Author Topic: MAPA i zajmowanie obszarów  (Read 4830 times)

Hammer

  • Guest
MAPA i zajmowanie obszarów
« on: 21 August 2006, 16:43:43 »
Temat dość ważny, bo gra nie polega na fragowaniu ale wypełnieniu pewnych założeń taktycznych.
Otóż mam pytania właśnie w sprawie zajmowanych obszarów. Gdzieś na forum ktoś pisał, że jak SL znajduje się w zajmowanym obszarze to pasek "leci" szybciej, czy podobnie jest z pojazdami? Tzn. jeśli w obszarze jest czołg to ma znaczenie ilu ludzi się w nim znajduje czy chodzi tylko o pojazd (obojętnie czy w środku siedzi 1 czy 3 ludzi).
Druga sprawa, którą zauważyłem (na takiej "kolejowej" mapie - są tory, chyba jakieś bocznice) są tam takie punkty do wysadzenia, pytanie: czy wysadzenie tych celów powoduje zajęcie rejonu w którym się znajdują?
I jeszcze dwie rzeczy: czy to prawda, że wynik rozgrywki to wynik z jakim zakończyła się mapa? (niezależnie od tego, że niemcy trzymali np. pozycje przez 19min a w tej ostatniej jedną odbili rosjanie) i czy zajęcie wszystkich rejonów na mapie jest równoznaczne ze wcześniejszym zakończeniem rozgrywki ale np. bez wysadzenia celów?
PS: mało jeszcze grałem, nie znam zbyt dobrze map, tak więc jeśli coś pokręciłem odnośnie zadań to proszę o sprostowanie :)

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
MAPA i zajmowanie obszarów
« Reply #1 on: 23 August 2006, 17:53:56 »
jak masz required to musisz wypelnic zadanie w danym punckie aby miec punky i tym samym wygrac.

Alexej

  • Guest
MAPA i zajmowanie obszarów
« Reply #2 on: 24 August 2006, 09:38:05 »
wysadzanie (np na StalingradKessel) pozwala tylko dostac sie do miejsc ktore trzeba zajac (North rail yard i Assembly hall)

Hammer

  • Guest
MAPA i zajmowanie obszarów
« Reply #3 on: 25 August 2006, 15:02:42 »
OK, dzięki :)

thebil

  • Guest
MAPA i zajmowanie obszarów
« Reply #4 on: 26 August 2006, 12:14:57 »
Na rakowicach wysadzenie flaków 88 jest w celach misji więc od tego tez zależy czy jest ona spełniona. Co do SL, to w opisie po polsku jest, że "Liczony jest półtora raza", tzn, że jest brany pod uwagę, jako 1,5 człowieka przy zajmowaniu jakiegoś stanowiska. Czyli 3 osoby squad (2 żołnierzy i 1 SL) 3 osobowemu squadowi nierówny bo i tak przejmie :D. W czołgu liczona jest załoga jako zwykła piechota.

Hammer

  • Guest
MAPA i zajmowanie obszarów
« Reply #5 on: 28 August 2006, 13:40:22 »
Quote
thebil :
W czołgu liczona jest załoga jako zwykła piechota.


OK rozumiem, thx :)

Bohun

  • Guest
MAPA i zajmowanie obszarów
« Reply #6 on: 10 September 2006, 09:52:17 »
Może mi ktoś wyjaśnić jak jest z punktacją - to że za asyste w przejmowaniu celu jest 10, za ubicie wroga 1 to wiem, ale ostatnio grałem gdzie przejełem tylko jeden cel (a raczej odbiłem, bo to była strona broniąca się) a z punktów pod koniec miałem coś koło 50 (a nie jestem na tyle dobrym sterzelcem).

MrX

  • Guest
MAPA i zajmowanie obszarów
« Reply #7 on: 17 September 2006, 13:10:39 »
1 - zwykły sierściuch
2 - dowódca
5 - podrzucenie MG amunicji
10 - przejęcie terenu

prawdopodonie podałeś dużo magazynków ; P

ps. Jeżeli dowódca znajdzie się w polu zdobywania to przejmuje teren nieco szybciej

S!b!K

  • Guest
MAPA i zajmowanie obszarów
« Reply #8 on: 17 September 2006, 15:07:14 »
Quote
MrX :
2 - dowódca



3 jest za dowodce ;]