologi można by było je w tym wypadku zaliczyć do Ręcznych Karabinów Maszynowych (RKM)


Według polskiej terminologi MG34/42 będzie ukm-em,  na podstawie jest to ckm, a bez rkm. Broń jak najbardziej zespołowa.

[...]


Quote

[...]według definicji potocznej błędnie ale i tak bliżej prawdy[...]a w polskiej terminologi można by było je w tym wypadku zaliczyć do Ręcznych Karabinów Maszynowych (RKM)

miałem na myśli starą klasyfikację i nie przeczę że są to ukmy na co dałem dowód w pierwszej linijce swojego posta :p

Quote
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku pojawi się MG34, może MG42 i Maxim w klubie MG34 najpewniej bo jest bardziej uniwersalny, tzn. pasuje do września 39 ajk i roku 1945


ile będziecie sobie winszować za 4 sekundową przyjemność ściągnięcia języka spustowego?:D

Yab_PL

  • Guest
MG42 i 34 - DH a RO
« Reply #16 on: 19 November 2010, 17:54:59 »
a ja myslalem, ze UKM moze pelnic role: RKM, LKM, CKM a takze broni pokladowej bez wiekszych przerobek, jedynie zmieniajac podstawy

Dziki_Koziol

  • Guest
MG42 i 34 - DH a RO
« Reply #17 on: 19 November 2010, 17:56:07 »
Bart, ja się na cenach nie znam :blush, ale pewnie podobnie do cen z DP i RPD (których również nie znam :p) Ja strzelam na trochę innych zasadach. Ja osobiście czekam na Maxima, bo tego w akcji na żywo nie widziałem hehe. Będzie co czyścić, ale to sama przyjemność:D