Author Topic: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse  (Read 20986 times)

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #15 on: 25 May 2012, 11:18:06 »
Przemodelowany na nowo AK-47






Jak ten model ma się do rzeczywistości? Na pewno odpowiedzą na to specjaliści w tej dziedzinie, których jest wielu na tym forum.


Zaytsev

  • Guest
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #16 on: 25 May 2012, 14:49:41 »
To jest Typ 56, produkowany w ChRL.

Shock

  • Guest
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #17 on: 25 May 2012, 16:27:26 »
Na licencji robiony, do AK się nie umywa. Jedyna różnica to bagnet składany przymocowany na stałe.

gustavo

  • Guest
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #18 on: 25 May 2012, 18:14:10 »
Zgaduję jednak że bagnet wyciągnąć będzie można tylko w drodze na front jak w ro2 :'(

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #19 on: 25 May 2012, 19:40:33 »
hehe, bagnet będzie się wyciągał po 25 levelu :DDD

a tak z innej beczki, chłopaki lub chłopak mają tempo. 6 miechów klikania i nowość !!! - jeden karabin :)

Offline Martin

  • Towarzysz broni
  • Posts: 115
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
    • FG Community
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #20 on: 25 May 2012, 23:44:28 »
Na licencji robiony, do AK się nie umywa. Jedyna różnica to bagnet składany przymocowany na stałe.

Tak się zastanawiałem, co to jest "to coś" pod lufą  :P i to małe pod muszką :) Twój post rozjąśnił mi temat. Wygląda na to, że to będzie chyba jeden z niewielu "kałachów" w grach na PC, który suwadło będzie mieć z prawej strony...
W "codach" nie wiem, jak to wygląda, ale chyba też suwadło jest z lewej strony, natomiast w S.T.A.L.K.E.R na 100% tak właśnie jest. Nie wiem, czy to możłiwe, ale chyba nie, bo nigdy nie słyszałem o takich rozwiązaniach. Z resztą, tak samo, jak o zamontowanym na stale bagnecie... Więc możliwe? Raczej nie.
Byc  może to nic nieznaczący szczegół, bo to tylko gry, ale zawsze mnie to bawi, kiedy widzę- strzelając z "kbk" jak łuski sypią się z lewej a nie z prawej strony...

Shock

  • Guest
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #21 on: 26 May 2012, 02:53:35 »
Mozna zamówić AK z dzwignią przeładowania i suwadłem po lewej stronie. Bagnet stały, składany nie jest niczym nowym bo używali tego rozwiązania rosjanie w MN44. Później taki sam patent zastosowano w kb SKS Simonowa.

Miałem SKS i sądze że jest to dobre rozwiązanie bo nie ciąży, szybciej się rozkłada i można jeszcze zabrać nóż szturmowy i przytroczyć go do paska. W każdym razie jest to ciekawe rozwiązanie.

Zresztą do większość współczesnych kbk i kb są dedykowane bagnety składane ktore można przymocować pod lufą, robi to między innymi firma Daniel Def., IMI czy FAB.

Jedząc trochę po Europie na zawody i do tej pory naliczyłem 17 odmian kbk AK-47.

Tylko mało ludzi rozróżnia AK-47/AKS od AKM czy AKMS, a już mniej widziało na oczy prawdziwego AK-47 z lat 1949-59 bo późniejsze wersje przeszły szereg modyfikacji zarówno ze względu na oszczędności jak i na zmieniającą się technologię obróbki itd. 

Co do chińskiego Type-56 to po prostu jest to tańsza wersja AK-47 ale jak można zrobić tańszą wersję czegoś co już tańsze być nie może? To wiedzą tylko Chinczycy  ;)
« Last Edit: 26 May 2012, 02:58:28 by Shock »

Offline Martin

  • Towarzysz broni
  • Posts: 115
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
    • FG Community
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #22 on: 26 May 2012, 08:59:38 »
No tak, "można zamówić", czyli suwadło z lewej strony, to żaden standard, lecz trzeba zastrzec takie rozwiązanie u producenta. Sporo mialem do czynienia z różnymi "kbk".
W wojsku tak się złożyło, że moja kompania była wyposażona
w "kbk AKM"  numer seryjny też miałem bardzo niski. Zaczynał się od: BT...
Potem na liniówce miałem "AK" i AKMS

Jak już pzy "kałachach" jesteśmy, to może ktoś kojarzy... W jednym z modeli- lufa była "dziurkowana"   (nie pamiętam w którym i jak się ta cecha dokładnie nazywa) Do tej pory nie wiem, po co te dziurki na lufie a nigdzie nie znalazłem, choś prawde mówiąc- wiele nie szukałem.

Shock

  • Guest
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #23 on: 26 May 2012, 21:30:39 »
Kompensator odrzutu/podrzutu. AK z dziurami na lufie to DEKO. Nie może być dziur w lufie przy broni ostrej  ;)

I nie znam takiego modelu  ;)
« Last Edit: 26 May 2012, 21:34:02 by Shock »

Offline Martin

  • Towarzysz broni
  • Posts: 115
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
    • FG Community
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #24 on: 27 May 2012, 14:22:59 »
Domyślam się, że lufa powinna być "niepodziurawiona" ;) Źle się wyraziłem, ale widzę, że nie az tak tragicznie, skoro zrozumiałeś o co mi chodziło.
Dzięki!

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile

gustavo

  • Guest
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #26 on: 12 July 2012, 13:26:56 »
Wszystko mega ale w linku są screeny tejże strzelby z bagnetem, coś takiego faktycznie funkcjonowało (jako laikowi wydaje mi się to mało sensowne rozwiązanie ale jesli można było robić bagnety to stena czy do japońskiego km wz 96 :o) ??

marcinz

  • Guest
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #27 on: 12 July 2012, 15:16:46 »
Quote
Two variants of the M37 were common during Vietnam: the riot version, which had an 18" barrel, and the trench version. The trench version had a longer barrel (20") and featured a perforated heatshield with a bayonet lug suitable for mounting the M7 bayonet, common with the M16A1

http://www.shootingillustrated.com/index.php/8972/ithaca-model-37-trench-and-riot-gun/

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #28 on: 02 March 2013, 16:59:57 »
Media Relase luty 2013

Mapa Truong Son

Mała potyczka piechoty...

 i LZ Betty

A to już ma być duża bitwa :)
Z zawartości na stronie można wywnioskować, że w planach jest 7 map http://www.incountrymod.com/maps
 i 26 elementów ekwipunku dla żołdaków http://www.incountrymod.com/weapons

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: In Country: Vietnam - Hughes OH-6 Cayuse
« Reply #29 on: 18 November 2013, 13:05:38 »