Author Topic: Szkoła Snipera :)  (Read 37585 times)

Wittmann

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #15 on: 19 November 2008, 22:02:17 »
Quote from: jak pukac ze snipy na dalekich odleglosciach (w przedziale powiedzmy 200-500m)?


no w RO to zależy od wiatru i wilgotności powietrza 8)

ciocia|Ola

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #16 on: 19 November 2008, 22:23:00 »
Wy poruszacie sprawę technicznego posługiwania się tą bronią - na moje oko musicie tak celować, aby wyprzedzić obiekt, który chcecie trafić kulka musi przecież\dolecieć no i oczywiście opada, więc o tym też pamiętajcie.
Najważniejsze  ==> grając snajperską to dawanie wsparcia grupie. Nic gorszego bieganie ze snajpą po okopach i cieszyć się z punktów za przejecie celów.

krv[PL]

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #17 on: 19 November 2008, 22:32:56 »
Quote
ciocia|Ola :
Wy poruszacie sprawę technicznego posługiwania się tą bronią - na moje oko musicie tak celować, aby wyprzedzić obiekt, który chcecie trafić kulka musi przecież\dolecieć no i oczywiście opada, więc o tym też pamiętajcie.
Najważniejsze  ==> grając snajperską to dawanie wsparcia grupie. Nic gorszego bieganie ze snajpą po okopach i cieszyć się z punktów za przejecie celów.


no to jest normalne ze sniper robi cover.. i likwiduje przede wszystkim mg i innych sniperow... no ale tutaj tez jest moje pytanie jak jest recoil i inne tego typu parametry rozwiazane.. a mianowcie na jakiej dleglosci pocisk z mausera badz mosina zaczyna "opadac" ... gdzies tutaj czytalem jak czlowiek od moda pancernego armored beast(?) pisal cos na temat tego ze strzaly w ro to jakas loteria w ogole (cos takiego zrozumialem z jego postu)

BIA Radzio

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #18 on: 20 November 2008, 13:33:56 »
Zacznijmy od tego ze snajpa to nic innego jak karabin z celownikiem optycznym,i zalerzy jak sobie ustawisz go w opcjach gry polecam ci na tekstury.Według mnie w Ro strasznie gracze naciskaja snajpera aby strzelał i był wszedzie co za tym idzie biegał po całej mapie, odkrywajac sie na ogien(lub co gorsza szturmował jak zwykły piechur o zgrozo!!).Moja wizja wykorzystania tej profesji w grze jest bardzo prosta ,likwiduj wrogie kaemy (wrogich snajperów!!!),czesto sie chowaj ,poluj na oficerów i blokuj drogi. Najważniejsze to trzymac sie jak najdalej (choć wiem łatwo pisac) od wroga bo czym bliżej jest tym marne mamy szanse.Kazdy  gracz grajacy ta profesja ma swoja taktyke inni ida na pałe ,inni strzelaja do wszystkiego co sie rusza , wszystko  zależy od osobowsci gracza .Mnie najbardziej wnerwia jak kazdy ma do ciebie pretensje na serwerze typu "gdzie snajper","snajper sux",a sami poprostu sa lewi , biegaja po mapie nie wykorzystujac tak prostej rzeczy jak chowanie za przeszkodami,czy granat dymny.Przeciez  na raz w dwóch miejscach nie da sie byc jednoczesnie.:O_o

Offline kurkawodna1981PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Szkoła Snipera :)
« Reply #19 on: 20 November 2008, 16:29:50 »
Oooo Ciocia przemówiła po długiej przerwie:D:p


Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Szkoła Snipera :)
« Reply #20 on: 20 November 2008, 17:46:28 »
Quote
BIA Radzio :
Zacznijmy od tego ze snajpa to nic innego jak karabin z celownikiem optycznym,i zalerzy jak sobie ustawisz go w opcjach gry polecam ci na tekstury.Według mnie w Ro strasznie gracze naciskaja snajpera aby strzelał i był wszedzie co za tym idzie biegał po całej mapie, odkrywajac sie na ogien(lub co gorsza szturmował jak zwykły piechur o zgrozo!!).Moja wizja wykorzystania tej profesji w grze jest bardzo prosta ,likwiduj wrogie kaemy (wrogich snajperów!!!),czesto sie chowaj ,poluj na oficerów i blokuj drogi. Najważniejsze to trzymac sie jak najdalej (choć wiem łatwo pisac) od wroga bo czym bliżej jest tym marne mamy szanse.Kazdy  gracz grajacy ta profesja ma swoja taktyke inni ida na pałe ,inni strzelaja do wszystkiego co sie rusza , wszystko  zależy od osobowsci gracza .Mnie najbardziej wnerwia jak kazdy ma do ciebie pretensje na serwerze typu "gdzie snajper","snajper sux",a sami poprostu sa lewi , biegaja po mapie nie wykorzystujac tak prostej rzeczy jak chowanie za przeszkodami,czy granat dymny.Przeciez  na raz w dwóch miejscach nie da sie byc jednoczesnie.:O_o
powiedział Radzio...
w RO gram jako raq

