Author Topic: Fall Barbarossa - temat ogólny  (Read 72110 times)

Apos

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #15 on: 25 June 2008, 13:12:13 »
@Herr_Batke, zasady rozgrywki będą udostępnione na forum kampanii, a wszelkie dalsze niejasności zostaną wytłumaczone - mogę tylko powtórzyć to co pisałem już wcześniej: udział w kampanii będzie nieobowiązkowy, więc nikt na Ciebie nie będzie krzywo patrzył gdy się spóźnisz bądź nie zagościsz na paru bitwach.

Wszystko się powinno wyjaśnić wraz z startem oficjalnego forum....

@Liipa, możesz spodziewać się mojej wizyty u Was na TS dziś wieczorem :)

@cichy, o takich bajerach może będziemy myśleć po pierwszej edycji Fall Barbarossa, wpierw kampania musi wystartować

Skąd wiecie, że będzie Sąd Wojenny? Kto puścił farbę.... :|

;)

Wawer

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #16 on: 25 June 2008, 13:57:18 »
Quote
Apos :

@cichy, o takich bajerach może będziemy myśleć po pierwszej edycji Fall Barbarossa, wpierw kampania musi wystartować


Równie dobrze można to uruchomić w trakcie kampanii o ile ktoś zdolny się znajdzie i zrobi co trzeba.

Guz

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #17 on: 25 June 2008, 15:32:59 »
Nie oszukujmy sie pierwsza edycja jak kazdy pilot ma za zadanie wysondowanie zainteresowania projektem. Zmiany zapewne pojawia sie w nastepnych edycjach w tym zapewne kilka pomyslow ktore z kilku powodow nie znajda sie w tej odslonie.

szpara16

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #18 on: 25 June 2008, 15:45:49 »
Ja bym to widzial tak...
-stworzyc kampanie 1939-1945(fajnie jakby zrobic 2 fronty, bo customow jest pelno i zabawa bylaby lepsza)
-zliczac punkty kazdego gracza a pozniej jakos to wyroznic (np. dla najlepszego huntera Szpary nowy komp za 15 tys zł :yes)
-medale za jakies zwariowane i bohaterskie czyny (np na BDJ wysadzic wszystkie nieprzyjacielskie czolgi na respe <joke>)
-itd :P

Wawer

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #19 on: 25 June 2008, 16:34:24 »
Co do rang, stopni wojskowych i medali - o tym decydować będzie dowódctwo danej armii. ( znów Apos mnie opierdzieli, że zdradzam wielkie tajemnice:p) Jakieś tam ramy tych awansów zostana zakreślone ale decyzje dowódctwa będą autonomiczne.

Apos

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #20 on: 25 June 2008, 17:18:04 »
Quote
Guz :
Nie oszukujmy sie pierwsza edycja jak kazdy pilot ma za zadanie wysondowanie zainteresowania projektem. Zmiany zapewne pojawia sie w nastepnych edycjach w tym zapewne kilka pomyslow ktore z kilku powodow nie znajda sie w tej odslonie.


Guz, nie oszukujmy się, że w tej wersji jest wieele rzeczy, na które trzeba uważać, by nie zepsuć całej rozgrywki. Mimo tego, że dla niektórych kampania może wydawać za mało historyczna, za prosta, za taka, za owaka to sprawdza się na zagranicznej scenie od przeszło 2 lat, cieszy się ogromną popularnością oraz grywalnością. Natomiast było kilka projektów nastawionych na 'histeryczny' realizm, które po prostu upadły z powodu braku zainteresowania.

Wszystko wyjdzie w praniu, na pewno kampania nie będzie za skomplikowana dla szarego wyjadacza RO, a maniacy realizmu też znajdą coś dla siebie.

@Wawer Shame on You :P

Yab_PL

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #21 on: 25 June 2008, 18:10:47 »
zarzalenia i pomysly oczywisice bedzie mozna skladac w czasie kampanii. My je oczywiscie wszystki przeczytamy i wyciagniemy odpowiednie wnioski (chyba...) :D

cichy.

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #22 on: 25 June 2008, 18:46:17 »
Wawer
za strzał w pośladek - purpurowe serce ?

