Author Topic: Festung-Breslau.PL  (Read 9122 times)

Macias1973

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« on: 24 August 2006, 14:47:30 »
Ukłon dla Wrocławia...
Od początku mojej obecności na tym forum, stronie i na serwerze Festung Breslau.PL. Zaciekawiła mnie nazwa, gdzieś tam świtało ale nie do końca miałem jasność. Breslau znane mi jako Wrocław i to w zasadzie wszystko.
Nie wiem jak duże sa zażyłości twórców, autorów całego Festung-Breslau.PL . Ale czytając różne opinie i periodyki rozszerzyłem swoją wiedze. Wrocław 1945 związany z tajemniczym zwrotem "Festung Breslau".
Jeśli temat nie jest w odpowiednim miejscu proszę zrobić co konieczne.
Pomyślałem ze nazwa serwera do którego łączymy sie codziennie jest tematem wartym poznania.

Mati

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #1 on: 24 August 2006, 15:13:27 »
Wrocław... Moje Miasto! Mieszkam w nim od urodzenia, szukam różnych zdjęć w internecie moich okolic, informacji. Na razie nie mam tego dużo, ale z czasem... Co prawda nie wiem skąd się wzieła nazwa servera Festung Breslau, ale podoba mi się. Ma to coś. Macias masz tutaj link do strony o Festung Breslau. I jeszcze coś dla Wrocławian.

ciocia|Ola

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #2 on: 24 August 2006, 16:29:30 »
a ja z Wrocławia pamiętam tylko piekny Most Grunwaldzki

Goral

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #3 on: 24 August 2006, 18:28:32 »
No temat dobry, ale chyba na początek głos należy oddać Trawiatorowi :)

trawiator

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #4 on: 24 August 2006, 22:57:32 »
Tak szczerze to juz sam nie pamietam dokladnie jak to wszystko bylo.


Kiedyś administrowałem serwerem Counter-Strike w mojej sieci ( cs.akronhost.com ), po jakimś czasie zgłosił sie do mnie AiR z propozycją abym zajoł się jego serwerami. Jeden z serwerów miał być do Day of Defeat 1.3 a drugi Counter-Strike 1.6 i obydwa maja mieć w nazwie "Festung  Breslau" aby niemcy wchodzili na nie. Po wielu perypetiach serwer CS'a zniknoł a DoD 1.3 dostał wiecej slotów. Po jakimś czasie serwer DoD stał się jedynym grywalnym serwerem w polsce i w tym momęcie wkroczył Góral. Góral zasponsorował domenke i miejsce na stronke. Później wyszedł DoD:Source i znów nasz serwer stał się najpopularniejszy (głównie dzięki Shephardowi i część chłopaków z AC ). FB.pl dalej się rozwijał i dzięki Ogoor'owi i jego znajomością firma Aster.pl zasponsorowała nam drugi serwer DoD:S oraz 32 slotowy serwer RO.

Tak na marginesie to AiR, Góral i ja jesteśmy z wrocławia, Ogoor studiuje we wrocławiu oraz  serwery DoD ( w wersjach 3.1b, 1.3 oraz Source) stoją także we wrocławiu.

Dodatkowo nazwa "Festung-Breslau" świetnie oddaje klimat II Wojny światowej i pasuje do gier których serwery posiadamy.

Goral

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #5 on: 24 August 2006, 23:06:48 »
No to praktycznie nic dodać nic ująć :)
Choć dodać można tyle, że wokół F-B.pl kręci się sporo ludzi zainteresowanych DoD-em jak i RedOrchestrą.
Oprócz strony serwera prowadzimy chyba jedyny i oficjalny serwis Day Of Defeat, no i już nie jedyny, ale za to oficjalny serwis Red Orchestra Ostfront.
[_]
Można się przyczepiać do layoutów, ramek czy innych "gadżetów", ale robimy w wolnym czasie coś dla innych, i to jest super, nawet, jeśli nie wszyscy potrafią to docenić ;)
[_]
Breslau wymiata, Festung-Breslau jeszcze bardziej :)
[_]
Serwisem Day Of Defeat zajęliśmy się jak scena DoD zaczęła wymierać, nawet DoD:S za bardzo jej nie pomógł. Nadzieje że ProDoD ożywi środowisko też spełzły na niczym. Z Red Orchestra jesteśmy od samych narodzin i mamy zamiar z nią być aż do śmierci :)
Serwer gry Festung-Breslau zajmuje 16 miejsce w rankingu na Game Monitor. To bardzo wysokie miejsce. Startowaliśmy z 68.
Mapowisko Red.Orchestra.PL jest chyba najlepsze na Świecie wg opinii graczy (zresztą ilość pobrań świadczy za siebie).
Więc dopóki Wam się gra nie znudzi, Festung-Breslau będzie zawsze z Wami :)

ciocia|Ola

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #6 on: 24 August 2006, 23:40:44 »
Piękna historia - przeczytałam z zapartym tchem :satisfied

trawiator

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #7 on: 24 August 2006, 23:53:05 »
Oczywiście nie wolno tutaj zapomnieć o Was graczach.

