Author Topic: Po co one komu?  (Read 10128 times)

Goral

  • Guest
Po co one komu?
« on: 17 August 2006, 23:23:33 »
Ano właściwie nie wiem... mapki ściągane są z naszego serwera wpraktycznie z całego Świata...
A jak dzisiaj weszły na serwery F-B.pl mapki customowe wybrane przez graczy (kilku bo kilku, ale nikt nikomu nie bronił oddać swoich typów) i co się dzieje? Ano serwer pustoszeje bo... w większości Polacy nie mają map customowych, a nie chce im sieczekać aż się ściągną w czasie gry... No chyba, że jest jakiś inny powód takiego zachowania...
[_]
I tak na mapce, typowej walce w mieście, pełno budynków, pokoi, zakamarków, gdzie praktycznie trzeba zdobywać metr po metrze teren, czyli raj dla piechoty, zostaje na serwerze 2-3 osoby! Na mapce, gdzie 32 mają co robić! Mapka jest najpopularniejszą w mapowisku, ściągnięta została 264 razy, nie licząc ile razy w mappacku ( 228 ).
[_]
Niestety, ja tego nie potrafię zrozumieć :(

mundi

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #1 on: 17 August 2006, 23:51:01 »
Hmmm...Też tego nie qmam.

Goral

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #2 on: 17 August 2006, 23:57:22 »
Dla tych leniwych i tych nie leniwych przygotowałem Mappack zawierający te 5 map customowych, które są na serwerach F-B.pl
Szukajcie ich w Mapowisku, gdzieś na dole.
Jest instalka (exe) i spakowane archiwum (7z), oba mają po 16 mega z kawałkiem.

PrezesOi

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #3 on: 18 August 2006, 07:53:59 »
download "in game" dziala na F-B.pl nietypowo wolno (porównując do innych z jakich sciagalem-w czasie gdy na fb.pl jest 0.1% completed gdzie indziej jest 1%) ...
Quote
Dla tych leniwych i tych nie leniwych przygotowałem Mappack

mysle ze to rozwiaze problemy, i znowu bedzie full... mozeby nawet poswiecic temu newsa na stronie, lenistwo ludzi jest ogromne i moga nie zobaczyc tego tematu ;)

Sieja

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #4 on: 18 August 2006, 09:26:36 »
Moze to dlatego, ze jeszcze wszyscy nie znaja podstawowych map a wy juz dajecie customowe ? Ja bym poczekal z tymi mapami jeszcze z tydzien zeby wszyscy sie nauczyli grac i poznali mapy

AC| AdRain

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #5 on: 18 August 2006, 15:34:11 »
dokładnie po co to komu? ściągnełem te mapy... zainstalowałem wyszstko cacy chce wejsc na serwer i od nowa się ściąga...

a podczas instalowania pisze ze nie znaleziono steama ale instaluje do katalogu steama... gre mam w innym katalogu śmieszne.. ja rezygnuje z serwera nie będe czekać 40min żeby ściągnąc mapke to nie dla mnie :)

Goral

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #6 on: 18 August 2006, 16:08:57 »
Skoro ściąga Ci mapki jeszcze raz z serwera to oznacza, że instalator zainstalował Ci je w innym katalogu niż korzystasz. Musisz to sprawdzić "ręcznie". Pewnie masz dwa katalogi z grą... Jeden z instalatora z płytki a drugi z instalacji Steama. Instalator wrzucił mapki do katalogu Steama, a ty korzystasz z innego podczas gry...
Sprawdź to sobie...

pastor44

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #7 on: 19 August 2006, 18:07:36 »
Witam
Mam podobny problem co kolega AC| AdRain
sprawdzilem katalogi sie zgadzają
    w czym moze tkwić problem??

Eric

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #8 on: 19 August 2006, 18:40:22 »
Problem tkwi w tym że przy wybieraniu scieżki dajemy aż do "/maps" i właśnie w tych mapach tworzony jest od nowa folder common.

Prawidłowa scieżka powinna wyglądać np: C:\Program Files\Red Orchestra\steamapps\common\ ( i tu już się zatrzymujemy).

Drugi problem jest gdy mamy 2 katalogi w program files. Red Orchestra i Steam. Najlepiej jest wtedy zainstalować mapy 2 razy, po razie do każdego katalogu.
.
Brzmi to może niezbyt jasno, ale mam nadzieję że da się zrozumieć :D Jak nie to pytać.

Kowal

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #9 on: 19 August 2006, 18:55:27 »
Ja zrobiłem jak napisał Eric i wszystko działa

PrezesOi

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #10 on: 20 August 2006, 08:44:01 »
mozliwe ze sciagacie nie ten mappack. w tym wieeelkim, nie ma wszystkich map (tak mi sie wydaje). najlepiej sciagac ten 16 mb

Goral

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #11 on: 20 August 2006, 10:33:39 »
Ten wielki zawiera tylko wersje finałowe map, więc faktycznie nie wszystkie, które rozszerzyły maplistę serwerów F-B.pl.
Co do katalogu instalacji, to możecie sobie ściągnąć malutką mapkę RO-Bunker (191 107 bajtów) i uruchomić nowy instalator.
Powinien Wam wykryć katalog(i), gdzie należy zainstalować mapki.
Niezeleżnie od katalogu czy dysku głównego z instalacją gry, końcowa nazwa ścieżki do instalacji powinna być steamapps\common.
Już gdzieś indziej to opisałem.

AC| AdRain

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #12 on: 20 August 2006, 14:16:46 »
ja juz instlauje na wsyztskie mozliwe sposoby i nadal chce sciagac mi mapke po wejsciu na serwer nie wiem co zrobić

Goral

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #13 on: 20 August 2006, 14:40:58 »
OK, po kolei. Czym uruchamiasz grę? Ikonką z instalacji Cenegi czy klikając na grę w liście gier Steama?

AC| AdRain

  • Guest
Po co one komu?
« Reply #14 on: 20 August 2006, 14:45:20 »
gre odpalam z ikonki cenegi na pulpicie...

nie ze steama

zainstalowałem weług 2 metod erica, według metody numer jeden że do steama, że do katalogu gier itd...