Author Topic: Tankietnyje praktisy  (Read 23031 times)

JeyPL

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #15 on: 10 July 2008, 22:09:24 »
a kto by chcial cos takiego robic jako piechota? 2-4 ludzi na maly oddzial i wspolna sciezka do celu

Yab_PL

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #16 on: 10 July 2008, 22:34:54 »
co do czolgow to zamiast 'wymyslac' 2-3 ludzi do jednego czolgu to moze ci wszyscy od piechoty potrenuja komunikacje piechota-czolgi? Pare razy jak gralem jako czolgista to poprostu ta komunikacja lezala i kwiczala (tak, na inei tez)

sgt.Spy

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #17 on: 10 July 2008, 23:34:12 »
Ja bym sie na to pisal.
Co do ilosci ludzi w czolgu, to wg mnie zgrana zaloga zawsze bedzie skuteczniejsza niz 1 osoba. Mysle ze local w RO podola w wymaganym zakresie. W sumie, by bylo grywalnie w FB moznaby zorganizowac polaczenie 1 czolgu dowodcy z zaloga 2 osobowa i rezty z pojedynczymi zalogami.
Zgadzam sie z Yab_PL, ze konieczne jest jakies zgranie piechoty i czolgow i to wg mnie zarowno jesli chodzi o oslone czolgow jak i o sam atak lub obrone. Normalnie na publicach to wolna amerykanka jest i na oslone nie ma co liczyc - w takich warunkach jesli w przeciwnej druzynie znajdzie sie ktos kumaty z faustem - to nasz czolg zamienia sie w jezdzaca trumne.  Na potrzeby FB moglibysmy sie wysilic i jakas oslone czolgom trzeba bedzie zapewnic.

Herr_Batke

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #18 on: 10 July 2008, 23:53:18 »
Teoretycznie rzecz biorąc do osłony czołgu (czy innego jeżdżącego pancernego ustrojstwa) potrzebna jest piechota. Jak stg.Spy zauważył wystarczy koleś z "mocnym argumentem" i jak zajdzie z boku, czy z tyłu to po herbacie. Zwłaszcza w trudnym i/lub zalesionym terenie. Dlatego zgadzam się z przedmówcami. Oprócz komunikacji w pojeździe, potrzebna jest choć minimalna komunikacja z osłoną.

Yab_PL

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #19 on: 11 July 2008, 00:33:03 »
a jesli chodzi o FB to nie ma sensu narzucac ile osob ma siedziec w czolgu - ta kwestie najlepiej zostawic czolgistom

Apos

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #20 on: 11 July 2008, 00:36:36 »
Co do komunikacji czołg - piechota: dużo zależy od samych graczy. Dzisiaj siedząc wspólnie z FSQ na TS'ie grałem Ogledow. Ja z kijem, FSQ - wiadomo - pod pancerzem ;). Komunikacja przebiegała sprawnie, informowaliśmy siebie nawzajem gdzie, jaki czołg przeciwnika się znajduje etc. Imho dużo do współpracy między piechotą a pancerniakami nie potrzeba - gdy jedni i drudzy nadają 'na tych samych falach' - gra staje się przyjemnością ;)

Hiacenty

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #21 on: 11 July 2008, 09:00:52 »
Jaka data na wyjazd na Orel  ?:D  hm

Skar

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #22 on: 11 July 2008, 10:33:54 »
Quote
Swoja droga mozna sie bedzie pobawic w "Pantera 2 do tygrysa, odbior":D

A dlaczego nie :P zanim cos powiesz mowisz jaki masz czogl i mniej wiecej gdzie stoisz a nastepnie mowisz do kogo :P a w środku w czolgu voip lokalny chyba najlepszy...

