Author Topic: Mosinki  (Read 14936 times)

thebil

  • Guest
Mosinki
« on: 22 August 2006, 01:17:30 »
Więc tak: mamy sobie Mn 91/30 - Duża siła, celność, bagnet i ogólnie miodzio. Jest też M38, mniej celny i bez bagnetu, z taką samą siłą, czasem przeładowywania i przeciągania i bez bagnetu. Jest też M44 - M38 + stały bagnet. I tu pojawia się pytanie - Po kiego grzyba brać M38, tudzież M44, skoro jest MN 91/30, który jest 100 razy lepszy? Te karabiny zostały dodane tylko po to, "żeby były", czy tez może jest jakiś sensowny cel brania ich?

krv[PL]

  • Guest
Mosinki
« Reply #1 on: 22 August 2006, 09:03:32 »
Tez sie czasem zastanawiam nad tym poniewaz ja jakos w zadnym przypadku (np: zamkniete pomieszczenia) nie znalalzem wyzszosc tej broni! (w realu napewno by nam sie podobaly bo sa lzejsze i mniejsze :D)
poczytaj sobie ten topic moze tam cos znajdziesz!

AC| AdRain

  • Guest
Mosinki
« Reply #2 on: 22 August 2006, 09:59:27 »
m38 ma mniejszy odzut, jest mniejszy i lżejszy ale w grze odczuwamy tylko mniejszy odzut.... a m44 wprowadzono dlatego żę m38 nie miał bagnety chodź powiem szczerze z m44 nawet przyjemnie się strzela z tym zamontowanym bagnetem

dublujesz TEN SAM TEMAT dokładnie ten sam :) 2-3 tematy niżej jest temat "Mosin Nagant".... więc rozejrzyj się zanim nie założysz kolejnego topicu

thebil

  • Guest
Mosinki
« Reply #3 on: 22 August 2006, 10:52:03 »
@UP

To nie jest ten sam temat. Tamten jest o strategiach grania mosinkiem, a ten o RÓŻNICACH i sensie wybierania.
Zresztą tam się zrobił (jak zwykle zresztą) ogromny offtopic. Zastanawiam się co tu robią moderatorzy.

Macias1973

  • Guest
Mosinki
« Reply #4 on: 22 August 2006, 11:08:11 »
Quote
thebil :
@UP

To nie jest ten sam temat. Tamten jest o strategiach grania mosinkiem, a ten o RÓŻNICACH i sensie wybierania.
Zresztą tam się zrobił (jak zwykle zresztą) ogromny offtopic. Zastanawiam się co tu robią moderatorzy.

Pytanie w tamtym temacie jak to określiłeś jest dość trudne, strategia...hmmm przymierzyć i strzelić. Dyskusja różne miała odpowiedzi, bagnet na przykład..to tez należy do wyposażenia broni  i ma jak najbardziej sens dyskutować.
Co do Twojego pytania, to oczywiste pytałeś o różnice miedzy konkretnymi modelami. Ale sens obu tematów jest taki sam. Bo dotyczy konkretnie broni typu Mosin. Taktyka ma wiele wspólnego z rodzajem konkretnej broni. I wszystko sie zazebia i ma powiązanie.
Moderatorzy doskonale wiedza co maja robić.

AC| AdRain

  • Guest
Mosinki
« Reply #5 on: 22 August 2006, 13:23:08 »
dokładnie :D czyli co do assaultów niemieckich powinno być 6 teamatów?np takie:

STG44 bicie z kolby
STG 44

MP40
MP40 a MP41

MP41 bicie z kolby
MP41 a stg 44

troche śmieszne ;/ jak temat z daną bronią to tamat z daną bronią i pytamy się w niej o tą bbroń a nie jakiś detal i nowy temat zastanów się troche..

Goral

  • Guest
Mosinki
« Reply #6 on: 22 August 2006, 14:42:10 »
Quote
thebil :
Zresztą tam się zrobił (jak zwykle zresztą) ogromny offtopic. Zastanawiam się co tu robią moderatorzy.

Moderatorzy to też ludzie. Przede wszystkim forumowicze powinni pilnować się sami. W rażących przypadkach zareagują moderatorzy.
Jak siępowiększy społeczność i burdel na forach, to zrobimy nabór na moderatorów i każdemu z nich przypiszemy jakiś kawałek do moderacji.
[_]
Wtedy jeszcze co niektórzy zapłaczą nad ich obecnością ;)

thebil

  • Guest
Mosinki
« Reply #7 on: 22 August 2006, 14:50:21 »
@UP

Mam nadzieję.

@reszta

Chodzi nie o samo granie mosinami, czy skuteczmność, ale o SENS BRANIA tych broni. Jeżeli nie ma, bo najlepszy jest MN 91/30, to close topic i koniec, a nie trujecie, że jest podobny. Jezeli przeszkadza wam, to że jest inny też o mosinach, usuńcie ten, a nie kolejny off się tworzy. CT pls.

Macias1973

  • Guest
Mosinki
« Reply #8 on: 22 August 2006, 15:22:03 »
Quote
thebil :
Więc tak: mamy sobie Mn 91/30 - Duża siła, celność, bagnet i ogólnie miodzio. Jest też M38, mniej celny i bez bagnetu, z taką samą siłą, czasem przeładowywania i przeciągania i bez bagnetu. Jest też M44 - M38 + stały bagnet. I tu pojawia się pytanie - Po kiego grzyba brać M38, tudzież M44, skoro jest MN 91/30, który jest 100 razy lepszy? Te karabiny zostały dodane tylko po to, "żeby były", czy tez może jest jakiś sensowny cel brania ich?

