Author Topic: Mecz z Niemcami  (Read 34070 times)

Radzisław

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #90 on: 02 August 2010, 15:23:08 »
Ależ chłopaki Ro jest jaka jest.Tylko jeśli chodzi o Berezinkę to tam każdy gracz znajduje coś dla siebie(pojazdy,piechota,snajperzy,manewry).Ma przedstawiać  tempo  niemieckiego  blitzkriegu.Przecież RO od kiedy pamiętam nie była zbalansowana na mecze klanowe.TO co w tej grze mnie ujęło.To że w nie każda strona ma po równo(ukształtowanie terenu itp.).Widać to na wielu mapkach.RO miała dać nam graczom namiastkę  walk z II wojny na ile silnik pozwoli.Bez krzyżyczków przy spluwie i super staminy.Po raz kolejny słyszę ten sam schemat w waszych postach,kulka od mauzera itd.:) Czasami wydaje mi sie że nie do końca rozumiecie o co mi chodzi .Pozdrawiam

kazmirzk

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #91 on: 02 August 2010, 15:31:27 »
Quote
Radzisław :
 Czasami wydaje mi sie że nie do końca rozumiecie o co mi chodzi


Odbiegając odrobine od głównego tematu, czasem BARDZO ciezko zrozumiec o co ci chodzi. Pomine bledy ortograficzne typu "tępo" zamiast "tempo" (chociaz rozkminienie o jaki "tępy" blietzkrieg ci chodzi zajelo mi chwile), ale to jak uzywasz znakow interpunkcyjnych bardzo czesto sprawia, ze zdania przez ciebie napisane sa dla mnie zupelnie niezrozumiale.

Rozumiem, ze mozna miec dysleksje i dysortografie. Ale poprawne stosowane znakow interpunkcyjnych ma z tym malo wspolnego, wystarczy nauczyc sie ogolnie przyjetych zasad ich stosowania. Jako patriota, za ktorego sie przeciez uwazasz, powinienes szanowac m.in. swoj wlasny jezyk.

/Koniec offtopa../

Daazzz

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #92 on: 02 August 2010, 15:33:01 »
KrasnyiBor grywalnosc jest, balans jest, szanse dokopac niemcom sa(teoretycznie).

kazmirzk

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #93 on: 02 August 2010, 15:42:07 »
Dla tych, ktorzy nie wiedza czym jest KrasnyiBor:

Mapa zimowa, w ktorej bodajze rosjanie atakuja najpierw pozycje na wzniesieniu:




 pozniej szturmuja okopy:


 


a na samym koncu ruiny wioski:














Radzisław

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #94 on: 02 August 2010, 15:58:43 »
Mapa też dobra.Straszna maskara ruskich na początku.Sowieci muszą mieć dobrego komandira i czołgistów.Apropo mojej pisowni to zrozumiałem sarkazm kazmirzk.W sumie jestem jeszcze na dobrym kacu po wczorajszych urodzinach.Wiedz teraz widzę byki, sorry jak uraziłem twoją dumę narodową.Proszę jeszcze o jedno ok,nie pisz za kogo sie uważam, kim jestem i co mam mówić i pisać.Pozdrawiam

Hiacenty

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #95 on: 02 August 2010, 16:11:35 »
Jakby graliście KrasnyiBor to jakoś mogę pomóc jakby miejsce było.:p

Quote
Radzisław :
Pozdrawiam

jeden raz wystarczy pozdrowić Radziu nikt sie nie pogniewa:D:D

Apos

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #96 on: 02 August 2010, 16:37:30 »
Na KrasnyiBor grałem wielokronie w zagranicznej kampanii Iron Crescendo. Bardzo skillowa mapa, promuje niemców, ale z Heniem i Yabem wielokrotnie udowodniliśmy, że na tej mapie da się wygrać ruskimi. Nawet przeciwko elicie europejskich klanów. Polecam mapkę :)

Wawer

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #97 on: 02 August 2010, 16:46:41 »
Może się mylę ale na Fall Barbarossa też chyba to graliśmy. Fajna mapa. Trudna - wymaga przygotowania.

`lay-Z

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #98 on: 02 August 2010, 16:54:49 »
na Fall Barbarossa było Festung Kurland na bank, przynajmniej w drugiej edycji - bardzo podobna mapka do KrasyiBor. Może w drugiej edycji FB ją graliście ;)

Nek0l

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #99 on: 02 August 2010, 18:18:50 »
Tak na pewno graliśmy tę mapę i z tego co pamiętam mapa bardzo skilowa no i przede wszystkim musi być ogarnięcie na TS. Procenty lecą najpierw Ruskim bardzo szybko, potem Niemcom więc bez kogoś kto ogarnie cały motłoch na ts marne szanse.
A Festung Kurland mapa bardzo przyjemna( mimo rozmiarów ) stosunkowo grywalna i wg. mnie obie strony mają podobne szanse na wygraną

Radzisław

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #100 on: 02 August 2010, 18:54:26 »
Taka mała podpowiedz jeśli chodzi o KrasnyiBor.Z tego co tu piszecie to będziecie grać po stronie sowietów taak?Na początku mapki ,dostajecie wsparcie artyleryjskiego dymu.Wiedz trzeba wykorzystać okazje.Podstawą też na niej , musi być czołg i dobry oficer.Im dalej w niemieckie linie obrony ,tym gorzej.To mapa przedstawia  historyczny bój na obwodzie Leningradzkim.Zresztą jakiś admin opisał rys dziejów bitwy ,gdzieś na stronce.Warto się zapoznawać z takimi detalami.Żeby mieć troszeczkę pojęcie dlaczego np.Tak mapa jest zrobiona i w taki sposób przedstawiona.

`lay-Z

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #101 on: 02 August 2010, 19:54:08 »
Quote from: Radzisław
Warto się zapoznawać z takimi detalami.Żeby mieć troszeczkę pojęcie dlaczego np.Tak mapa jest zrobiona i w taki sposób przedstawiona.


ja bym to ujął tak, "zainteresowani mogą doczytać o tym co ta mapa przedstawia w Recenzjach Map, gdzie zaznaczono krótki rys historyczny", bo co do taktyki na tą mapę, rys historyczny niewiele pomoże ;) (nie czepiam się Radziu, tylko uściślam ;) )

Radzisław

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #102 on: 02 August 2010, 20:36:57 »
Taak zgadzam się z tobą.Jednak w razie klęski ,niech ludziska nie psioczą że Niemcy mieli lepsze pozycje itd. Bo niestety  mieli.Wokół Leningradu trwała tak jakby ,pozycyjna wojenka.
PS: Ale ja też trochę taktyki w poście wyżej opisałem.Zresztą to jedna z moich ulubionych map ostatnio.Pozdr

IgraSov

  • Guest
Mecz z Niemcami
« Reply #103 on: 02 August 2010, 20:49:14 »
Quote from: [b
Radzisław :[/b]]Z tego co tu piszecie to będziecie grać po stronie sowietów taak?


Nic nie jest jeszcze zaplanowane, nie jest nawet dogadane czy w ogóle mecz się odbędzie.
Jak już zaplanujemy mecz dam o wszystkim znać i wtedy będziecie radzić, Radziu:satisfied

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Mecz z Niemcami
« Reply #104 on: 02 August 2010, 21:12:12 »
Nic dograne nie jest ale to ich strona (przynajmniej w osobie organizatora) pytała czybyśmy w sierpniu nie zrobili dogrywki, chyba nie wyskoczył z tym sam bez aprobaty swoich żołnierzy ale jak co to my zrobimy a oni nie przyjdą - będzie walkower 6:0 :D :p