Author Topic: SWT 40  (Read 9232 times)

Guz

  • Guest
SWT 40
« Reply #15 on: 26 April 2009, 21:05:06 »
20 maja 1942 na uzbrojenie trafil wariant mogacy strzelac ogniem ciaglym i roznica byl m.in nowy typ tlumika plomienia, i taki wydaje mi sie ze wlasnie taki model znajduje sie w dolnej czesci zdjecia. Nie zmienia faktu ze przez swoja skomplikowana konstrukcje w tym roku znacznie ograniczone produkcje karabinu (w 1941 ponad milion wyprodukowanych egzemplarzy, a w 1942 tylko 260 tysiecy. Tym bardziej ze bron trafiala od tego czasu glownie do jednostek tylowych, a 3 stycznia 1945 produkcja juz i tak zapewne minimalnych ilosci zostala wstrzymana.

NA potwierdzenie: http://www.mosinnagant.net/USSR/Svt-Photos1.asp

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
SWT 40
« Reply #16 on: 26 April 2009, 21:22:31 »
Czyli można domniemywać, że przy pojawieniu się wersji automatycznej przestawiono całość produkcji podzespołów pod zgodność z tym modelem, czyli ten tłumik niejako z gorszym rezultatem ale nie powodujący aż takiego wzrostu ciśnienia na końcu lufy jak poprzednik przy ogniu ciągłym... to tak na chłopski rozum, ale to państwo było "robotniczo-chłopskie" więc całkiem możliwe że trafiłem ;p

Dziki_Koziol

  • Guest
SWT 40
« Reply #17 on: 27 April 2009, 09:33:21 »
Ciekawe też dlaczego zastosowali sprężynę składającą się z dwóch części połączonych łącznikiem. Przy pierwszm skadaniu SWT lepiej zamknac okno. :)

Edit.

No i strzelałem z SWT. Na 200 metrów udało mi się trafić za każdym razem (postawa stojąc z podparciem broni na poduszce). Broń ma przyjemny odrzut. Opinia kolegów strzelających z SWT jednoznaczna - karabin celny i bardzo przyjemny w użyciu.[/
i]