Author Topic: BF:BC2  (Read 46202 times)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
BF:BC2
« on: 08 March 2010, 20:56:29 »
Z przykrością muszę stwierdzić, że....niestety gra jest warta swojej ceny8). Oczywiście poziomem realizmu w pewnych aspektach nie dorównuje RO, ale za to w innych ją przewyższa. No tak mamy tutaj celownik (chociaż jest mało użyteczny i tak trzeba z reguły przymierzać z tego w co wyposażona jest broń; odrzut też mniejszy (mniej realny); mamy cały HUD z minimapką i zaznaczonymi celami/graczami na ekranie, pasek życia gracza/pojazdu, nieszczęsne apteczki/defibrylację i możliwość naprawiania, ale... Jeżeli dacie radę to przełknąć, to takich wrażeń jak dostarcza ta gra nie znajdziecie nigdzie indziej (tu spoglądam na RO2 ale z lekkim niedowierzaniem...ja wiem argument milionów dolarów po jednej stronie i pomysłu plus chęci po drugiej, no ale...).
Nie mam zamiaru tutaj dalej gloryfikować tego produktu, natomiast zapraszam do dyskusji, porównań, konstruktywnej krytyki itd.
Na rozpęd dla jeszcze nieoświeconych zapis kilkunastu minut mojej gry w drugim dniu, jak widzicie rozbudowuję jak zwykle "klasy defensywne"" - czyli bawię się w medyka, chociaż czasami ludzie z drużyny aż się proszą żeby ich zostawić samych sobie :wink

=>tutaj<= filmik w naszej Galerii w rozdziałce 1:4 do oglądania przez stronę/ściągnięcia.

Jeżeli już w BC gracie i chcecie zwiększyć ilość znajomych to podawajcie nicki tutaj (wiem, że parę znanych osób tutaj już gra ale ja nie podam tych nicków, zróbcie to sami jak chcecie :wink).
Mój to oczywiście: BartBear

EDIT: A =>tutaj<= ten sam filmik tylko do ściągnięcia, ale za to w rozdziałce 1:2

EDIT 2: 3-ci dzień moich zmagań jako medyk w Galerii (ekran 1:4) =>tutaj<=

Offline Socom

  • Towarzysz broni
  • Posts: 26
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
BF:BC2
« Reply #1 on: 08 March 2010, 23:12:33 »
Jako, że nigdy tutaj nic nie piszę, to właśnie to zrobię...
Krytyka, Krytyka... pod krytykę powinien na pewno pójść tryb SinglePlayer, gdyż jak dla mnie jest cienki :) Mam wrażenie, że wiele "momentów" jest aż za bardzo podobnych do tych z CoDa MW2. Również niektóre zachowania NPC są idiotyczne. Jak dla mnie to Kampania może i w swój sposób jest ciekawa, ale niedopracowana i liniowa(misje).
Jeśli chodzi o MP, no to cóż... posiadam Polską wersję, i tak jak w SP niektóre texty aż bolą sztucznością, tak w MP można wpaść w trans grając z dużą liczbą graczy i np. chaotycznie broniąc jakiegoś "zrównanego z ziemią" przez walkę celu.
Na pewno smaku dodają pojazdy, i choć wprawdzie może i "walki czołgowe" są nierealistyczne, to miło jest usiąść sobie np. w Jeepie obok kierowcy i postrzelać z własnej broni.
Osobiście denerwuje mnie to, że czasami żeby zabić głupiego, stojącego w miejscu wojaka muszę zużyć połowę magazynka.
Dodam, ze grę kupiłem dzisiaj, i nie żałuję wydanych pieniędzy.
Mój nick w grze (o ile kogoś to interesuje): Dawnfluke

Apos

  • Guest
BF:BC2
« Reply #2 on: 09 March 2010, 15:23:21 »
Bart trochę przekoloryzowałeś ten "realism". Oprócz możliwości rozwalania budynków, płotków i innych zabudowań (które jest kickass) w tej grze nie ma realizmu większego niż w RO, Armie czy nawet w CoDach, ale to nie przeszkadza ;)

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że grałeś na razie tylko na serwerach normal. Spróbuj Hardcore'a. Nie ma Huda, celowników oraz innych wspomagaczy i teoretycznie pociski są bardziej śmiercionośne. Dlaczego piszę, że teoretycznie? BC2 ma ogromne problemy z optymalizacją oraz serwerami gier. Wiele z nich jest zlagowanych i w większości przypadków część pocisków nie jest rejestrowana przez grę. Na potwierdzenie moich słów napisał o tym Socom, że zwykle potrzeba 15 pocisków aby zabić gościa. To kwestia serwerów.

