Author Topic: Pepesza  (Read 24143 times)

Dziki_Koziol

  • Guest
Pepesza
« Reply #30 on: 25 May 2009, 21:08:01 »
Witam.

Dziś Kozioł miał w rękach raka. Bardzo przyjemny pistolet maszynowy, wygodnie się go trzyma ale nie jest pepeszą :D Wyniki w strzelaniu więcej niż mizerne - porażka. Kolega strzelił tysiąc pińcset dwa dziewińtset punktów - jest sukinsyn celny w rękach dobrego strzelca (nie moich). Naciskasz raz jeden strzał, mocniej seria, to mi wyszło ale... Zobaczmy jak wygląda...

























Celność. No właśnie. Kolega w trakcie strzelania powiedział mi, że mam wziąść porawkę bo strzelam w prawy górny róg tarczy. No to wziąłem. Efekt poniżej....




Tarcza wisi na takich dwóch zawieszkach i udąło mi się jedną zestrzelić LOL :D Miałem nakręcić filmik na you tube heheh, ale wstydziłem się, że nie pójdzie mi strzelanie seriami (bo tak założylismy sobie z kolegami). Teraz żałuję. Nadrobię to następnym razem.

Peem fajny, łatwy w obsłudze, da radę z niego celnie strzelać. Jak umiesz się z nim obchodzić to krzywdy ci nie zrobi (patrz to co o nim piszą w necie). Dla załóg wozów bojowych bardziej pasuje niż obecny glauberyt. Ale to historia na następny poniedziałek. :)

P.S. Co do posiadania mosina i innych. Odsyłam do ustawy o broni i amunicji. Tam jest napisane co trzeba spełnić. Jak się chce strzelać a nie pierd... z policją to polecam zapisać się do klubu. Tak jest najłatwiej. Chłopaki pamiętajcie, że jest jeszcze czarny proch, móstwo zajebistej broni bez pozwolenia. Zabawa przednia (wiem z doświadzczenia i full legal).




Zdjęcia da się powiększać, da radę detale zobaczyć. Heheh.


Pozdrawiam.


Edit.

Pepesza ma nowego kolegę :D




PPS gra i buczy. Dziś strzelałem i czyściłem glauberyta. Na pepeesa przyjdzie jeszcze czas :D




Herr_Batke

  • Guest
Pepesza
« Reply #31 on: 25 May 2009, 21:34:46 »
Czyli rozumiem, że paluszki wskazujące całe :D
Zdjęcia super (tak jak i poprzednie) :yes

Dziki_Koziol

  • Guest
Pepesza
« Reply #32 on: 25 May 2009, 21:48:49 »
Quote
Czyli rozumiem, że paluszki wskazujące całe


A czemu miałoby im się coś stać? :)

Herr_Batke

  • Guest
Pepesza
« Reply #33 on: 26 May 2009, 06:30:11 »
Quote
Dziki_Koziol :
A czemu miałoby im się coś stać? :)


Chodzi mi o strzelanie z RAK-a - jego konstrukcja (cofnięcie lufy + przedni uchwyt) powodowało mity jakoby, przy nieostrożnym obchodzeniu się podczas używania, dochodziło do przypadków odstrzelenia sobie palca wskazującego :D

Dziki_Koziol

  • Guest
Pepesza
« Reply #34 on: 26 May 2009, 09:15:31 »
Pod lufą w raku masz taką łyżkę, która spełnia funkcje osłabiacza podrzutu, umożliwia przeładowanie jedną ręką i chroni rękę na przednim chwycie. Żeby sobie odstrzelić palca to naprawdę trzeba się postarać, czytaj: włożyć palca do lufy... :)

Guz

  • Guest
Pepesza
« Reply #35 on: 26 May 2009, 12:20:18 »
No to teraz czekam na testy porownawcze chisnkiej kopii raka z oryginalem ;)

Dziki_Koziol

  • Guest
Pepesza
« Reply #36 on: 26 May 2009, 15:53:29 »
Quote
Guz :
No to teraz czekam na testy porownawcze chisnkiej kopii raka z oryginalem ;)


Hehe, to byłoby przegięcie, blokowanie miejsca dla pm-u przez chińskiego klona :P Z chińskiej broni to strzelałem z 9 mm pistoletu Norinco 77B. Ma ciekawe rozwiązanie - można go przeładować jednym palcem - rozwiązanie bazujące na polskim patencie.





A to klubowy PPS, zdjęcie autorstwa kolegi.

tomaszekb232

  • Guest
Pepesza
« Reply #37 on: 05 May 2011, 15:41:22 »
Super broń!

IgraSov

  • Guest
Pepesza
« Reply #38 on: 05 May 2011, 19:31:04 »
Z PPS'em biegałem na filmie i rekonstrukcji, nie chwaląc się...:)

Nikitycz

  • Guest
Pepesza
« Reply #39 on: 06 May 2011, 17:20:33 »
No ja nie chwaląc się powiem to samo, a RAK piekny-tylko nie rozumiem o co chodzi z tym glauberytem-co z nim nie tak?

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Pepesza
« Reply #40 on: 06 May 2011, 22:27:01 »
Ja już się tak chwalimy,to ja powiem ,ze strzelałem nawet z PPSZ wz.41. Rozrzut to to ma (przepraszam za wulgaryzm) wykurwisty.

IgraSov

  • Guest
Pepesza
« Reply #41 on: 06 May 2011, 23:50:27 »
To może lepiej skończmy się tak chwalić bo za bardzo musiałbym się rozpisywać, a co dopiero Dziki Koziol...:p

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Pepesza
« Reply #42 on: 07 May 2011, 00:50:54 »
Można napisać,chętnie poczytam.

Tak samo jak twoja biografie Igraś. Mundur masz ciekawy,z tego co słyszałem to strzelałeś na pomorzu w '70 .
Podobno także Ro dostałeś w podobnym czasie co AS (czyli ok.1983).

Dziki_Koziol

  • Guest
Pepesza
« Reply #43 on: 07 May 2011, 06:15:38 »
Quote
pobor :
 Rozrzut to to ma (przepraszam za wulgaryzm) wykurwisty.


Czy ja wiem? Jest taki element, o który uderza zamek, taki zderzak. Jego zużycie powoduje większy rozrzut. Jak na peem z tego okresu, to pepesza mieści sie w normie.



Używając zaawansowanych technik graficznych, zaznaczyłem ten element kółkiem. :D

Shock

  • Guest
Pepesza
« Reply #44 on: 11 May 2011, 22:15:56 »
Quote
Herr_Batke :
Chodzi mi o strzelanie z RAK-a - jego konstrukcja (cofnięcie lufy + przedni uchwyt) powodowało mity jakoby, przy nieostrożnym obchodzeniu się podczas używania, dochodziło do przypadków odstrzelenia sobie palca wskazującego :D


To nie mit.Mój wykładowca (Płk.) ze szkoły miał pocharatany palec od Raka. Nie jest mitem tez, że sam strzelał po upadku czy walnięciu w coś. Nie jest też mitem, że można go było przeładowć jednym ruchem reki - w dól. testowałem. Da się.