Author Topic: Kilka porad/ciekawostek  (Read 4055 times)

SoPociek

  • Guest
Kilka porad/ciekawostek
« on: 22 August 2006, 20:49:15 »
oto kilka bajerkow ktore udalo mi sie odkryc odkad zaczalem grac, przydadza sie wszystkim poczatkujacym:

strzelanie podczas sprintu z rifelek: (da sie to zrobic z kadej broni na ktora mozemy zalorzyc bagnet), mianowicie,

1) zakladamy bagnet
2) biegniemy spritnem + PPM (tak jakbysmy chcieli udezyc kogos bagnetem z rozpedu)
3) teraz niepuszczajac klawisza sprintu, puszcamy ppm i od razu wciskamy lpm, karabin wystrzeli kule w kierunku srodka ekranu, a my oczywiscie dalej bedziemy poruszac sie sprintem :)

od razu odradzam stosowania tego bcoz to jest bug :> a na co komu ban ?

szybkie wstawanie i kladzenie sie (z pozycji stojacej/lezacej) :

jezeli stoimy i nacisniemy ALT to postac polazy sie dosc wolno, natomiast jezeli nacisniemy szybko po kolei kucanie potem  czolganie, to w efekcie kierowany nami zolnierz przejdzie do pozycji horyznotalnej znacznie szybciej :D

podobnie jest gdy lezymy, by szybko wstac lepiej nacisnac dwa razy kucanie, niz klepac raz czolganie, postac wstanie wyraznie bardziej "hyrzo" :P

dalej, kilka razy slyszalem lament osob ze celownik im dziwnie plywa... , opcja winna temu nazywa sie wygladzaniem ruchu myszy/mouse smoothing,
menu->wejscie/input dajemy zero (standartowo 0.30) i celownik bedzie poruszal sie podobnie jak w Counter Strike :)

porada taktyczna dla newbies: gdy pojedynkujesz sie na rifelki z bliska, jak czujesz ze przeciwnik ma za ulamek sekundy ma wystrzelic, poloz sie w ostatnim momencie, zwieksza to szanse ze chybi (atestowane, wyniki gwarantowane SoPociek fell free to copy :P )

ustawienia grafiki na slabszym kompie:

dajemy odpowiadajaca nam rozdzielczosc, palete 16 bitow, wszystko na low (nie lowest bo paskudnie wyglada ;p), ale opcje ktora jest 6 od gory dajemy hignest bo inaczej nie zobaczymy konca wlasnych butow (zreszta polecam jej ustawienie na hignest wszystkim ktorzy tego jeszcze nie zrobili, dzieki temu "widzimy" dalej), odchaczamy wszystkie kwadraciki.

moim skromnym zdaniem najlepszym celownikem do snajperki jest... teksturka, chodzi najszybciej, daje najwieksze powiekszenie, wada jest ze nie widzimy co sie dzieje w poblizu ;)

mozliwe jest rowniez pokolorowanie w nicku... tylko ze te kolorki widzimy tylko my... i tylko w menu... dlatego nieprzytocze...

AC| AdRain

  • Guest
Kilka porad/ciekawostek
« Reply #1 on: 22 August 2006, 21:08:28 »
sorrki jeżeli dorbze zrozumiałem? to podczas celowania broń nie będzie tak sie bujać?

SoPociek

  • Guest
Kilka porad/ciekawostek
« Reply #2 on: 23 August 2006, 17:13:53 »
zle zrozumiales :) sęk w tym ze inne celowniki bardzo obciazaja karte graficzna i fps'ki leca na leb na szyje, "chodzą wolniej"

AC| AdRain

  • Guest
Kilka porad/ciekawostek
« Reply #3 on: 23 August 2006, 17:45:19 »
aaa okkk :D no źle zrozumiałem bo gdyby nam celownik nie latał is tał wmiejscu to było by przegięcie :)

GONZO_PL

  • Guest
Kilka porad/ciekawostek
« Reply #4 on: 30 November 2006, 19:34:11 »
Quote
AC| AdRain :
aaa okkk :D no źle zrozumiałem bo gdyby nam celownik nie latał is tał wmiejscu to było by przegięcie :)
 
  Gdyby tak było to gra nie miała by sensu.... przynajmniej ja tak twierdze