Linia frontu > Mapowisko

Mapy dla II korpusu

(1/3) > >>

Radzisław:
Witam , na pewno wielu z was już wie ze w patchu 1.4,  do modyfikacji MN będzie dostępna dodatkowa nacja, czyli nasi z II Korpusu g.Andersa.Pytanie kieruje do zainteresowanych  mianowicie, jakie dodatkowe mapy (z jakich starć) chcielibyście zobaczyć, oprócz standardowej Ancony  (a mówię ze jest w czym wybierać).Chętnie wysłucham  wszelkich opinii.Pozdrawiam

vodka:
Chętnie usłyszałbym polskie głosy w bitwie o Bolonię i uzupełnił braki. Niestety posiadam nikłą wiedzę na temat uzbrojenia naszych jak i dziurę historyczno-książkową z tamtych walk. Ciekawi mnie czym nasi zajmowali tą niemiecką 26 dywizję pancerną + bodajże 2 niemieckie dywizje spadochronowe.

Radzisław:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Boloni%C4%99   Akurat tak się składa ze w tej bitwie brał udział mój pradziadek( 5 Kresowa Dywizja Piechoty).Bardzo dobry wybór ..tylko  tworząc mapę sam wiesz  ,trzeba bedzie  odwzorować konkretne starcie, to już kwestia ile sprzętu w patchu 1.4 bedzie dostępne  dla naszych.Ogółem uzbrojenie polaków  było takie samo, jak reszty Aliantów (brytole,nowozelandczycy itp.)Ja np.  proponował bym tez bitwe o Tobruk z sektorem  polskim.Co o tym myslicie???

Guz:
Nie cche siac jakis zlych emocji wobec IIKP ale badzmy szczerzy dla wiekszosci graczy to gdzie odbywa sie mapa ma minimalne znaczenie i sluzy tylko odroznieniu mapy od innych, dla tego jezeli mial bym wrozyc najnowszej odslonie MN powodzenie to jednak zachecil bym do stowrzenia dobrej mapy (ta... latwo powiedziec) a nazwa nasunie sie sama np cos dla graczy lubiacych walki stricte infantry i nazwac np bitwa o bolonie. Wiem ze to nie brzmi najlepiej, ale badzmy szczerzy najpopuralniejsze mapy do ro nie zdobyly popularnosci ze wzgledu na nazwe tylko za to ze nadal chce je sie grac pomimo 3h grania jej wczesniej :)

Radzisław:
No nie bądz juz tak zle nastawiony.Mapy w RO te standardowe (i nie tylko) sa oparte w terenie i rysie historycznym(wiadomo sa ograniczenia),.Podam przykład np.StalingradKessel.Walki dzieją sie zimą,kiedy to 6 armia prowadzi zaciekłe boje  o przetrwanie .Mamy już zarys historyczny  ,teraz tworzymy mapę( najlepiej   czerpać  z podręczników ,gdzie i o jaką cześc obszaru toczyły sie zaciekłe walki).Studiujemy topografię terenu(aby wyczarować dla gracza jak najlepszy klimat,budynki ,drzewa itp).Kolejnym krokiem, jest poskładanie tego w kupę i  testownie.Rezultat ... dobra mapka.Wiesz teren w jakim mamy prowadzić starcia, ma ogromne znaczenie aby poczuć trud żołnierzy:D.Wiesz robiąc mapkę (nie wiem, może dla ciebie być obojętne) o np.rosyjskim froncie raczej nie wrzucisz texstur z afryki lub zachodniej europy >:blush .Wiedz jakie by ciebie stracie interesowało..z włoskiego frontu uwzględniając  trudności terenowe???

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version