Author Topic: Prośba do Adminów i GRACZY polskich serwerów  (Read 5376 times)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Prośba do Adminów i GRACZY polskich serwerów
« on: 31 May 2009, 14:20:32 »
Zdarzyło się że 3 dni nie wchodziłem na żaden nasz serwer, a na podglądzie na stronie i na webadminkach wyglądały na ok...tyle że nawet stali bywalcy na nich nie grali co zbierało moje podejrzenia i dzisiaj chciałem sam sprawdzić "ki czort" no i się okazało że 2 Astery i inne 2 serwery z RO.pl są zapętlone w jakiejś funkcji i nie pozwalają się połączyć nikomu, chociaż "niby" działają jak należy - 4 kliki i serwery zrestartowane nadają się do gry....
Ale czy nikt z WAS już w ogóle na nich nie gra? ADMINISTRATORZY też nie próbują rozkręcać rozgrywki, już nie mówię o kontroli jej przebiegu?
A użytkownicy tego Sajtu też nie?!
Z racji tego że pozostałem chyba jedynym "tech adminem" tych serwerów prosiłbym o zgłaszanie takich problemów poprzez steam/xfire jeżeli jestem online, na kanale irc'a #RedOrchestra.pl (wtedy jeżeli mnie tam nie ma to może któryś inny Admin się na chwile "odmrozi" i zrobi te parę klików żeby serwer działał) - można dostać się na ten kanał z przeglądarki za pomocą apletu Javy - klik na nazwę w drugim rzędzie pod banerem.
W ostateczności można zawiadomić mnie PM-em na tej stronie no ale nie możecie liczyć na natychmiastową reakcję (ale zawsze w tym samym dniu).
Co do wszelkich innych problemów nie wymagających nagłej interwencji czyli zmiany map, kandydaci do bana (nie obecni aktualnie już na serwerach) itp. to oczywiście odpowiednie działy Forum, PM do Adminów lub jeżeli wolicie mail (bartbear at steampowered.pl)

Mam nadzieję że mój apel nie odbije się głucho od dna jakiejś pustej studni i nie okaże się że te serwery to tylko moje "zabawki" :)

pol77

  • Guest
Prośba do Adminów i GRACZY polskich serwerów
« Reply #1 on: 05 June 2009, 16:48:17 »
BartBear spójrzmy prawdzie w oczy nasze podwórko skurczyło sie diametralnie i ciężko jest zebrać max graczy chociaż na jednym serwerze nie wspominając o kilku.Fakt została nas jeszcze nie mała grupka,ale jest ona rozproszona zwłaszcza na 50slotówkach(między innymi ja) dochodzą do tego typowe serwery z mapkami pancernymi gdzie też jest nas sporo.Zdarzy się, że na którymś z Asterów gra po kilka osób ale dlaczego wszyscy wolą grać na obcych,a nie na ojczystych to cieżko powiedzieć musieli by sie wypowiedzieć inni ja ze swojej strony nie lubie np pustych lub częściowo zapełnionych,a może zrobić by jakiś "ewencik"bo dawno w sumie  czegoś takiego niebyło.Jestem noobem w sprawach techniczynych i nie wiem jak to wygląda od tej strony ale czy nie myślałeś kiedyś o darowaniu sobie kilku serweró na rzecz jednego ale dużego?Swoją drogą to wielki ukłon w Twoją stronę,że jeszcze masz siłe sie nimi zajmować no i ktoś chyba musi za to bulic bo dzisiaj za darmo to można jedynie po pysku dostać.pozdro

Biały Orzeł

  • Guest
Prośba do Adminów i GRACZY polskich serwerów
« Reply #2 on: 05 June 2009, 18:15:29 »
Z mojej strony wygląda to tak-Odpalam RO,szukam na polskich serwach czy ktoś gra...nuln...spadam na zagraniczniaka.Generalnie tak jak mówi pol77 jesteśmy rozproszeni po świecie.A dlaczego?Moim zdaniem nowi gracze(a wiem to z autopsji,bo kilku takich znam)wolą zagraniczne serwery bo u nas jest zbyt "PRO" :P Wałkowałem kiedyś ten temat i myślę,że serwer jeden poświęcony dla "newbie" by się bardzo przydał.Można by tam ćwiczyć,poznawać się i nie będzie obaw przed zbłaźnieniem.Oczywiście wprowadziłbym tam ostrą dyscyplinę(darcie dupy na graczy i noobowanie na lewo i prawo karał bym permanentnym banem).Howgh!

