Author Topic: REDIRECT/MAPOWISKO - Możliwe tymczasowe rozwiązanie  (Read 4073 times)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
REDIRECT/MAPOWISKO - Możliwe tymczasowe rozwiązanie
« on: 01 September 2010, 22:04:08 »
Problemem jak już wcześniej zostało to nakreślone są serwery DNS czyli takie coś co odpowiada za przełożenie nazwy wpisywanej w przeglądarkę na bezpośrednie cyferki serwera (to tak dla kompletnych laików). Otóż ostatnio niewielka bo niewielka (ale zawsze to nasi Forumowicze :D) grupka graczy stale molestuje nas o "niedziałające" Mapowisko albo redirect serwerów gry... Istnieje możliwość przypisania adresu naszego serwera "ręcznie" na każdym komputerze z ominięciem walniętych DNS'ów:((
Należy po prostu wyedytować plik hosts który znajduje się w ściezce C:\Windows\System32\drivers\etc\ lub podobnej w zależności od systemu operacyjnego - stąd moja dobra rada - znajdźcie przy użyciu wujka Google sposób edycji tego pliku we własnym systemie!!

Kiedy już dorwiemy dziada to chociażby notatnikiem go otwieramy i dopisujemy na końcu linijkę:

94.23.94.196 pliki.red.orchestra.pl
[/i]

Nie daję gwarancji że zadziała w każdym przypadku, bo u mnie wszystko śmiga bez problemów, no ale tonący brzytwy się chwyta czego i wam życzę :wink

EDIT:

Niektórzy nadal mają ten problem pomimo(?) wprowadzonych zmian. Nie jestem w stanie każdemu tłumaczyć co i jak w jego systemie, tak więc przytoczę tylko jeden przykład, czyli najnowszy Windows 7 64-bit

- naciskamy przycisk Start
- wpisujemy w białe pole notepad
- zatwierdzamy to co wpisaliśmy kombinacją CTRL+SHIFT+ENTER
- odpowiadamy twierdząco na wyświetlany komunikat
- naciskamy ctrl+o i idziemy do ścieżki C:\Windows\System32\drivers\etc
- w polu wyboru rodzaju plików do otwarcia zaznaczamy "wszystkie"
...i już mamy plik hosts gotowy do otwarcia w okienku plików
edytujemy jak napisałem powyżej i zapisujemy...

EDIT2:

Po zmianie maszyny problem powinien zniknąć, ale nie trzeba zmieniać wcześniej wyedytowanego pliku, gdyż IP serwisu pozostało to same. Jednak dla chcących się przekonać (i poinformować nas czy aby na pewno wszystko OK) - otwieramy w/w plik metodą podaną wyżej i USUWAMY linijkę 94.23.94.196 pliki.red.orchestra.pl[/i] z niego następnie go zapisując. Powinno działać bezbłędnie (jeżeli odpukać nie - to całość edycji proszę powtórzyć :D).