Wawer

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #23 on: 25 June 2008, 19:36:22 »
Quote
cichy. :
Wawer
za strzał w pośladek - purpurowe serce ?


No to zależy od tego czy w axis czy w allies zagrasz - z tego co wiem w axis dowódca będzie w nagrodę przytulał do swojej męskiej piersi i czochrał po głowie:p

Quote from: za[red
rz[/red]alenia]

Yab, za błędy ortograficzne będzie pluton egzekucyjny:D

cichy.

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #24 on: 25 June 2008, 19:43:45 »
:\ Hiacenty będzie dowódcą ? ktoś coś o adiku wspominał :|

ja chyba wolę zostać w partyzantce ...

Yab_PL

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #25 on: 25 June 2008, 19:48:05 »
Quote
Wawer :
Yab, za błędy ortograficzne będzie pluton egzekucyjny:D

ja wiem ze ty chcialbys mnie swoja lufa potraktowac:D

Wawer

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #26 on: 25 June 2008, 19:48:52 »
@cichy
Spokojnie...będzie pan zadowolony...będzie pan zadowolony:p
@Yab - jasnowidz, czy co?:p

A na serio - dowódctwo graczy wskazanych przez organizatorów jest o tyle istotne, by na początku wszystko "jakoś tam grało". Sztab każdej ze stron będzie kreowany przez samych graczy, dzięki ich aktywności, umiejętnościom  itp.

Hiacenty

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #27 on: 25 June 2008, 20:13:24 »
Quote
cichy. :
:\ Hiacenty będzie dowódcą ?


cichy ja co widze ze mnie nie do ceniasz ://////////  dlaczego nie mogę być dowódcą :/ ja to bym was poprowdził na froncie !!!!!!!!!! XD
tylko byście musieli mi mówić gdzie dym ma być hah :D:D:D:D:D

LiiPa

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #28 on: 25 June 2008, 20:37:33 »
Hiacenty , jakbyś dowodził to by było " qwa, ja pier...., nie no ...."   Ale "qwa" podstawa co 2-ga twoja śmierć :p

Franz

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #29 on: 25 June 2008, 21:25:42 »
Dobra inicjatywa, ale podchodzę do tego sceptycznie. Wszystko ładnie wygląda w teorii. Moim zdaniem projekt zbyt wygórowany na polskie realia i polską scenę. Weźcie znajdźcie sztab dowództwa, który będzie dyspozycyjny i będzie zapierdzielał, a do tego będzie zespolony z żołnierzami. Trzeba powiedzieć jasno, projekt ten kosztuje dużo czasu i dużo zaangażowania z każdej strony na linii dowództwo-żołnierze. Bo jak chociaż jedne ogniwo zawali sprawę, to cała strona czy to Wehrmachtu czy ZSRR będzie skazana na porażkę. A tym bardziej jak chcecie zrobić coś ambitnego jak medale, awanse, adiutanci, stratedzy &#8211; to jest panowie cały Sztab ludzi, który się synchronizuje z piechotą na froncie. To nie zwykły turniej, że można będzie sobie coś ustalać od czasu do czasu i sobie szpilać, no chyba, że jak chcecie realizmu to możemy grać w to 2-3 lata, jak będzie mizerne tempo, hehehe. Nie jest to zabawa, jak ktoś tam powiedział, czy nie wymaga to czasu. Jest to służba na froncie wschodnim, wymagane jest poświęcenie, a nie dezercja, czy opieprzanie się. Bo kampania i wojna to nie zabawa. Wymaga to poświęcenia czasu, a nie każdy go przecież ma. Sztab Oficerski powinien być złożony z ludzi, którzy mają mentalną skłonność do jakieś strony, jakąś ideę, zdolności organizacyjne i czas . Może to przyjąć rolę taką fun zabawy i fun ekipy. A może to przyjąć rolę klimatyczną. Ja bym się pisał na tą drugą rolę, wojska Wehrmachtu, drylu pruskiego i mentalności armii. A jak ktoś się chce pobawić, to na publicznym serwerze może z bagnetem w piaskownicy dziobać. Ja podchodziłbym do tego poważnie, no, ale to pozostawiam w intencji twórców.