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Prośba do Adminów i GRACZY polskich serwerów
« Reply #3 on: 05 June 2009, 21:00:07 »
Napiszę tak - jakiś czas temu mocno naciskano na mnie abym z Astera zrobił serwer "standardowy" - trzymałem się mocno swojej wersji, nawet poczyniłem dość "anty" RO posunięcia na nich (mapy TDM) no i mamy malutki sukces. Społeczności dostarczyliśmy to co chciała - Serwer Standard (gdzie znajdują się tylko 2 customy i to wybrane przez Forumowiczów - BTW może już czas je podmienić?) który RÓWNIEŻ jest pusty...
A teraz informacja z ostatniej chwili - czytajcie Newsy - DH w końcu updejtuje :D więc może na serwer RO.pl-DH znajdą się chętni, co? 8)

Co do spraw technicznych to już to dawno temu wyjaśniał _KaszpiR_ - jeden 50 slotowiec to nie 2x25 (jeżeli chodzi o żerność zasobów), ale jeżeli taka Wasza wola to ZAMIAST tego pustego RO:OF i RO:MN można spróbować postawić (zwiększyć liczbę slotów) RO-DH do np. na początek 40 slotów... Jak będzie popyt pomyślimy nad podażą :D

kazmirzk

  • Guest
Prośba do Adminów i GRACZY polskich serwerów
« Reply #4 on: 05 June 2009, 22:17:25 »
Znajac Bart zycie RO-DH bedzie oblegany gora tydzien-dwa. Ja osobiscie nie widze zadnego sensu by likwidowac serwer RO:OF by powiekszyc RO-DH.. Co do RO:MN- nigdy jeszcze tam nikogo nie widzialem, wiec tego rzeczywiscie mozna by sie pozbyc i wzbogacic troche RO:OF :)

Jedyny problem z tym serwerem jest ze czesto ostro laguje.. Pare dni temu udalo nam sie rozkrecic ten serwer do okolo 16 graczy, ale jak to zwykle bywa- pograli 2 mapy i serwer sie wyludnil. Kolejna rzecza jest system glosowania- obecnie na RO:OF jest system "punktowy", ktory bardzo czesto powoduje ze pare osob z klanu ma lacznie wielka przewage w punktach i przeglosowuja jakas mape "malo popularna", ktora wyludnia serwer.. Dzieje sie tak nawet na tych zawsze obleganych serwerach.. Jesli jest jakas nielubiana mapa - ludzie wychodza. Kryukovo, TulaOutskirts, BlackDayJuly oraz wszelkie customy niestety przesiewaja serwery publiczne. Sam jestem zaskoczony tym co razaz napisze, ale usunalbym chyba wszystkie czolgowki: osoby, ktore lubia grac w czolgach tak czy inaczej albo bez przegladania listy serwerow wchodza na 1st Airborn'a lub na jakies 7GTK gdzie leca mapy typu Orel czy Debrecen.

Zgadzam sie natomiast co do eventów: przyciągają sporą liczbę osób, ludzie dodaja w tym momencie serwer do ulubionych i nabiera on wtedy zycia. Przydaloby sie przynajmniej raz na dwa tygodnie rozganizowac cos na RO:OF, tak by zebrac kilka razy na nim maksymalna liczbe osob, a dalej powinno juz pojsc z gorki. Jesli ludzie zauwaza, ze regularnie ktos na RO:OF gra to sami zaczna szukac tego serwera na liscie, tak jak teraz ma to miejsce z wildbunchami.

