Author Topic: Mare Nostrum - problemy techniczne - temat zbiorczy  (Read 11808 times)

Chupacabras84

  • Guest
Mare Nostrum - problemy techniczne - temat zbiorczy
« Reply #15 on: 25 July 2008, 00:10:52 »
A więc tak, na początek upewnij się że nic nie blokuje ci Mare Nostrum(eg. zapora antyvir albo jaki inny dziad) później sprawdź integralność kache gry(RO konkretnie), następnie jak to nie pomoże ściągnij na nowo M.N., zainstaluj i zobacz czy coś dało.
Quote from: Mr .J
Myślałem, że po to jest ten temat, żeby pisać w nim o takich sprawach a nie zaśmiecać forum
dział dobry ale musisz zakładać własne topici a nie podkradać cudzych:) ponieważ jeżeli uzyskasz rozwiązanie problemu a ktoś póżniej będzie miał podobny i będzie szukał rozwiązania to znajdzie go w topiku który poprawnie nazwiesz a nie np. "Wielki  problem!!!" albo "PLS Pomocy" albo w ogóle w temacie innego usera no i później nie będzie bałaganu. Czasami jak szukam odpowiedzi na jakiś konkretny problem to przewijam się przez nieskończenie długie listy tematów Nazwanych problem!!!, wielki problem, pls pomocy, i nie wiem czy mają coś wspólnego z moim problemem a klikać i sprawdzać każdy to cierpliwości nie mam bo zanim strona się załaduje poczytam  co za problem miał ktoś jeżeli nie jest to problem podobny do mego cofnę stronę i poczekam aż znów się załaduje poprzednia strona i tak aż trafie na rozwiązanie albo dostane nerwicy, a pomyśleć że ktoś mógł zaoszczędzić kupę mojego czasu porostu nazywając temat stosownie do problemu.:satisfied

Kurt

  • Guest
Mare Nostrum - problemy techniczne - temat zbiorczy
« Reply #16 on: 12 August 2008, 13:48:22 »
A u mnie z kolei wogule nie łączy z listą serverów. Otóż odpalam MN i w multi się nie pojawia, żaden server, nawet z news'ami mnie nie łączy. Dodam, że posprawdzałem antywirusy i zapory i nic nie blokuje MN. Sama Red Orchestra jak i DH działają bardzo dobrze.

RoclorD

  • Guest
Mare Nostrum - problemy techniczne - temat zbiorczy
« Reply #17 on: 15 November 2008, 03:48:11 »
A u mnie wyszukiwarka serwerów po jakimś czasie wariuje - wyświetla wiele pustych "serwerów", po prostu pustych miejsc na początku i już nigdzie się nie da wejść, dopiero trzeba odświeżyć i pospieszyć się z wejściem.
Może to ma związek z tym, że w logu MareNostrum pojawia się przez cały log taka linijka:
Error: UT2k4Browser_ServersList Package.UT2k4Browser_ServersList (Function GUI2K4.UT2k4Browser_ServersList.MyOnDrawItem:062F) Accessed array 'Servers' out of bounds (24/18)

I teraz najlepsza rzecz: MareNostrum.log zajmuje - uwaga - 1,27... GB... Ktoś ma jakiś pomysł? Może powinienem to zgłosić na forum MN jako bug?

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Mare Nostrum - problemy techniczne - temat zbiorczy
« Reply #18 on: 15 November 2008, 12:58:43 »
Też miałem taki "problem" z wyszukiwarką w grze jak RoclorD ale nie pamiętam czy coś z tym zrobiłem sam czy się "samo" naprawiło. Proponuję rozwiązania podstawowe z FAQ, czyli weryfikacja Steamowska RO i ewentualne usunięcie plików blob. W sumie nie zaszkodzi a może pomoże, bo różnych śmieci te pliki mogą nazbierać i pokomplikować życie użytkownikowi. Oczywiście wyrzuć plik log gdyż jest stanowczo za długi :D
Mody same w sobie posiadają wiele niedoróbek, co wszystko raportowane jest w logu (brakujące tekstury, klasy postaci i takie tam rzeczy "przewidziane" na przyszłość a jeszcze nie dodane) tak więc ten plik i tak jest stanowczo za duży ale nie powinien przekraczać 100 kb :)

RoclorD

  • Guest
Mare Nostrum - problemy techniczne - temat zbiorczy
« Reply #19 on: 15 November 2008, 16:21:55 »
Thx. Czyli oprócz weryfikacji usunę te dwa pliki blob, skoro to nie szkodzi i zobaczymy co będzie.

EDIT: niestety problem pozostał. Log urósł do 11 MB po jednym razie. Może jednak pasowało by to zgłosić jako bug...

Zagiel

  • Guest
Mare Nostrum - problemy techniczne - temat zbiorczy
« Reply #20 on: 12 September 2009, 14:16:05 »
Witam
Podczas próby dołączenia do serwera w Mare Nostrum wyskakuje mi komunikat "an unknown steam error is preventing you from connecting to this server please contact valve for support", reinstalowałem moda, usówałem plik ClientRegistry.blob oraz zmieniałem wartość w pliku steam_appid.txt z 1200 na 1230 i 1280 ale nic to nie dało i dalej wyskakuje ten błąd :( czysta Red Orchiestra i mod Darkest hour działa normalnie tylko z Mare Nostrum jest ten problem :|
Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu tego problemu

a tak pozatym gra ktoś w tego moda jeszcze z tego co widziałem na serwerze było tylko 16 botów ?

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Mare Nostrum - problemy techniczne - temat zbiorczy
« Reply #21 on: 12 September 2009, 14:56:59 »
To nie Ty jako gracz masz zmieniać zawartość tego pliku, tylko administrator danego serwera - nie zrobił tego więc nikt się nie może z serwerem połączyć - stąd te 16 botów i ani jednego gracza. Wskakuj na inny serwer po prostu, ewentualnie w przypływie dobroci dla zwierząt poślij maila do administracji tego serwera z uwagą o konieczności zmiany...

wisnia

  • Guest
Mare Nostrum - problemy techniczne - temat zbiorczy
« Reply #22 on: 15 September 2009, 15:32:36 »
Quote
Zagiel :


a tak pozatym gra ktoś w tego moda jeszcze z tego co widziałem na serwerze było tylko 16 botów ?




Prawdopodobnie nikt nie gra lub gra nie wielu. Swego czasu namiętnie zagrywałem się w MN, ale niestety te czasy minęły. Obecnie nawet na specjalnie organizowane przez PzDF fight-nights nikt nie przychodz :( ( nawet goście z PzDF :D ).
Najlepiej zrobisz wyszukując sobie w steam-ie grupę Mare Nostrum, zapisz się od niej i czekaj na jakieś eventy, chodź tak jak mówię, jest bieda. Krążą plotki że nie długo ma pojawić się 1.4 ze sporą dawką nowości, a to na pewno przyciągnie na jakiś czas ludzi którzy kiedyś w to grali. Poczekamy zobaczymy...