LiiPa

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #23 on: 11 July 2008, 13:22:50 »
Hiacenty mapa Orel jest dla tych co akurat robią jedzenie albo ktoś jest u nich i nie bardzo mają czasu na grę.
Najlepsza komunikacja w czołgu to klawiatura numeryczna , ew. VoiP na localu, jadąc w czołgu nie trzeba wiele mówić.
Możemy u nas na serwerze zrobić ćwiczenia, tak jak wtedy , kiedy był jego test , z tym że zagramy jak ludzie na Arad RF ST( wszystkie dostępne czołgi i pojazdy) i możemy pyknąć jakąś mapkę np Barashka.
Jakiś Pomysł na termin (poniedziałek 14 - go odpada) Fsq udostępni serwer TS i RO. Uznamy to także za kolejny test serwera do FB. Co wy na to ? Niedziela wieczór ?

Banita

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #24 on: 11 July 2008, 14:05:07 »
Co do map to mnie rajcuje Alte_Zigelei_b55 :D. Lepszej mapy czolgowej, na ktorej mozna sie na prawde pobawic w bitwe czolowa nie widzialem. Jest to duza mapa (polowe mniejsza niz orel) ale zabawa jest przednia. Mialem okazje jezdzic w 2 czolgi na tej mapie i dzieki zgraniu zespolu udawalo nam sie troche powalczyc;) dopóki nie popadlismy w rutyne i nie popelnilismy bledu. Na poczatek jednak nie planuje 'cwiczyc' na tak duzych mapach - mysle ze moga one byc zwienczeniem calego powiedzmy "treningu" i powiedzmy "praktyka" tego do czego udalo nam sie dojsc wraz z zespolem wczesniej :>

pawelvc

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #25 on: 11 July 2008, 14:07:06 »
Ja tylko jako kierowca conajwyżej
powód brak możliwości komunikacji :(
najlepiej jako piechota z ptrd/panzerfaust

van_mars

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #26 on: 11 July 2008, 14:30:27 »
Quote from: Banita
Co do map to mnie rajcuje Alte_Zigelei_b55


Problemem tej mapy jest to, ze nazbyt czesto ludzie z niej wypadaja, bo podwiesza im sie komp. Jesli lubisz cos duzego to wszelkie modyfikacje BDJ sa milej wskazane.

Apos

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #27 on: 11 July 2008, 14:43:36 »
Jak potrzeba przygotować jakąś mape np. BDJ to dajcie znać. Można przykładowo wrzucić pojazdy (z podstawki i Barbarossy) dostępne tylko w latach 41-42.

Banita

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #28 on: 11 July 2008, 15:39:19 »
Quote
van_mars :
Quote from: Banita
Co do map to mnie rajcuje Alte_Zigelei_b55


Problemem tej mapy jest to, ze nazbyt czesto ludzie z niej wypadaja, bo podwiesza im sie komp. Jesli lubisz cos duzego to wszelkie modyfikacje BDJ sa milej wskazane.


Zawsze mozna sprobowac ;)

LiiPa  - kiedy mozemy zaczac :D? Jest juz nas calkiem kilku, a mysle ze jak bedzie wiadomo co i jak to bedzie jeszcze wiecej, wiec? :>

Hiacenty

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #29 on: 11 July 2008, 16:36:11 »
Quote
LiiPa :
Hiacenty mapa Orel jest dla tych co akurat robią jedzenie albo ktoś jest u nich i nie bardzo mają czasu na grę.
Najlepsza komunikacja w czołgu to klawiatura numeryczna , ew. VoiP na localu, jadąc w czołgu nie trzeba wiele mówić.
Możemy u nas na serwerze zrobić ćwiczenia, tak jak wtedy , kiedy był jego test , z tym że zagramy jak ludzie na Arad RF ST( wszystkie dostępne czołgi i pojazdy) i możemy pyknąć jakąś mapkę np Barashka.
Jakiś Pomysł na termin (poniedziałek 14 - go odpada) Fsq udostępni serwer TS i RO. Uznamy to także za kolejny test serwera do FB. Co wy na to ? Niedziela wieczór ?


No mi pasuję w niedziela :) Liipa nie przesadzasz trochę z tym jedzeniem :D:D:D ale barashka odpada :con to juz wole BDJ :love