Co do Asterow- wieczorami zagladam tam codziennie, nawet jesli nie gram fizycznie, spogladam w web admince jak tam z frekwencja. I tak- aster 2 swieci pustkami i jego rowniez poswiecilbym "ku chwale ojczyzny" oraz ku morednizacji serwera RO:OF. Na Asterze 1 zwykle wieczorami gra po kilkanascie osob, glownie na mapach zrobionych przez Socoma oraz na mapach: Bridge, fullmj i Hell.. Ten serwer z pewnoscia bym zostawil nienaruszony, gdyz jest przyjemna odskocznia od wildbunchow itp.. (tyle ze strasznie laguje , przy wiekszej ilosci osob nawet co pol minuty pojawiaja sie packet lossy)

Reasumujac, jesli juz Barcie pytasz nas, szara mase, o zdanie to ja nie widze sensu w podtrzymywaniu niektórych serwerów przy życiu: RO:CC, RO:MN i Aster 2 moglyby byc zlikwidowane, gdyz podaz przewyzsza popyt (ktorego nawiasem mowiac wogole nie ma), a nierentowne firmy na dluzsza mete sie zamyka ;) Jesli bylaby mozliwosc przeznaczenia srodkow, ktore dotad szly na te serwery by zmodernizowac RO:OF to tym lepiej, naszej malej juz polskiej spolecznosci przydalaby sie nowa INEA.. no ale to tylko moje zdanie.. ( swoja droga, cos malo osob na forum ostatnio zaglada, wiec trudno bedzie skompletowac jakies opinie)

P.S.  :Co do Twojego pierwszego postu Barcie- nie zauwazylem, zeby ktorys z Asterow nie dzialal, codziennie od jakiegos czasu widze tam po kilkanascie osob.. Poza tym serwera z web adminki chyba sie nie zrestartuje, nieprawdaż ? :wink

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Prośba do Adminów i GRACZY polskich serwerów
« Reply #5 on: 05 June 2009, 23:13:07 »
No to właśnie chodzi mi o jakiś feedback, skąd mam wiedzieć że system punktowy wyludnia serwery? Sie przestawi na normalny i zobaczymy, co do Astera #2 (i #1 też) to jest to maszyna zewnętrzna i jej uwalenie nic nikomu nie przyniesie. Z WA można zrestartować jedynie mapę/rozgrywkę, ale pisałem przecież żeby dać mi znać jeżeli potrzebne jest kopnięcie serwera od zera....

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Prośba do Adminów i GRACZY polskich serwerów
« Reply #6 on: 05 June 2009, 23:57:34 »
Powiem tak:

   Choć już teraz rzadziej zdarza mi się zagrać w RO, to spoglądam na pogląd polskich serwerów i oto co widzę. Serwery RO:MN, CC, DH i OF jak zwykle świecą pustkami. Podobnie jest z asterem II a tylko na jedyneczce gra po kilka lub kilkanaście osób. Czy nie lepiej rozbudować serwer RO:OF na wzór INEA ?? Pamiętam te czasy, kiedy INEA wypełniona była po brzegi i byłem na niej częstym bywalcem. Lecz gdy ten owy serwer zamknięto, to gracze-rodacy przesiedli się na zagraniczne serwery.

   Tak jak pozostali, co wymienili podobne zdania, jestem za likwidacją serwerów MN i CC, bo rzadko kto na niej gra, a poza tym środki wydane na te potrzeby, okazały się niewypałem. Po co nam tyle miejsc do grania. Wystarczy jeden serwer, ale porządny, jakim jest RO:OF. Mniej jednak potrzeba też chęci graczy do rozkręcenia serwka a z tym różnie bywa.