Co ja myślę o grze? Sprawdzi się jako dobry urozmaicacz wieczorków do czasu wyjścia. Wspólne granie z ekipą jest naprawdę funowe. W tej grze wiele zależy od teamplaya. Nie ma sytuacji jak w MW2, że każdą rundę możemy wygrywać zrzucając tactical nuke'a. Dobry team to podstawa. Niestety "Wookies" (tak nazywamy snajperów) uprzykrzają tą grę, kampiąc na swoich wookie hillach, zamiast atakować/bronić celów misji. Często dochodzi do absurdalnych sytuacji gdzie w jednym teamie jest 10 snajperów.

Od strony technicznej BC2 niestety póki co kuleje. Wspomniany problem serwerów jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Do tego dochodzą problemy stabilności gry. Zdarza się wypaść do pulpitu bez powodu lub z nieznanych przyczyn spadają nam fpsy. Przeglądarka serwerów też działa jakby nie chciała.

Mimo tych wszystkich baboli postawię drobnego plusika przy wypowiedzi Barta: "niestety gra jest warta swojej ceny". Gameplay w tej grze wciągający. Każda z "klas" żołnierza ma swoje zadanie na polu walki. Nawet mechanik na mapach bez pojazdów ma ogromne możliwości destrukcji otoczenia. Przeciwnik chowa się w budynku, za murkiem, za ścianą? Pocisk z wyrzutni Carl Gustav poradzi się z przeszkodą i żołnierzami wroga. Silnik "Destrukcja 2.0", pozwala na tworzenie otworów w ścianach czy burzenie całych gmachów.

ps. Bart, zaakceptuj mnie na friendsach w końcu :P

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
BF:BC2
« Reply #3 on: 09 March 2010, 16:12:04 »
Wczoraj nie miałem Twojego zaproszenia, więc kolejny bug gry :P Chyba że dopiero dzisiaj wysłałeś :)
Dla poczucia klimatu potrzeba "pełnego obrazu" i mam tu na myśli pełny obraz dosłownie. Wczoraj zrobiłem kolejny footage FRAPSEM, po wyrzuceniu dłużyzn ważył w oryginale bagatelka 58GB :D
Dzisiaj obrabiam go do HD Divx'a w rozdziałce na której gram czyli 1920x1080 i coś wychodzi ponad 2 GB (+3 godziny konwersji na 4rdzeniowym procesorze) :wink
Do Galerii oczywiście wrzucę miniaturkę 1:4, EDIT  =po 3-krotnej próbie uploadu części na zewnętrznego hosta i otrzymywaniu błędów czy utraty połączenia, dodam po prostu do naszego ftp cały film i link podam tutaj, ale to już nie dzisiaj bo mam dosyć=

Jakość obrazu gdzieś na 95% (bardzo szczegółowy, jedynie odległe nicki postaci straciły czytelność) ale nie będę powtarzał dla tego procesu i jeszcze bardziej powiększał pliku końcowego.
I właśnie dobrze że napisałeś że spadek FPS'ów w dziwacznych okolicznościach to wina gry, bo czegoś takiego właśnie raz doznałem podczas kręcenia i już się bałem że mi sprzęt wymięka :wink

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
BF:BC2
« Reply #4 on: 09 March 2010, 18:58:34 »
Gierka wygląda fajnie i jak dla mnie tyle:p.
A ta cała polska wersja tez nie za specjalna(w reklamie do d*** w grze trochę lepiej).
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Pasterz

  • Guest
BF:BC2
« Reply #5 on: 09 March 2010, 19:04:31 »
Gierka jest naprawdę fajna i daje dużo frajdy , dużo czasu spędziłem nad demkiem i chętnie bym się zaopatrzył w pełna wersję, gdyby nie lekki brak czasu:D

Edit. A jednak pokusa okazała się silniejsza niż zdrowy rozsądek:D

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
BF:BC2
« Reply #6 on: 10 March 2010, 10:16:09 »
No nareszcie wrzuciłem ten filmik w HD, dla chętnych =>click

Wawer

  • Guest
BF:BC2
« Reply #7 on: 10 March 2010, 13:37:41 »
Na temat technicznych problemów BC2 nie zamierzam się rozwodzić. Widać dożyliśmy takich czasów, że producenci gier mając do dyspozycji duże fundusze i armię pracowników nie potrafią rozwiązac kwestii, które kiedyś nie sprawiały innym problemów ( vide przeglądarka serwerów, system friendsów, kod sieciowy itp)
Mimo oczywistych wad gra jest jednak niezwykle wciągająca i ma duży potencjał do gry klanowej.
...
Gra się naprawdę fajnie. Wprawdzie zdarzają się nieogarnięci wookie, kampiący na respie, gdy ich drużyna jest trzy pozycje dalej ale jak się gra ekipą to właściwie nie przeszkadza.
Pojazdy, helikoptery, bronie i klasy są naprawdę różnorodne, trudno się zdecydować czym grać. No i te zniszczenia, których brakować mi będzie na pewno w nowej odsłonie R.O.
Niektórzy mogliby narzekać na brak leżenia w grze. Wg mnie to bardzo dobre rozwiązanie - nie ma żadnych delfinków, gra jest bardziej dynamiczna a do tego wookie nie mają dzięki temu łatwego życia.