Wittmann

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #21 on: 23 November 2008, 12:03:58 »
Quote from: a mianowcie na jakiej dleglosci pocisk z mausera badz mosina zaczyna "opadac" ...


hmm przecież pocisk opada od razu po opuszczeniu lufy tyle że np.po 100m opadnie 1cm a po 1km 1m więc nie ma reguły kiedy zaczyna opadać nawet przy idealnej pogodzie   co prawda zależy to od prędkości z jaką wylatuje z lufy ,a im ta jest większa tym będzie wolniej opadał a na 100 metrach może nie być widać różnicy,na mniejszych odległościach są to ułamki cm a nawet mm,a na dużych odległościach żołnierz pada przed usłyszeniem strzału przez jego towarzysza oczywiście:yes

krv[PL]

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #22 on: 24 November 2008, 00:39:15 »
o ja... bez kitu wittman dzieki za twoj post.. normalnie czuje jak swiatlo wiedzy przeszywa mnie... i czuje sie spelniony.. wiem juz! tak wiem! znalazlem mentora!! ktory odkryl przede mna istna kopalnie wiedzy... dzieki ci!! Widze swiatelko w tunelu to juz jest prawie to do czego chcialem dazyc dziekuje ci po stokroc!!!! i jeszcze raz uklon i podziekowanie! :yes:yes:yes:yes:yes:yes:yes:yes:yes



Dobra a wiec na jakich odleglosciach przecina sie os celownicza z trajektoria pocisku (mowie tutaj o wszyskich snipach wystepujacyh w ro) za odp. serdecznie dziekuje! :)

Yab_PL

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #23 on: 24 November 2008, 01:23:19 »
dokladnie nie znam, ale napewno na mapce tulaoutskirts lezac w lesie niemieckim snajperem i celujac do bunkrow trzeba celowac pod gorke a pocisk ma 0,5-1s opoznienia

Wittmann

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #24 on: 24 November 2008, 17:20:54 »

to be continued ....:yes:yes:yes:yes:yes:yes:yes:yes:yes:yes:yes

krv[PL]

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #25 on: 25 November 2008, 11:21:41 »
Quote
Wittmann :


no.. fajne fajne jest na czym oko zawiesic.......:O_o
ale proponuje kontynuacje juz zrobic jak nalezy :D KLIK

Wittmann

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #26 on: 26 November 2008, 16:13:47 »
widze żeś sie natrudził ,wklejeniem linka z neta  ,a do tego ten przykład nie jest zbyt poprawny a nawet śmieszny zaprzecza sam sobie,jak linia celownicza może przecinać się z torem lotu pocisku?:no:D:dozingoff (chyba że żyjesz na innej planecie) w momencie gdy ustawiasz pod kątem karabin czyli lufe wyznaczjącą tor lotu pocisku ,unosisz także i ustawiasz równolegle do lufy celownik więc linia celowania jest przez moment równoległa do trou lotu pocisku http://skwartych.w.interia.pl/slownikkopia/Image33.gif

grzech.pl

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #27 on: 26 November 2008, 16:52:15 »
krv widzę, że nadszedł dla Ciebie czas przekucia teorii w praktykę, bo dla snajpy zaczynasz zabijać swoich towarzyszy :D

Daazzz

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #28 on: 26 November 2008, 18:34:12 »
osiagnal po prostu klejny level doswiadczenia i teraz dla kolejnych exp i lepszego ekwipunku zabija napotkane osoby:D:D
a ze sa ludki w tym samych mundurkach to juz inna historia.....:D:D

krv[PL]

  • Guest
Szkoła Snipera :)
« Reply #29 on: 26 November 2008, 19:20:28 »
Poczytaj KLIK

Grzech1
1. To byl faszysta :P
2. Lamza :D
3. Mysle ze calkiem niezle przysluzylem sie teamowi!
4. To bylo tylko raz tak na pobudzenie kolesia ktory jakos sie bo moim kilu ozywil :P