Author Topic: Mapy dla II korpusu  (Read 20368 times)

Radzisław

  • Guest
Mapy dla II korpusu
« on: 12 November 2009, 16:03:35 »
Witam , na pewno wielu z was już wie ze w patchu 1.4,  do modyfikacji MN będzie dostępna dodatkowa nacja, czyli nasi z II Korpusu g.Andersa.Pytanie kieruje do zainteresowanych  mianowicie, jakie dodatkowe mapy (z jakich starć) chcielibyście zobaczyć, oprócz standardowej Ancony  (a mówię ze jest w czym wybierać).Chętnie wysłucham  wszelkich opinii.Pozdrawiam

vodka

  • Guest
Mapy dla II korpusu
« Reply #1 on: 12 November 2009, 18:53:17 »
Chętnie usłyszałbym polskie głosy w bitwie o Bolonię i uzupełnił braki. Niestety posiadam nikłą wiedzę na temat uzbrojenia naszych jak i dziurę historyczno-książkową z tamtych walk. Ciekawi mnie czym nasi zajmowali tą niemiecką 26 dywizję pancerną + bodajże 2 niemieckie dywizje spadochronowe.

Radzisław

  • Guest
Mapy dla II korpusu
« Reply #2 on: 12 November 2009, 21:40:05 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Boloni%C4%99   Akurat tak się składa ze w tej bitwie brał udział mój pradziadek( 5 Kresowa Dywizja Piechoty).Bardzo dobry wybór ..tylko  tworząc mapę sam wiesz  ,trzeba bedzie  odwzorować konkretne starcie, to już kwestia ile sprzętu w patchu 1.4 bedzie dostępne  dla naszych.Ogółem uzbrojenie polaków  było takie samo, jak reszty Aliantów (brytole,nowozelandczycy itp.)Ja np.  proponował bym tez bitwe o Tobruk z sektorem  polskim.Co o tym myslicie???

Guz

  • Guest
Mapy dla II korpusu
« Reply #3 on: 14 November 2009, 03:04:44 »
Nie cche siac jakis zlych emocji wobec IIKP ale badzmy szczerzy dla wiekszosci graczy to gdzie odbywa sie mapa ma minimalne znaczenie i sluzy tylko odroznieniu mapy od innych, dla tego jezeli mial bym wrozyc najnowszej odslonie MN powodzenie to jednak zachecil bym do stowrzenia dobrej mapy (ta... latwo powiedziec) a nazwa nasunie sie sama np cos dla graczy lubiacych walki stricte infantry i nazwac np bitwa o bolonie. Wiem ze to nie brzmi najlepiej, ale badzmy szczerzy najpopuralniejsze mapy do ro nie zdobyly popularnosci ze wzgledu na nazwe tylko za to ze nadal chce je sie grac pomimo 3h grania jej wczesniej :)

Radzisław

  • Guest
Mapy dla II korpusu
« Reply #4 on: 14 November 2009, 20:07:08 »
No nie bądz juz tak zle nastawiony.Mapy w RO te standardowe (i nie tylko) sa oparte w terenie i rysie historycznym(wiadomo sa ograniczenia),.Podam przykład np.StalingradKessel.Walki dzieją sie zimą,kiedy to 6 armia prowadzi zaciekłe boje  o przetrwanie .Mamy już zarys historyczny  ,teraz tworzymy mapę( najlepiej   czerpać  z podręczników ,gdzie i o jaką cześc obszaru toczyły sie zaciekłe walki).Studiujemy topografię terenu(aby wyczarować dla gracza jak najlepszy klimat,budynki ,drzewa itp).Kolejnym krokiem, jest poskładanie tego w kupę i  testownie.Rezultat ... dobra mapka.Wiesz teren w jakim mamy prowadzić starcia, ma ogromne znaczenie aby poczuć trud żołnierzy:D.Wiesz robiąc mapkę (nie wiem, może dla ciebie być obojętne) o np.rosyjskim froncie raczej nie wrzucisz texstur z afryki lub zachodniej europy >:blush .Wiedz jakie by ciebie stracie interesowało..z włoskiego frontu uwzględniając  trudności terenowe???

