Author Topic: World Of Tanks  (Read 27697 times)

Apos

  • Guest
World Of Tanks
« on: 15 April 2010, 16:29:49 »
Czołem,

chciałem rzucić trochę światła na nową grę, która powolnym krokiem zmierza na nasze PC. Nie kwapiłbym się do tego, gdyby nie fakt, że gra ma podstawy do tego aby zadowolić większość maniaków pancernych z tego forum i nie tylko.

Po pierwsze realizm - mamy realistycznie odwzorowane maszyny, ich plusy oraz minusy, a nie podział na nacje które są lepsza albo gorsze. Możliwość rozbudowy czołgów bazuje na prawach historycznych i fizycznych. Nie ma dodatkowych zbroi +10 do armora, - 10 do speeda i innych RPGowych rzeczy. W czołgach możemy montować nowe silniki, gąsienice, wieże, radiostacje czy działa. Czołgi coprawda mają punkty HP, ale nie mamy sytuacji że potrzeba 30 pocisków aby wykończyć wroga. Jest to mądrze pomyślane. 1 pocisk z T34/85 rozwala Panzera III, natomiast Panzer III musi atakować czołg wroga od flanki aby móc przebić pancerz. Czołgi mogą zostać uszkodzone w dwojami sposób - zerwanie gąsienicy, uszkodzenie silnika, wieży etc

Grafika stoi na dość wysokim poziomie. Na pewno lepiej się prezentuje niż stare dobre RO:O. Jest też kilka smaczków, jak pozostające na polu walki pojazdy które dymią lub palą się. Wszelkie płotki czy drzewka można zmiażdzyć. Każdą zmianę w naszym pojeździe, jak np nowa lufa jest widoczna.

Na polu walczymy 3-4 typami czołgów. Możemy je dzielić w/g mas, zastosowań, siły ognia. Ja wyróżniam takie grupy: niszczyciele czołgów (np. SU-76 czy Marder III oraz JagdPanther), czołgi lekkie - zwiadowcze (Panzer III, BT-2, BT-7, A-20), czołgi średnie oraz ciężkie (Pz IV, V, VI, T-28, KV-1 2 i 3, IS'y) oraz haubice (Hummel, SU-5) etc. Jest w czym wybierać. W wersji pełnej mają być 4 nacje: Niemcy, Sowieci, Amerykanie oraz Alianci (Francuzi, Anglicy, Polacy! i inni).

Drzewka rozwoju:
http://www.worldoftanks.com/gallery/art/4
http://www.worldoftanks.com/gallery/art/5
http://www.worldoftanks.com/gallery/art/6

Filmiki z gameplay'a



&feature=related

Screenshoty
http://www.worldoftanks.com/gallery/screenshots/1

Gra jest inresująca a co najważniejsze zrobiona z głową. Poza tym dostała rekomendację YAB'a, jednego z najlepszych czołgistów RO:O, a to już o czymś świadczy :P

Obecnie trwają beta testy gry wersji rosyjskiej, ale jest dostępny angielski klient ;). Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt przez forum lub najlepiej steama.

Pozdrawiam

lord_pl

  • Guest
World Of Tanks
« Reply #1 on: 15 April 2010, 18:01:34 »
Ahhhh.... Apos jesteś okrutny !! Takiego smaka mi narobiłeś a czasu na nową gre brak ;/ Cóż jak cena nie powali z nóg to w wakacje przetestuje :P

kazmirzk

  • Guest
World Of Tanks
« Reply #2 on: 15 April 2010, 18:19:02 »
Quote
Apos :

Po pierwsze realizm


Obejrzałes aposie te filmiki ktore zamiesciles? wojny czolgow jezdzacych na pełnym gazie wokol siebie w odleglosci nie przekraczajacych 20 m ??

