Author Topic: Mosinki  (Read 14938 times)

Goral

  • Guest
Mosinki
« Reply #15 on: 22 August 2006, 18:24:26 »
Różnica jest. W grze też. Jeśli masz zamiar walczyć z Niemacmi na większy dystans, to oczywiście najlepszym wyborem jest Mosin-Nagant 91/30 bo jest celny i ma większą prędkość początkową pocisku. Dobrze przycoelować i nie trzeba poprawiać.
Dobry jest na mapy otwarte lub półotwarte.
[_]
Jeśli masz walczyć w terenie zamkniętym to lepsza jest krótsza broń, z którą łatwiej sieporuszać. Jeśli nei lubisz białej broni, bierzesz wersję bez bagnetu czyli Mosin-Nagant M38. Jego mniejsza celność na krótsze dystanse a czasem wręcz strzelanie z biodra nie ma tu większego znaczenia.
[_]
Jeśli natomiast szykujesz się na walkę wręcz w terenie zamkniętym, tutaj tylko godny polecenia jest Mosin-Nagant M44.
[_]
Ale co kto lubi, ostatnio gdzieś na niemieckim serwerze był gostek, który bez względu na rodzaj mapy latał z DP27/28. Na otwartych strzelał na dystans, na zamkniętych z biodra :)

Stefan Knobb

  • Guest
Mosinki
« Reply #16 on: 22 August 2006, 22:46:44 »
To ja moze powracajac do tematu powiem czemu i kiedy wybieram krotsze mosiny. Jak przewiduje czesta walke w pimieszczeniach i okopach to zawsze biore krotka wersje, zeby mnie pozniej zauwazyli jak sie skradam zza winkla :) Czasami ktos jest przyczajony zaraz za drzwiami, wiec im mniej ma czasu do przygotowania sie na moje wejscie tym lepiej dla mnie.
Włala

Dziki_Koziol

  • Guest
Mosinki
« Reply #17 on: 10 January 2007, 19:42:37 »
M38 to karabinek skonstruowany dla formacji tyłowych, artylerzystów itp. Jak zostało powiedziane był krótszy, lżejszy wygodniejszy w użyciu przez żołnierzy których głownym zadaniem nie była walka na dużych odległościach, czy dźganie bagnetem w okopie. Ja wybieram zawsze M38, wole jego "czytelniejsze" przyrządy celownicze. Da radę za pomocą M38 zabić biegnącego drogą za murkiem Niemca siedząc na wieży (Kaukasus) i zabieg ten kilka razy powtórzyć. :)

P.S. Raz udało mi się z muru na Kaukazie zabić Niemca po drugiej stronie mapy strzałem z biodra, to się nazywa fuks! :D Też z M38 :)

Shock

  • Guest
Mosinki
« Reply #18 on: 16 January 2007, 08:40:37 »
Różnica pomiędzy tymi karabinami nie leży po stronie szybkośći przeładowania, jak niektórzy pisali (zależy to od zdolnośći żołnierza). Więcej zależy od wagi, innego rodzaju amunicji, zasięgu a przez to długością lufy czy kardridzy. Ale co ja będę się rozpisywał, polecam stronke poniżej:

http://world.guns.ru/rifle/rfl03-e.htm

Hiacenty

  • Guest
Mosinki
« Reply #19 on: 17 July 2007, 21:56:35 »
Ja tam wole karabin M44 :D niewiem od czego to zależy, a Mn 91/30 mi sie gorzej gra ,a i jeszcze M38 tym dopiero nie da sie grac :con

JamaicaN

  • Guest
Mosinki
« Reply #20 on: 18 July 2007, 12:24:13 »
eh :) Jak dla mnie topic sie przydal , teraz widze różnice miedzy tymi bronmi :) Bo tak to uważałem że dali je tylko po To żeby urozmaicic Grę :d

Offline kurkawodna1981PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Mosinki
« Reply #21 on: 19 July 2007, 12:51:58 »
Dla mnie to bez różnicy ,którym mosinem strelam,i tak mam pociski samonaprowadzajace,he he:D


Adeusz

  • Guest
Mosinki
« Reply #22 on: 27 February 2009, 19:41:22 »
Nie wiem czemu ale od jakiegoś czasu polubiałem M38, ot tak! I nie zgadzam się z tym co jest wypisane, że ma mniejszą celność. Nie zauważyłem żadnej różnicy miedzy M38/M44 a 91/30... W każdym bądź razie z M38 zdejmuje z 200-300m gościa przy KMie w Sdkfz 251/1 xD

Biały Orzeł

  • Guest
Mosinki
« Reply #23 on: 03 March 2009, 15:45:43 »
Dla mnie najlepszy jest 91/30. M38 to (subiektywnie) porażka w celności a 44 nie lubię ;)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Mosinki
« Reply #24 on: 03 March 2009, 19:32:15 »
A ja z M38 i 44 gorzej strzelam z biodra niż z 91/30.

PlutonowyJelen

  • Guest
Mosinki
« Reply #25 on: 19 April 2009, 08:05:44 »
A ja generalnie nie lubie tego 'lepszego' mosina , zawsze staram sie wybierac M38 , dobrze mi sie z niego strzela , nie wiem skad glosy ze jest niecelny - jak sie nie ma dnia to i najwieksze cudo chybia - przerabialem wielokrotnie hehe , bywa dzien , ze co sie ruszy to bach ! trafione , a kolejny dzien i co? kompletnie nic ! furii mozna dostac , ale wlasnie za to lubie ta gre :) no i M38 lepiej w dloni lezy;D

Surkan Boris Iwanowicz

  • Guest
Mosinki
« Reply #26 on: 18 February 2010, 15:46:03 »
Krótki Mosin m38 wprowadzony był przede wszystkim na użytek kawalerii i oddziałów zmechanizowanych którym to długość mosina przeszkadzała . Jestem rekonstruktorem i strzelałem z obu mosinów , i zdecydowanie dla piechoty odpowiedniejszy jest mosin długi

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Mosinki
« Reply #27 on: 22 February 2010, 12:02:28 »
takie krótkie pytanko...
Co trzeba zrobić żeby móc postrzelać sobie z mosina albo jakiejś pepeszy??
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Dziki_Koziol

  • Guest
Mosinki
« Reply #28 on: 22 February 2010, 13:10:07 »
Musisz znaleźć strzelnicę na któej mają np. pepeszę. Nie wiem jak w przypadku strzelnic w południowej Polsce prowadzących strzelania z karabinów - bo osie muszą mieć minimum 50 m inaczej sens strzelania z karabinu jest niewielki. Pod koniec marca, chyba 21 organizujemy strzelanie w Bydgoszczy na strzelnicy garnizonowej, no ale z Jasionki do Bydzi to jest kawałek, a połączenia lotniczego nie mamy ;)

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Mosinki
« Reply #29 on: 22 February 2010, 19:08:12 »
No niestety nie mamy(może zwine jakiś helikopter:D)
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."