Author Topic: Kampowanie w FPSach.  (Read 3957 times)

mlody_tlok

  • Guest
Kampowanie w FPSach.
« on: 30 July 2008, 02:24:22 »
Hej jestem wlasnie po rundce w AA. I  dostałem kicka za kampowanie :con Ustawiłem swój fn mini w kierunku wąskiego przejścia gdzie szli wrogowie. Pojawili się w 4 i ich sprzątnąłem (graliśmy defensa, czyli bronilsmy obaszaru). Dostałem ostrzeżenie za kampowanie. Powtórzyłem podobna akcje, głupi Makaroniarze weszli mi znów pod lufę i znów zginęli za ojczyznę. Admin odwdzięczył mi sie kickiem. Po złośliwych epitetach na temat "państwa buta" przyszedł czas na refleksje. Właściwie jakie zachowanie jest zachowaniem kamperskim ??? Owszem w czasach Quake (chyba od dwójki, bo w mojej ukochanej jedynce  nazywało się to kontrolą mapy, pilnowaniem zbroi) łatwo było określić kogoś kamperem (zazwyczaj kucał schowany z railgunem wycelowanym w określone miejsce). Ale teraz w dobie realistycznych strzelanek?  Kto jest kamperem, a kto np pilnuje terenu (możne snajper to tez kamper ?) A gdy ktoś ustawi mg w przejściu, na górce ? Zgodnie z prawami wojny to logiczne rozwiązanie i w RO dobrze ustawiony mg potrafi napsuć krwi o czym chyba wszyscy wiemy. Ale czy np jak ktoś chowa się za drzwiami w takim schooterze jak RO, Insurgency czy nawet AA. Czy jest to naganne ? W końcu to realistyczne strzelanki, a w realu czyli powiedzmy na wojnie nikt nie patrzyłby czy go posadzi się o kamperstwo. Spostrzegłem ze rzucanie wyzwiskami typu kamper jest, po określaniu ludzi z teamu noobami/ lamerami  lub obwinianiu snajpera za przegraną dość powszechne i to nawet w RO. O co wiec caly ten dym z kamperstwem ?

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Kampowanie w FPSach.
« Reply #1 on: 30 July 2008, 08:07:44 »
Na takich mówi się H**. Ja miałem podobny przypadek. Kiedy grałem jeszcze w counter-strike używałem karabinu snajperskiego jako broń szturmową, Wpadałem i pif paf. No to admin wystąpiła biała gorączka i dał mi bana za cheaty, a to nieprawda bo grałem bez nich a admin  chciał się popisać że jest tutaj najlepszy a ja w tym mu przeszkadzałem. Po kilku takich incydentach skończyłem w cs bo grają tam same nooby.

mlody_tlok

  • Guest
Kampowanie w FPSach.
« Reply #2 on: 30 July 2008, 10:56:55 »
Ehh o tym ze posadzą sie co lepszych graczy o cheaty to chyba już standard :( . Wystarczy spojrzeć na nasza scene RO. Wiele nobkow zazdrości i tyle. Co ciekawe w mojej historii gier spotkałem się tylko raz z cheaterm (oczywiscie raz o ktorym wiem na pewno). Z gościem co miał aimbota, w Quake Worldzie.  Prawie z nim wygrałem bo noobek nie umiał chodzić po mapie i topił się sam co chwila w lawie :)

cichy.

  • Guest
Kampowanie w FPSach.
« Reply #3 on: 30 July 2008, 11:00:21 »
hmm, mlody, twoja gra to nie kamperstwo, to lamerstwo ;) i nie powinni tak robić, AA to syf.

mlody_tlok

  • Guest
Kampowanie w FPSach.
« Reply #4 on: 30 July 2008, 11:10:25 »
Uff ulżyło mi lepiej być lamerem niż kamperem :yes Za lamerstwo przynajmniej nie kickaja z serwerów :D

Bohun

  • Guest
Kampowanie w FPSach.
« Reply #5 on: 30 July 2008, 11:32:18 »
Swego czasu też grałem trochę w AA i byłem świadkiem podobnych sytuacji. Na szczeście w RO nikt nie nazwie kampieniem bronienie swoich pozycji, co mi po prostu wydaje się naturalną i bliższą realu formą walki.

grzech.pl

  • Guest
Kampowanie w FPSach.
« Reply #6 on: 30 July 2008, 12:37:36 »
Napewno bronienie swoich pozycji nie można nazwać w  RO kamperstwem - zasadniczo specyfika RO nawet wymusza taki styl gry. Co innego kiedy musisz zdobyć określone pozycje, tymczasem chowasz się gdzieś z boku za drzewkiem i strzelasz sobie w najlepsze nie za bardzo przejmując się strefą przejęcia (sam tak często robię na basovce :wink)

cichy.