poza tym widok zza czołgu, celownik, "podświetlane cele", widok z lotu ptaka podczas celowania z haubic no i celność przy pełnej prędkości niczym w abramsie.. gdzie tu realizm ? Jak dla mnie 100% arcade pancerny. Nawet graficznie nie rozniacy sie od kilku gier juz wydanych. Poza tym tuning czolgow moim zdaniem nie jest smaczkiem tylko uklonem w strone dzieci cod'a- " pimp my ride "

a ta bitwa w miescie (naprawde slicznie odwzorowanym :blush ) jest dosc zalosna. -->  
&feature=related

Juz wolalbym wydac pieniadze na ten niezabardzo wykonczony, niskobudzetowy symulator- Steel Fury: Kharkov 1942

&feature=related

Apos

  • Guest
World Of Tanks
« Reply #3 on: 15 April 2010, 19:37:02 »
po 1. gra jest darmowa

po 2. kazmirzk pośród gier multiplayer/mmo/etc gra jest realistyczna. Poza tym oceniasz grę na podstawie filmików. Póki nie zagrałem też myślałem że to będzie gniot jak Blitz42 - gra mnie zaskoczyła na plus :)

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
World Of Tanks
« Reply #4 on: 15 April 2010, 20:01:41 »
Nie jestem specjalistą, ale:
1. Grafika na 5.
2. Realizm taki sobie (-3) jak kazmirzk wspomniał te podświetlane cele rodem z ...(nie wiem czego), batalistyka pocisków wydaje się dobra, ale strzelanie na pełnym gazie...to już nie to.

Dla mnie niedoścignionym wzorem(jak na razie) jest gra Battle Tanks T34 vs Tiger. Tamten system zniszczeń jest Genialny!! Oderwanie wieży, taranowanie innych czołgów....

A co mnie rozbawiło najbardziej to "tuning" czołgów( KV 2 z lufą długą jak Pantera:no). Czołgi wprawdzie wyglądają jak powinny, ale jak dla mnie są za szybkie....
Może będzie dobre (skoro Aposie tak twierdzisz), ale pierwsze wrażenie negatywne.

Takie moje skromne zdanie..

Pozdrawiam.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

lord_pl

  • Guest
World Of Tanks
« Reply #5 on: 15 April 2010, 20:27:46 »
O darmowa to na pewno pogram :) Trochę źle podchodzicie do oceny tej gry. Jest to gra typowo arcadowa wiedz jakoś nie celne jest czepiani się , że nie jest realistyczna. Podejrzewam , że taka właśnie miała być. Gra darmowa przez swój arcadowy klimat przyciągnie na pewno sporo graczy i chyba takie było założenie twórców.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
World Of Tanks
« Reply #6 on: 15 April 2010, 21:13:53 »
lord_pl może i tak, ale ja jestem uczulony na realizm....więc stąd ta moja ocena.

Pozdrawiam.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Apos

  • Guest
World Of Tanks
« Reply #7 on: 15 April 2010, 21:22:29 »
Haratacz a czy ja napisałem że te zmiany są nierealistyczne? Nie ma sytuacji takich jak myślisz, że T34 jeździ z działem Tigera. Upgrade tu polega na hmm jakby to opisać. Kupujemy niszczyciel czołgów Su-76, który na początku posiada zamontowane działo 57mm. W drodze rozwoju nasze SU możemy zaopatrzyć w działo 76mm. Więc żadnej tragedii nie ma, żaden maniak historyczny nie powinien popełniać samobójstwa z tego powodu.

Tak jak pisałem wcześniej - też podchodziłem do tego jak do arcadowego **** ZANIM nie zagrałem. MW2 wygląda miodnie na filmikach, a w realu okazuje się... ekhem ami wiecie.