IgraSov

  • Guest
Prośba do Adminów i GRACZY polskich serwerów
« Reply #7 on: 06 June 2009, 22:36:03 »
Ja jeżeli gram w RO to najpierw patrzę na nasze polskie serwery. Ciekawa mapka, odpowiednia ilość graczy do dobrej rozgrywki... connecting.
A reszta serwerów tak jak to napisał mój przedmóca - puste. Dokładnie... lepiej jeden serwer z graczami niż kilka bez graczy.

rayone

  • Guest
Prośba do Adminów i GRACZY polskich serwerów
« Reply #8 on: 15 June 2009, 14:06:17 »
Ja, kpt. Rajmund niniejszym oświadczam, iż uważam, że należy usunąć z Astera mapę Battle In House! Ostatnio jest trochę lepiej, ale jeszcze do niedawna w nic innego nie grano tylko ciągle ten house i house. Też grałem, bo cóż było zrobić, ale ileż można :D

A teraz poważnie. W środowisku Asterów jestem od niedawna, ale w samo RO gram od bardzo dawna. Kiedyś grywałem Inei, potem (kiedy ją zamknęli) przede wszystkim na Bunchach, ale mi się znudziły - za dużo luda, ciągle te same mapy w tej samej kolejności itp. Doceniłem ostatnio Astery - niezłe pingi, nie są przeludnione, ludzie grają na niezłym poziomie, mapy są ciekawe itd. Co do frekwencji na nich, z własnych obserwacji mogę wyciągnąć następujące wnioski:
1) warto się z kimś umówić na granie i dać zaczyn dla gry na Asterze. Wierzcie mi, jak są już 2 osoby, to serwer ożywa w kilka minut (oczywiście nie o 10 rano ;).
2) jeśli nie masz z kim się umówić, wejdź sam(a :)). Zrobiłem tak raz czy drugi i wcale długo nie musiałem czekać na kompanów/wrogów. Jest duża grupa osób, które bardzo lubią Astera, ale jeśli nikogo na nim nie widzą, to idą gdzie indziej - nic w tym dziwnego nie ma, ale gdyby wygenerowały na nim malutki ruch... Więc apeluję - jeśli nie masz akurat tylko 10 minut na szybką rozgrywkę, ale dysponujesz troszkę dłuższą chwilą, wejdź na Astera i poczekaj. Jak się przez 5-10 minut nikt nie dołączy, to trudno - przynajmniej spróbowałeś(łaś :)), ale tak jak mówiłem zazwyczaj w porach późno popołudniowych/wieczornych nie trzeba długo czekać.

Myślę, że takie (co prawda wymagające trochę poświęcenia) działania mogą pomóc ożywić nasz serwer zwłaszcza, że dzięki nim inni ludzie będą widzieć, że Astery żyją i pewnie też zaczną na nich grać...

Tak przy okazji - dlaczego na Asterach nie dostaje się medali w ramach Steam achievements?!


pozdrawiam,
kpt. Rajmund, 6 Dywizja Piechoty Armii "Kraków" ;)

PS Chciałbym się przyłączyć do chóru narzekań na lagi. Zróbcie z tym coś, bo bardzo to irytujące jest!
PPS Aster 2 jest fajny na ustawki właśnie. nie wiem czy jest to wystarczający powód, żeby go utrzymywać? ;)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Prośba do Adminów i GRACZY polskich serwerów
« Reply #9 on: 16 June 2009, 23:02:41 »
Na Asterze #1 możesz spokojnie zdobywać acziwy...jeżeli jest pełny czyli 16 osób bo tylko od takiej liczby graczy na serwerze jest to przyznawane, co do lagów to już tutaj pisałem - serwer jest kontrolowany przez nas, ale zasoby przydzielane przez firmę ASTER i tyle, wszystko co można było zrobić jako Administracja to zrobiliśmy, ale hardware jedynki widać wymięka. Aster 2 jest silniejszą (chociaż niby nie) maszyną i spokojnie sobie dawałby radę wypełniony po brzegi, ale wszyscy rzucają się na kameralną jedynkę, chociaż na A2 biegają te same mapki a nawet jest ich tam zdaje się więcej. Acziwów tam nie ma bo hula ArmoredBeast którego TripWire bardzo nielubi więc nie jest na ich "białej liście"; jeżeli serwer cieszyłby się dużą popularnością i byłaby taka wola to by się AB usunęło, a tak jest bo dodaje wykopu chociażby panzerfaustom i i tak nikomu nie przeszkadza bo góra 8-miu graczy tam widziałem więc z promocji i tak byłyby nici.