  • Guest
Kampowanie w FPSach.
« Reply #7 on: 30 July 2008, 13:09:30 »
tu nie chodzi o Ro grzechu, nie wymądrzaj się ; )

mlody_tlok

  • Guest
Kampowanie w FPSach.
« Reply #8 on: 30 July 2008, 14:07:39 »
Tu chodzi ogólnie o kampowanie w shooterach mulitplayerowych, a o ile wiem RO do takich należy :D

cichy.

  • Guest
Kampowanie w FPSach.
« Reply #9 on: 30 July 2008, 14:53:43 »
no ale w ro nie ma kampowania... grzech wyjaśnił dlaczego :)

grzech.pl

  • Guest
Kampowanie w FPSach.
« Reply #10 on: 30 July 2008, 15:31:48 »
Te, cichy wypowiedział byś się jakoś konstruktywniej, a nie tylko krytykujesz :wink
Jeszcze kiedy ostro ciąłem w Forgotten hope stosowałem od czasu do czasu bardzo niemiłą i chamską taktykę (którą zresztą uskuteczniało wiele osób) i z pewnością można nazwać to kampieniem: ustawiałem się w pewnej odległości od flagi przeciwnika shermanem z działem 105mm o potężnym splash damage, a że spawn nie posiadał ochrony dosyć szybko wskakiwałem na pierwsze miejsce na serwerze :). Z kolei na mapce Ramelle Neuville (której nie cierpiałem) grając w axis zawsze zdobywałem snajpę, czekałem aż Niemcy zdąbędą pierwsze trzy flagi, co z reguły następowało dosyć szybko, po czym front zazwyczaj zatrzymywał się na moście, które co chwila przechodził z rąk do rąk. Niestety dla amerykanów na ich najbliższy spawn wychodziły okna z budynku znajdującego się naprzeciwko po drugiej stronie rzeki i zgadnijcie kto w tych oknach siedział 8). Oczywiście zaraz leciały bluzgi typu camper i noob (choć uważam, że niesłusznie, w końcu grałem snajperem :) ), no ale za to jakie miałem kill/death ratio! :D

kazmirzk

  • Guest
Kampowanie w FPSach.
« Reply #11 on: 30 July 2008, 17:34:35 »
[Fsq]IWAN, synonim słowa kamper, w RO na każdej mapie gra tylko i wyłącznie po stronie radzieckiej  (ppsh, na koniku mosin :) )leżąc w max 3, utartych i jedynych znanych mu miejscach, które się nigdy nie zmieniają. Myszke trzyma nieruchomo, iron sign skierowany w 1 punkt Wwciskajac tylko lewy przycisk myszy kiedy mu cos sie przed celownikiem ruszy (ile on by dal by ppsh sama strzelala, wtedy to by sobie tylko spokojnie obserwowal). Do tego dochodzi bardzo często camping na spectatorze.. Jest tez jedyna znana mi osoba, ktora grajac w IL-2 STURMOVIK wysywa podwozie podczas lotu i kampi w powietrzu mysliwcami (oczywiscie ruskimi) czekajac az cos do niego samo przyleci :D

a tak wracajac do tematu.. kamperstwo kojarzy mi sie tylko i wylacznie z BF2 gdzie ludzie notorycznie czekaja tylko az medyk zreanimuje rannego kolege  by dobic go nim ten zdazy wstac i sobie fragow ponabijac, powtarzajac ta czynnosc po kilka(nascie) razy.. badz strzelanie w podobny sposob w spawna w tejze grze.. w RO nie ma kamperstwa, im lepiej "kampisz" tym wiekszy z ciebie pozytek podczas meczu.. a bieganie jak w cod 4 w stylu rambo jest jak dla mnie glupie i dlatego odpycha mnie od reszty strzelanek..

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Kampowanie w FPSach.
« Reply #12 on: 30 July 2008, 19:08:19 »
camping pochodzi z poczatkow quake, gdzie gracze bali sie po prostu wyjsc z danego pomieszczenia bo mieli tam bron, armor itd,
czesto taki delikwent walil rakietami w drzwi aby inni nie mogli wejsc (rzdadko sie to zdarza bo malo ammo)
zmuszalo to innych lepszych graczy do tego aby wejsc do pokoju i takiego delikwenta rozsmarowac po scianach

camping tyczy sie gier takich jak quake, unreal gdzie gracze wlasciwie caly czas powinni byc w ruchu aby kontrolwoac mape, czesto w takich grach nie ma opcji czolgania sie.
w grach gdzie ejst czolganie sie raczej camping jest naturlnym sposobem obrony terenu i trudno komus zarzucic takiej obrony, szczegolnie ze przez lezenie przejmuje sie punkty itd.

dla mnie kamperzy w ro to kolesie co siedza na spawnie i nie chca wyjsc do ataku (pod warunkiem ze naleza do stony atakujacej)