MajesticO

  • Guest
World Of Tanks
« Reply #8 on: 15 April 2010, 22:38:15 »
Można malować czołgi? Bo są tylko szare i zielonawe :C

kazmirzk

  • Guest
World Of Tanks
« Reply #9 on: 15 April 2010, 22:59:45 »
Battle Tanks T34 vs Tiger był tak zbugowany, że praktycznie nie dało sie grać. Gdyby tworcy posiedzieli nad tym pare miesiecy dłużej mógłby być hit na miarę sturmovika. A tak wyszedł gniot o pięknej oprawie graficznej, w którym walczy się z błędami w grze, a nie z przecwnikiem.




Stilus_PL

  • Guest
World Of Tanks
« Reply #10 on: 15 April 2010, 23:10:51 »
Quote
Obecnie trwają beta testy gry wersji rosyjskiej, ale jest dostępny angielski klient ;). Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt przez forum lub najlepiej steama.


Witam
Ja chętnie bym sobie po testował. Gdzie to można pobrać?
Dzięki.

Radzisław

  • Guest
World Of Tanks
« Reply #11 on: 15 April 2010, 23:42:18 »
Jak na razie .Lepszego realizmu, jeśli chodzi o starcia czołgów(piechoty), od dokładnych informacji o pojezdzie,  po kąty nachylenia pancerzy ,to tylko seria CM  posiada(ubolewam, że nie odświeża się projektu z nowym silnikiem graficznym)!!!Jednak gra nie dla wszystkich!! Polecam tylko Online!!!
 
&feature=related

Apos

  • Guest
World Of Tanks
« Reply #12 on: 16 April 2010, 00:02:36 »
@Stilus, na razie jest zamknięta beta, ale odezwij się na steamie ;)

arceusz

  • Guest
World Of Tanks
« Reply #13 on: 22 April 2010, 17:09:55 »
...........no to może ja zabiorę głos :p.
 
 Co do ocen krytycznych Kazia to ja już się przyzwyczaiłem - cześć piękna :) . Aczkolwiek zgadzam się z Nim , że bardziej arcade niż realizm . Ale najważniejsze jest to , że w ogóle na ten pomysł wpadli !   Może inni podłapią i zrobią coś w ten deseń i zadowolą innych (czytaj Kazia).  W każdym bądź razie ustawiam się w kolejce za Stilusem , no chyba , że ustąpi starszemu .:D

Apos

  • Guest
World Of Tanks
« Reply #14 on: 02 July 2010, 13:57:51 »
ok zrobie małego bump'a.

Cóż gry są tworzone dla zabawy i WoT jest grą. Nie jest to symulator, o którym pisze kazik. Nie trzeba przed każdą akcją godzinę tracić na sprawdzenie oleju i rozgrzanie silnika. Ja też mógłbym zapytać Kazia co robi minimapa i HUd w tej jego superrealistycznej grze, ale wiem że to nie ma sensu. O gustach się nie dyskutuje i o tym co komu ma się podobać.

W tej grze występuje realizm o którym takie gry jak np. Bad Company 2 czy nawet RO mogą pozazdrościć. Z jednej strony mamy pseudobalistykę pocisku, pancerz, penetrację zależną od kalibru oraz zamontowanej lufy, pełne charakterystyki czołgów i ich wierne oddanie. Możemy czołgiem przejechać przez środek drewnianego domku... (tego brakowało w RO!). Z drugiej strony bitwy w których przyjdzie nam uczestniczyć są pełne akcji. Nie musimy jeździć godzinami po mapie i szukać wroga.

Co do detali...jest ich pełno. Drobny przykład na który natrafiłem: Niszczyciel czołgów Hetzer miał ograniczone pole ostrzału z lewej strony przez ciasnotę w środku. W WoTie jest to samo. Czołgi są odwzorowane z najmniejszymi detalami.

Anyway:

Wczoraj wystartowały zapisy do zamkniętej europejskiej bety World Of tanks.
Aplikacje można składać na http://game.worldoftanks.com/registration/cbt/

Polecam sprawdzić grę na własnej skórze. Uważam, że gra jest w stanie zadowolić nawet wymagających strategów pancernej wojaczki.