PrezesOi

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #8 on: 25 August 2006, 07:19:32 »
jak juz jest o Wroclawiu - polecam ksiażke Apokalipsa wedlug Pana Jana.
dla mnie nazwa serwera nie miala znaczenia, bardziej zaintrygowala mnie xywa Goral, bylem ciekaw czy  to ten sam, ktory prowadzil serwer cs (wersje tak mniej wiecej 1.3-1.5), "U Górala". duzo na nim gralem kilka lat temu, i zapamietalem zwlaszcza za skrypty ktore po wpisaniu przez gracza w sayu np. "k...wa" , zamienialy to na "jedyna szara komorka jaka posiadam to Nokia", i dawaly mu bana :)

Macias1973

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #9 on: 25 August 2006, 09:53:37 »
Nasuwa mi sie melodia  piosenki z jakiegos serialu, chyba "pierwsza miłość" w tekscie "Mój Wroclawiu...la lal la" i dalej nie pamietam.
No to mamy jasność w temacie, teraz mogę zabłysnąć wiedzą w śród znajomych również korzystających z FB.PL.
I zgadza sie ze nazwa "Festung-Breslau" idealnie oddaje klimaty gier i tematykę II WŚ.
Fajna sprawa, kilka osób, wspólny cel, a co najważniejsze chęć kontynuowania.
Jesteście Wy, jesteśmy My gracze, mamy Ciocię, super forum...nawet Prezesa mamy :D i życzyć tylko rozwoju i aktywności na rynku serwerowi FB.PL. A adminom, redaktorom i osobą pomagającym wszystkiego naj i cierpliwości dla mniej pokornych....

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Festung-Breslau.PL
« Reply #10 on: 25 August 2006, 10:31:16 »
to jest Festung, czyli twierdza, bo jak piszesz FAstung to mnie sie to kojarzy z Fastumm (leki) :D

Macias1973

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #11 on: 25 August 2006, 10:41:00 »
Słusznie, dzięki Kaszpir za uwagę....juz edytowałem i poprawiłem.  Ale zrobiłem gafę..przepraszam

ciocia|Ola

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #12 on: 25 August 2006, 11:25:06 »
A ja tak szczerze to bawiąc się w DoD <krótka to była historia> to serwer [PL] Festung-Breslau.pl [DoD: Source] unikałam, bo mi nazwa nie leżała :P Teraz jest inaczej od czasu jak mam RO  :p


Macias1973: ...I zgadza sie ze nazwa "Festung-Breslau" idealnie oddaje klimaty gier i tematykę II WŚ...
Noo&#8230; taaaaak tylko, że wy się wypowiadacie tutaj o broni, taktykach, macie zacięcie hobbystyczne związane z II wojna światową &#8211; znacie się na tylu wątkach historycznych, że wychodzi na to, że ja tutaj jestem tylko dla towarzystwa, bo jakoś o grochówce nie ma tematów, albo o układaniu kwiatów :( , ale za to _KaszpiR_ rozbroił mnie podając link tłumaczący clown+car  <i co my tam mamy na 1 miejscu> :D


PrezesIO: ...zapamietalem zwlaszcza za skrypty ktore po wpisaniu przez gracza w sayu np. "k...wa".... dawaly mu bana..

Goral a można takie skrypty zaimplementować w RO? Jestem ZA, &#8211; kto jeszcze ręka do góry!:yes No i jeszcze taki malutki skrypcik,  podnoszący moją siłę rażenia o 25% - ale tylko mi, żeby gra była bardziej wyrównana :) tutaj chyba nie głosujemy, bo to oczywiste :wink

ps. EDIT: wiem ze PrezesOI a nie PrezesIO &#8211; chyba się nie obrażasz o ta mała specyficzna literówką robioną z pełną świadomością z mojej strony,  ale też i dozą sympatii.

Macias1973

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #13 on: 25 August 2006, 12:02:11 »
Quote
ciocia|Ola :
Noo&#8230; taaaaak tylko, że wy się wypowiadacie tutaj o broni, taktykach, macie zacięcie hobbystyczne związane z II wojna światową &#8211; znacie się na tylu wątkach historycznych, że wychodzi na to, że ja tutaj jestem tylko dla towarzystwa, bo jakoś o grochówce nie ma tematów, albo o układaniu kwiatów :(

ps. EDIT: wiem ze PrezesOI a nie PrezesIO &#8211; chyba się nie obrażasz o ta mała specyficzna literówką robioną z pełną świadomością z mojej strony,  ale też i dozą sympatii.

Ależ Ciociu Olu, osobiście czytałem Twoje wypowiedzi w dyskusji o broni, taktyki. Dementuje Twoją wypowiedz...:D
Słowo do towarzystwa jakoś mi sie źle kojarzy, raczej określiłbym kompan kipiący estrogenem...żartuje.
Ja osobiście sie cieszę ze jesteś Olu...
Grochówka jak najbardziej, temat pochodny bo wiadomo ze wojak lubi zjeść.
Układanie kwiatów, chętnie o tym podyskutuje. Lubię ogród i mam przyjemność posiadać taki niewielki i dużo czasu spędzam w nim.

PrezesOi

  • Guest
Festung-Breslau.PL
« Reply #14 on: 25 August 2006, 12:07:22 »
1. nie obrazam sie ;)
2. co do bluzgaczy-maly tips dla tych, ktorzy nie widzac na serwie nickow adminow, mysla ze moga sobie "zaszalec" i puszczac pare wiązanek. wymyslilem sobie "admina niespodzianke" i gram pod fakenickiem :). jeden z "bywalcow" serwera, SS_Marcin sie o tym przekonal i juz nie nie jest "bywalcem".