Odpowiem, różnica jest i to bardzo istotna, porównujesz model 91/30 który ma lunetę i jest typowym karabinem snajperskim. Bagnet nie ma w zasadzie nic do rzeczy bo rola snajpera jest działanie z odległości. M38 czy M44 sa karabinami  i bardziej nadają sie do walk w średnim no i bliskim zasięgu a co za tym idzie częściej przy tych modelach wykorzystuje sie bagnet.  Tak ze nie sa to karabiny po to "żeby były" , a cel jest jak najbardziej sensowny. Jeśli w czymś popełniłem błąd proszę mnie poprawić.

thebil

  • Guest
Mosinki
« Reply #9 on: 22 August 2006, 15:47:09 »
@UP
Dzięki za odpowiedź, ale nie do końca o to mi chodziło ;). Porównuję 3 bronie rosyjskiego Striełoka. MN 91/30, M38 i M44. W kazdej dopracowanej grze, jezeli jest do wyboru kilka broni, to każda jest w czymś lepsza. Np - u gruppenfuhrera na koingsplatz jest do wyboru mp40, sg44 i g43. Mp - bliski kontakt, SG - kompromis pomiędzy daleki / bliski, a G43 najlepiej średni/ daleki. I zadałem to pytanie, bo nie widzę, żeby inne rifle striełoka były przeznaczone do innych celów, a ten Mn 91/30 "góruję" nad resztą celnością i zdejmowalnym bagnetem. Pytam się więc, wierząc w to, że Ro jest dopracowane, dlaczego są aż 3 rifle, skoro ten jeden jest najlepszy? Po to, "żeby były" (jak na wojnie), czy faktycznie jest w tym jakiś cel.
I nie zależy mi na historycznej analizie owych karabinów, bo jestem tylko "szaraczkiem", tj, przeciętnym graczem :P.

Oczywiście no offense ;).

ciocia|Ola

  • Guest
Mosinki
« Reply #10 on: 22 August 2006, 15:51:33 »
Ja Cię thebil rozumiem, mam przynajmniej taką nadzieję :P. Jaki jest sens mojego wyboru?! Ano taki, żeby łatwiej mi sie grało. Ja wybieram ten w środku. Czyli wyjdzie ze  Mosin-Nagant 1938G. Dlaczego?! Odpowiedz:, bo jest w środku, czyli średniak, takie było moje rozumowanie. Podczas gry spróbowałam tego nowszego no i jakoś kulki nie trafiały, taki troszeczkę babski jakby za lekki :) . Teraz to już tylko przyzwyczajenie, albo w miarę wyczuta broń. Swoją droga ciekawy byłby poradnik posługiwania się bronią, ale tej, co jest w grze a nie w realu. Mogę za przykład poradnika podać tylko link do obsługi AK w CS1.5, Lekcja gry AKPrzepraszam, ale do obsługi M38 nie mam – podaje z myślą, że jakiś wyjadacz ta bronią albo inną ładnie opisze, co i jak dla potomnych :)
Jeśli to jest off-topic wywalić – daje na to zgodę.

BTW: nigdy nie grałam w CS1.5 tylko w CSS i tylko w terro i tylko AK  :)

Hammer

  • Guest
Mosinki
« Reply #11 on: 22 August 2006, 15:59:02 »
To ja może wrócę do tematu - czyli do różnic pomiędzy tymi karabinami.
Wydaje mi się, że M38 (ten krótszy bez bagnetu) ma niższy czas przeładowania i doładowania (chociaż to może być tylko moje subiektywne odczucie, bo nie mierzyłem ze stoperem). Wydaje mi się również, że można go minimalnie szybciej podnieść do "przycelowania" co nie jest bez znaczenia na mniejszych dystansach. Tego M44 nie używałem, ale myślę, że to może być coś pośredniego.

Macias1973

  • Guest
Mosinki
« Reply #12 on: 22 August 2006, 16:02:11 »
Model 91/30 to sprawa jasna, snajperka. M38 i M44 niestety ja nie kojarzę różnic, być może zasięg, szybkość przeładowania, być może ilość pocisków które wchodzą do komory, ale to może ktoś kto wie i wyjaśni.

Goral

  • Guest
Mosinki
« Reply #13 on: 22 August 2006, 16:50:40 »
Quote
Mosin-Nagant 91/30: karabin powtarzalny. Lekko zmodyfikowana przedwojenna konstrukcja, produkowany w milionach sztuk. Niezawodny i celny, zasilany z 5-nabojowego magazynka, można założyć bagnet.

Quote
Mosin-Nagant M38: karabin powtarzalny. Skrócona wersja 91/30, o trochę gorszej celności. 5-nabojowy magazynek.

Quote
Mosin-Nagant M44: karabin powtarzalny. Wersja Mosin-Nagant M38 ze stałym bagnetem. 5-nabojowy magazynek.


Jak ktoś nie widzi różnicy, to nie powinien robić z tego draki :)

ciocia|Ola

  • Guest
Mosinki
« Reply #14 on: 22 August 2006, 16:59:21 »
Goral no to się zgadza - ale ma to jakieś przeniesienie w grze? Czyli ten co używam jest najgorszy :( bo ma gorszą celność. Wiedziałam, że same farty zbieram :( albo admini serwera podnieśli mi 'celność' po to żebym się nie poryczała z bezsilności :)