Author Topic: Nowa broń  (Read 16174 times)

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Nowa broń
« Reply #30 on: 14 February 2008, 21:45:46 »
Apropo powstających modów mających szanse niedługo wyjść chciałbym przedstawić listę z jakich nowych broni będzie nam dane postrzelać.


Carpathian Crosses
VZ 24. (czeski Mauser)
Mannlicher 1895
Orita (rumuński pm)
ZB 30
MP 28
Steyer 1912

Moździerze


Mare Nostrum
Beretta 1934
Boys
Bren Mk. II
Enfield No1 Mk. III
M1935 Browning
Pattern 14
Thompson 1928
PIAT
Vickers .303


Darkest Hour

BAR
Browning 1919
Colt 1911
FG 42
M1 Carbine
M1 Garand
M1A1 Thompson
M3A1 Grease Gun
Lee Enfiled No.4 Mk.I



Dane na podstawie screenów i informacji z oficjalnych stron modów, odnośnie uzbrojenia z MN to spodziewałbym się jeszcze jakichś broni włoskich, ale na razie nic oficjalnie niewiadomo.


A odnośnie czystego RO, to uważam że powinna być pepesza z magazynkiem łukowym- ale to taka kwestia czysto estetyczna &񗝃 pod koniec wojny często była używana.
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

[E'sS]

  • Guest
Nowa broń
« Reply #31 on: 15 February 2008, 13:58:49 »
Quote
Sapiens :A odnośnie czystego RO, to uważam że powinna być pepesza z magazynkiem łukowym- ale to taka kwestia czysto estetyczna &񗝃 pod koniec wojny często była używana.

A niby po co ? Wystarczy że jest pps43.

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Nowa broń
« Reply #32 on: 15 February 2008, 17:14:38 »
Quote
[E'sS] :
A niby po co ? Wystarczy że jest pps43.


Przecie napisałem że jedynie z powodu walorów estetycznych. Skoro np. na mapach  przedstawiających bitwy z początku wojny ojczyźnianej mamy PPD 40, a potem na późniejszych pojawia się PPS 43. To raczej np. na Danzigu zamiast pepeszy z bębenkowym magazynkiem powinna mieć łukowy.
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Herr_Batke

  • Guest
Nowa broń
« Reply #33 on: 21 February 2008, 21:07:04 »
Skoro juz się tak rozmarzyliśmy, to co powiedzielibyście np. na Maxima? Przynajmniej na wczesnych mapach. No, może do stalingradzkich włącznie :wink
BTW:  jak oceniacie debiut ISU-152 na PariserPlatz III? W końcu to też "nowa broń" w stajni RO... :yes

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Nowa broń
« Reply #34 on: 26 February 2008, 19:13:34 »
Maxim 1910 dobry pomysł broń używana dość powszechnie do końca wojny, kwestia tylko czy miałby być stacjonarny, ustawiony już na mapie tak jak np. armaty 45 mm. Czy przenośny- chociaż tym przypadku tracił by realizm, gdyż jego transport najczęściej odbywał się na przymocowanych do niego kółkach, i raczej jedna osoba by go długo nie ponosiła.

Twórcy Mare Nostrum swojego Vickersa .303 zrobili w tej pierwszej opcji, i ja bym był też za tym w przypadku Maxima.

Nie miałem okazji zagrać na Parisplatz, więc może ktoś opowie o tym ISU 152- jak jest zrobiony, i czy ma odpowiednią moc jego działo?
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Herr_Batke

  • Guest
Nowa broń
« Reply #35 on: 29 February 2008, 19:04:40 »
Biorąc pod uwagę realizm RO wprowadzenie Maxima ma sens jedynie w wersji stacjonarnej (jak w przypadku wspomnianego przez Ciebie Vickersa).
Co do ISU-152: nie miałem okazji grać PariserPlatz III na serwerze. Raz się wbiłem, jako obserwator i przyznam, że w akcji nawet nieźle sobie poczynał. Natomiast pooglądałem go szczegółowo w wersji treningowej z bootami.
Wrażenie całkiem pozytywne: wygląda realistycznie, prowadzi się koszmarnie wolno i wieki sie ładuje :D Skuteczności ognia nie badałem, ale przy wystrzale radzę ściszyć głośność słuchawek - za pierwszym razem prawie wyrwało mi bębenki...:dozingoff

KrwawyEdo

  • Guest
Nowa broń
« Reply #36 on: 10 March 2008, 06:59:03 »
Maxim mam sens w wersji stacjonarnej i z ograniczona amunicja .

Yab_PL

  • Guest
Nowa broń
« Reply #37 on: 10 March 2008, 20:17:44 »
Quote
Herr_Batke :
Co do ISU-152: nie miałem okazji grać PariserPlatz III na serwerze. Raz się wbiłem, jako obserwator i przyznam, że w akcji nawet nieźle sobie poczynał. Natomiast pooglądałem go szczegółowo w wersji treningowej z bootami.
Wrażenie całkiem pozytywne: wygląda realistycznie, prowadzi się koszmarnie wolno i wieki sie ładuje :D Skuteczności ognia nie badałem, ale przy wystrzale radzę ściszyć głośność słuchawek - za pierwszym razem prawie wyrwało mi bębenki...:dozingoff

wyglada poteznie, brzmi poteznie, naparza piechote niemilosiernie, ale niestety niezbyt skuteczny na czolgi. Pantera mozna sie ustawic tak zeby strzaly rykoszetowaly, wprawdzie panterka nie pociagnie tak dlugo ale na tyle dlugo zeby uciec/zajechac od boku albo nawet od przodu zniszczyc. Kolejna wada: pancerz wprawdzie gruby ale jak to dzialo samobierzne - nie mozna ustawic pod katem przez co przezywalnosc jest nizsza niz w ISie. Poza tym ma malo pociskow i baaardzo dlugi reload a na dodatek sama lufa przemieszcza sie baardzo powoli (odrobinke szybciej niz wierza w tygrysie). No ale ladnie wykasza piechote - spokojnie 1 strzalem mozna po 5-6 ludzi wykosic. No i ten dzwiek spadajacej luski:D Moze niezbyt praktyczny sprzecik, ale fajnie sie tym jezdzi

Adam"Saddam"Dreher

  • Guest
Nowa broń
« Reply #38 on: 16 September 2008, 18:13:41 »
Ja osobiscie uwazam ze Maxim jak najbardziej pasuje do tej gry a mi brakuje granatów p.czołgowych, ladunki wybuchowe sa troche nudne, no i panzarshreck, moze inne rusznice.