Oczywiście gra to kompletne arcade - odrzut w broniach jest symboliczny, granie snajpą jest bardzo łatwe, quady zapierdalają z prędkością światła ale... gra się zajebiście. Szkoda tylko, że na tablicy wyników jest liczba killi i śmierci - walka o KDR jest czasem aż nadto widoczna.  
W każdym razie gram od premiery non stop i nie zapowiada się na razie, żebym przystopował.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: BF:BC2
« Reply #8 on: 06 April 2013, 17:49:33 »
Mały necro :)

Ale JAK JA MOGŁEM PRZESTAĆ GRAĆ w ten tytuł (+Vietnam rzecz jasna). Teraz z racji promocji odświeżyłem sobie swoje playlisty i chyba znowu mi się zachciało (a dodatkowo na Mumblu Kolega R. i Kolega K. mówili że grali i mają chęci na więcej), tak więc ja chyba też coś jeszcze ponakręcam do tych wydawałoby się martwych playlist. BF4 w drodze a ja zrobię kroczek w tył i trochę czasu poświęcę BFBC2(+V) bo wydaje mi się że bardziej zbliżony jest do MoH:W. Kumpla z tego ostatniego tytułu też wciągnę w to "retro"  ;D ;)
Dla chętnych / nieznających tytułu moje stare filmiki:
"podstawka" -
&feature=view_all

i Vietnam -
&feature=view_all

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: BF:BC2
« Reply #9 on: 06 April 2013, 18:09:00 »
Kolega R już instaluje po formacie. Dla odprężenia fajnie jest postrzelać w stylu Rambo. Coś w tej grze jest, że chce sie wracać. System zniszczeń bomba. Po ostrej wymianie zdań, pustynia zostaje i tak ma być. Do zobaczenia na froncie.
Edit: I chodzi bez origina, jak za dawnych czasów. Pudełko , kod, gra. Bez zbędnych "udoskonaleń".
« Last Edit: 06 April 2013, 18:19:03 by Ryksza »


Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: BF:BC2
« Reply #10 on: 06 April 2013, 18:24:16 »
To jeszcze Kolega R. poda swoje namiary w tej grze, bo Kolegę K. posiadam tam w znajomych od zarania dziejów ;)

EDIT:

Właśnie odpaliłem i ku mojemu zaskoczeniu (nie tak jak w MN/DH) serwery! ;D ;D ;D
Więc jak nas będzie grupka, to i inni z pewnością taki wybrany serwer zaludnią :)
« Last Edit: 06 April 2013, 18:27:59 by BartBear_[PL] »

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: BF:BC2
« Reply #11 on: 06 April 2013, 18:36:14 »
Nasuwa się pytanie, kiedy gramy? ;)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: BF:BC2
« Reply #12 on: 06 April 2013, 18:46:17 »
BF: BC2 dobra giera, lepsza od trójki. Szkoda że nie mam teraz na twardzielu, to bym też pograł.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: BF:BC2
« Reply #13 on: 06 April 2013, 20:29:01 »
UWAGA! UWAGA!

Możliwy problem techniczny związany z PunkBusterem - objawy - nie wpuszcza gracza na żaden serwer!
I teraz zaskakujące rozwiązanie, jak większość się domyśla należy "zupdejtować" pb dla BFBC2...Otóż NIE!
Gra działa (łączenie z serwerami) tylko z tą wersją ściąganą podczas instalacji (wersja Steam w każdym razie), czyli (jeżeli oczywiście napotkacie w/w błąd) należy wywalić foldery "pb" z 2-ch miejsc:
1. folder BFBC2 w Dokumentach
2. folder BFBC2 w drzewie Steam

I wykonać już klasyczną "verify of the game cache" na Steamie, który dociągnie te działające przedpotopowe pliki pb

Poznane z autopsji  ;)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: BF:BC2
« Reply #14 on: 06 April 2013, 22:27:35 »
No i po rozwiązaniu problemów czas na szybki start i odrdzewienie (jest takie słowo!  :P) swojego w tej grze avatarka.... a także "poznanie" nowego Gracza (jeżeli chodzi o ten tytuł  ;) )



P.S.

Widać że starsi gracze grają, bo klan Inwalidów kwitnie  :P ;D ;D ;D