Author Topic: Oszukiwanie w RO ?  (Read 9104 times)

Waffen_dziki

  • Guest
Oszukiwanie w RO ?
« on: 29 August 2006, 14:11:41 »
Witajcie !

Grałem tylko raz w multiplayera i widziałem napis w stylu "oszukiwanie będzie karane". W grze nie widziałem nic podejrzanego.
Czytam sobie dziś to forum - dział Unitarka - "Komendy konsoli" i widzę cąłą listę komend do oszukiwania.

Jak to jest z cheatami w RO ?

thebil

  • Guest
Oszukiwanie w RO ?
« Reply #1 on: 29 August 2006, 14:38:24 »
No, więc

Servery typu VAC (Valve anti cheat) secured, to serwery, które nie zezwalają na używanie "wspomagaczy", typu aimbot, wallhack, różne radary  itd. Cheaty, to programy, które podnoszą umiejętności graczy. I tutaj mały opis:

Aimbot: program, który rozpoznaje wroga na ekranie i sam celuje do niego (są też z funkcją autofire, czyli automatycznym strzelaniem). Strasznie męczące, bo nie mamy szans w walce 1vs1, a nawet 5vs1 ;p. Najłatwiejszy do wykrycia.

Wallhack: Krótko mówiąc hack, który umozliwia widzenie przez ściany. Rysuje modele postaci niezależnie od tego, czy są faktycznie widoczne (nie zasłaniają ich ściany itp.). Stad też nazwa: wallhack znaczy w wolnym tłumaczeniu 'łamacz ścian'. Łatwy do wykrycia dla wprawnego widza - scany po ścianach, bycie wszechwiedzącym (celowanie w miejsce gdzie zaraz wyskoczy wróg), strzelanie przez krzaki itd. Jeżeli haxor jest wprawny, to praktycznie niemożliwy do wykrycia.

Radar: Strasznie ciężki do wykrycia hax. W CoD2 polegał on na umieszczeniu dodatkowego radaru w rogu ekranu, tyle, że pokazywał on wrogów. Bez screena niemożliwy do wykrycia (nie wiem czy występuje także w RO).

A co do kary za czitowanie - permanentny ban na wszystkie serwery z VAC.

Aha, tak dla ciekawskich: wiem o czitach tyle, bo byłem subadminem na [icp]cod2 i musiałem się conieco dowiedzieć ;P

trawiator

  • Guest
Oszukiwanie w RO ?
« Reply #2 on: 29 August 2006, 17:38:36 »
Opis czitow na przykladzie Counter-Strike: http://hlds.pl/index.php/Cheat

A te komendy konsolowe nie dzialaja w Multiplayerze.

ciocia|Ola

  • Guest
Oszukiwanie w RO ?
« Reply #3 on: 29 August 2006, 17:55:31 »
dzięki  trawiator - nie wiedziałam, że tego jest aż tyle. No, a co, z VAC - nieraz zdarzyło mi się, że na CSS wpadał koleś z czitami- a VAC na to nic?! Są już, czity do RO? To smutne :( A po update gry czity przestają działać?! Powstają nowe?! A może ta gra się ostanie nieskażona :)

thebil

  • Guest
Oszukiwanie w RO ?
« Reply #4 on: 29 August 2006, 18:01:41 »
@UP

Niestety, takie rzeczy, to tylko w erze :/

Do kazdej gry powastają haxy, a im bardziej popularna, tym wiecej. Do COD2 po roku było tyle, ze nie sposób było tego wszystkiego zliczyć :/

l()rd Chick3n.pL

  • Guest
Oszukiwanie w RO ?
« Reply #5 on: 29 August 2006, 18:24:43 »
grałemw CoD2 i zdażało sie że 1/4 serwa to czity, to było straszne, gra zatracała sens, w RO to nie ma  aż tyle oszustów

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Oszukiwanie w RO ?
« Reply #6 on: 29 August 2006, 18:54:54 »
cziterzy będą zawsze o jeden krok do przedu przed antyczitami, tego sie nie da uniknąć.

wydaje mi sie że już są cheaty pod RO, na pewno juz ludzie podmieniaja sobie modele i skiny w grze przciwnikow.

podejrzewam ze cheaty z unreala dzialaja

mnie na razie to tylko network compensation wkurza - strzelam w goscia co ma ping 400 i z acholere go nie moge zabic, mimo ze wale seria z ckm, a ten biegnie i mnie 1 kula w czapke rozklada. hight ping bastards :D

pvt. Jesz

  • Guest
Oszukiwanie w RO ?
« Reply #7 on: 17 September 2006, 11:07:39 »
ja to w ogóle takich 'cziterów' nie rozumiem... po co grać z takim aimbotem na przykład? żeby mieć staty wysokie... TT smutne, zwłaszcza dla kogoś kto ceni klimat... ale cóż, jak KaszpiR powiedział, zawsze gady będą...