Guz

  • Guest
Mapy dla II korpusu
« Reply #5 on: 15 November 2009, 17:14:57 »
Widzisz troche zbyt osobiscie potraktowales moaj wczesniejsza wypowiedz :)

Oczywisice dla IIKP mapa osadzona w snieznym klimacie bedzie glupia, tak jak by byly walki rosjan na pustyni. Jednak cos takiego wydaje mi sie logiczne, jezeli mowimy o IIKP to ograniczamy sie tylko do walk we wloszech. I to wlasnie to jak zostana zrobione mapy, a nie czy jak piszesz bedza osadzone na rzeczywistej scenerii. Bo sam doskonale wiesz ze nawet mimialna przewaga dla jednej ze stron ktora daje mapa moze sprowokowac nie jedno soczyste slowo na K.

PS. lepszym przykladem mapki, ktora zostala oparta o rzeczywista lokacje byl by konigsplatz tylko powiedz szczerze jak wiele osob moze wiedziec ze topografia mapki oddaje to z maja 1945.

Radzisław

  • Guest
Mapy dla II korpusu
« Reply #6 on: 15 November 2009, 18:26:29 »
Umieszcza sie jakiś typowy obiekt ..z terenu w jakim prowadzone sa  walki(tak aby dla wtajemniczonych było wiadome ,gdzie i o co sie bijemy).Taki sobie przykład z wiki: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:M_Cassino_7.png&filetimestamp=20081230143148 .Potem trzeba np. wyróżnić dany obszar gdzie bedą toczyć sie wirtualne boje.Oczywiście to gra wiedz trzeba w miarę zbalanoswać rozgrywkę.Ja jestem za jak najlepszym oddaniem realiów konkretnego starcia.Jesli np. Polacy walczyli w trudnych warunkach nacierajać cały czas pod górę ,trzeba to oddać(nawet jesli niemiaszki maja dobry widok z góry i prują  okropnie).Można jedynie stronie osi uciąc  w posiłkach(co tez ma swoje realia historyczne).Jesli np. była by mapa z walk o Monte Cassino .. trzeba urozmaicić mapkę.Dodać  dołki strzeleckie ,leje po bombach  pasterskie chaty ..ruiny czy bunkry .Wszystko  należało by, fajnie dopasować aby gracz poczuł klimat i miał cholerna satysfakcję , zdobywając kolejny umocniony punkt oporu(nawet ze słowami na k... ,ch.. itp) w pocie czoła i przelanej krwi.Oczywiście nic nie bede zdradzał ...Wiedz jakie starcia was interesują ..Mnie oczywiście te z Cassino(walki typowo dla piechoty,mordercze i bez ceregieli).Pozdrawiam

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Mapy dla II korpusu
« Reply #7 on: 06 May 2010, 00:05:24 »
Mapy z Polakami są potrzebne mi na gwałt! Jedyna mapa z naszymi jest dla mnie utrapieniem, postuluje do jakichś uzdolnionych kartografów zrobić prostą grywalną mapę, nawet kalkę z RO np. "african baksalley", czy przerobić Basowke na "Somewhere In Italy", byle byli tam Polacy!
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Radzisław

  • Guest
Mapy dla II korpusu
« Reply #8 on: 06 May 2010, 00:32:02 »
Może jak jeszcze poproszę pewną osobę.To i się jakiś szczyt Cassino zrobi...Wszystko zależy od tej osoby...."Osobo co z tym będzie" ??

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Mapy dla II korpusu
« Reply #9 on: 06 May 2010, 13:21:20 »
Quote from: Radzisław
To i się jakiś szczyt Cassino zrobi


:yes

Skoro mówimy o Włoszech...to może jakieś Anzio..(pancerni+infanterka) Trochę to takie nie w temacie ale...
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Mapy dla II korpusu
« Reply #10 on: 07 May 2010, 05:32:36 »
Quote
Haratacz :
Skoro mówimy o Włoszech...to może jakieś Anzio..(pancerni+infanterka) Trochę to takie nie w temacie ale...

Ale tu mowa o mapach z Polakami! A z tego co wiem pod Anzio nie walczyli.
Pozatym nadal MN nie wydało obiecanego Shermana. Więc trochę głupio to wygląda jak w 1944 roku Polaków wspiera Valentine bez karabinów maszynowych.
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Mapy dla II korpusu
« Reply #11 on: 07 May 2010, 07:29:59 »
Quote from: Sapiens
Ale tu mowa o mapach z Polakami


No co się drzesz na mnie- pisałem przecież, że to trochę nie w temacie:p

Obiecany Sherman-byłoby fajnie.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."