Author Topic: Sowiecka propaganda antypolska  (Read 4401 times)

Radzisław

  • Guest
Sowiecka propaganda antypolska
« on: 09 June 2010, 15:51:54 »
Warto o tym rozmawiać.Oczywiście ,materiał podany jest w skrócie .Pamięta ktoś jak zwał się pełen dokument???
 
&feature=related    Pozdrawiam

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Sowiecka propaganda antypolska
« Reply #1 on: 09 June 2010, 19:54:21 »
Dobry dokument, dzięki Radzisław:yes. Tylko szkoda że pocięty....:(
szkoda, że niektóre dzieci noszą ubrania z napisem CCCP, sierpem i młotem albo bardzo popularnym Che Guevara...ale co zrobisz, na głupotę nie ma lekarstwa.

Współczesne "bratanie" się z Ruskimi, jak dla mnie jest śmieszne. Rosja na zawsze zostanie krajem wyzyskującym inne państwa. Tak już są zrobieni. Ale to moje zdanie. Im mniej mamy z nimi wspólnego, tym lepiej dla nas.
Film doskonale obrazuje nastawienie do Polaków, jest to prawda a nie jak w cudzie komunistycznej kinematografii "Czterej pancerni i pies", gdzie Polacy i Rosjanie walczą ramię w ramię z niemieckim najeźdźcą. Ucząc się historii w szkole, łatwo zauważyć, że książki w mniejszym stopniu pokazują krasnoarmiejców jako złych w porównaniu z Niemcami. A tak moim zdaniem to ci ze wschodu wyrządzili nam więcej krzywd.

P.S Radziu poruszyłeś głęboko polityczny temat, czasem może skończyć się to niemałą zadymą, choć wbrew pozorom powinniśmy być zgodni jako naród chociaż w tej sprawie.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

IgraSov

  • Guest
Sowiecka propaganda antypolska
« Reply #2 on: 09 June 2010, 21:01:44 »
Nie chciałbym się z wami kłócić bo mam troszeczkę inne zdanie na ten temat lecz do jednego się przyczepię:
Quote from: Hartacz
(...) Im mniej mamy z nimi wspólnego, tym lepiej dla nas (...)

Quote from: Hartacz
Film doskonale obrazuje nastawienie do Polaków.

Dokument nosi tytuł "Rosyjska propaganda antypolska" czy "Sowiecka propaganda antypolska" ?
Kto wyrządził nam tyle krzywd, Rosja czy Związek Radziecki? Trzeba umieć rozgraniczać te dwa państwa i ich władzę.

P.S Zgadza się, jest to naprawdę polityczny temat, który może nas w większym lub mniejszym stopniu podzielić.:)

Radzisław

  • Guest
Sowiecka propaganda antypolska
« Reply #3 on: 09 June 2010, 21:04:25 »
Nie mam zamiaru rozpętywać żadnej zadymy.Chciałem się też dowiedzieć ,czy ktoś zna ,wie co to za dokument.Podobno jest już dosyć stary.Wiesz ja tam Rosjan nie traktuje jakoś inaczej.Ludzie są ludzmi.Chciałem tylko poruszyć dyskusję.Nie można też kogoś uświadamiać na siłę.Do dziś panuje jakieś tabu w tym temacie, a po tragedii smoleńskiej ,jakoby ten temat zgasł.Ale rozpętywanie dymu na forum nie jest moim zamierzeniem.Pozdrawiam
EDIT:Tak Sowieci to było coś innego i czasy też inne.W tedy Polska była znacznie silniejsza niż dziś.Dlaczego  utrwaliły się jakieś mity o II RP???Prawda jest taka że silna Polska, to sól w oku naszych większych sąsiadów.Jednak kilka lat polityki kremla ,jak dotąd nawiązywała do tamtych czasów.Po katastrofie tak jakby to na razie ucichło.Znowu mamy przyzwoite stosunki.Jednak my jako naród musimy uczyć sie historii tej prawdziwej.BO co jak co ,ale ten syf dzisiejszy ,możemy zawdzięczać w szczególności naszym sąsiadom .Tym bliskim i dalekim .

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile