Author Topic: Wybór celów dla LKM  (Read 25459 times)

Shock

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #45 on: 31 January 2007, 00:05:34 »
)
Quote
w ogóle trafienie kogoś pow. 50 metrów z postawy nieleżącej jest trudne, tym bardziej jeżeli cel, jak i strzelający jest w ruchu :)


Hmm, nosisz okulary ? :) Ja na szkoleniu (100m) miałem 48/50 w celu także nie wiem jak trafienie z 50m może być trudne :P
W sumie to strzelam już jakieś 9 lat i może mam oko wyćwiczone ale strzelam 2-3 razy w tygodniu na strzelnicy zamkniętej (25m) i jak jest pogoda na otwartej, z trafianiem problemów nie mam :) Czasem (rzadziej teraz) jezdze na polowanie i strzelanie do celów żywych w ruchu takie trudnie nie jest (dla osoby obeznanej). Pochwale się tylko, że mój rekord to dzik trafiony ze sztucera Remingtona z 201 m - było mierzone :) i był w ruchu :)


PS. Nie doczytałem dokładnie. "Jak strzelający jest w ruchu" - Na każdym szkoleniu czy wojskowym, policyjnym itp powiedzą Ci żeby kategorycznie nie strzelać w ruchu, tylko zatrzymać się i oddać strzał. Jak zaczynałem przygode z bronią a póżniej z wojskiem też myslałem że można biegać i wszystko trafiac bo na filmach tak było - nie można ! :)

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Wybór celów dla LKM
« Reply #46 on: 31 January 2007, 06:50:15 »
bieganie i strzelanie to raczej na maks 5 metrow i to seriami :D

asn

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #47 on: 31 January 2007, 07:51:23 »
Shock coś mi się wydaje ze wolno strzelać do zwierzyny z odległości max 200m ale mogę się mylić....
Shock cos mi sie wydaje ze gdyby stal przed toba typ z kalachem to bys uciekal i strzelal bo ja bym sie nie zatrzymał...

Shock

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #48 on: 31 January 2007, 10:57:33 »
Co wolno a czego nie wolno hmm :)

Co do kolesia to raczej nie dopuściłbym do takiej sytuacji, gdybym jednak miała miejsce to bym nie uciekał tylko strzelał.

OK. Koniec OT :)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Wybór celów dla LKM
« Reply #49 on: 31 January 2007, 14:55:38 »
Quote
Shock :
Hmm, nosisz okulary ?

Nie, ale powiem Ci że mieliśmy jednego człowieczka który miał "dna od butelek" i patrzyliśmy trochę ironicznie jak się składał do strzału...na dodatek był z wykształcenia teologiem, więc myśleliśmy że w ogóle tarczy nie draśnie a jego średnia ze strzelań to 42 ;p

Quote

Ja na szkoleniu (100m) miałem 48/50 w celu także nie wiem jak trafienie z 50m może być trudne :P

Przeczytaj uważnie chodziło mi o strzelanie w ruchu a nie strzelanie nr 1 NA CELNOŚĆ i SKUPIENIE (strzałów) i to ogniem pojedynczym a nie serią - czyli właśnie na 100 m gdzie czas jest "nieograniczony" a postawa leżąc z podpórką ;p;p;p
pomimo wszystko szacun :), chociaż przez 9 lat 2-3 razy w tygodniu powinno być 5 dziesiątek (joke) :D

Takiego strzelania na swoich szkoleniach odbyłem więcej niż numeru 2 może z 8 co się ma nijak do Twojego doświadczenia, ale nie licząc 3 pierwszych gdzie bardziej ja odskakiwałem po strzale niż Kałach ;) to potem mniej niż 40 pkt. też nie miewałem :P

Quote

 Nie doczytałem dokładnie. "Jak strzelający jest w ruchu" - Na każdym szkoleniu czy wojskowym, policyjnym itp powiedzą Ci żeby kategorycznie nie strzelać w ruchu, tylko zatrzymać się i oddać strzał. Jak zaczynałem przygode z bronią a póżniej z wojskiem też myslałem że można biegać i wszystko trafiac bo na filmach tak było - nie można ! :)


Teoria teorią, szkolenie szkoleniem, ale jak naprzeciwko nie masz tarcz, tylko kule świstają Ci wokoło głowy a "efekt rozmycia" jest realny a nie DX9 ;), jakiś biedak którego mniej lub bardziej znasz pada koło Ciebie z chlustającą na czerwono tętnicą, a ten co ma więcej na pagonach ryczy żeby dalej kontynuować atak a nie zatrzymywać się to co najwyżej przed oddaniem strzału przyhamujesz, przyklękniesz, ewentualnie jeżeli warunki sprzyjają padniesz i odczołgasz się za jakąś przeszkodę (prawdopodobnie natychmiast obstrzelaną przez przeciwnika). Żeby się zatrzymać, przycelować i wystrzelić w takich warunkach chyba musiałbyś być naćpany albo mieć j..a większe od mózgu ;)...albo totalny brak wyobraźni:)
Oczywiście strzelanie w pełnym biegu i trafienie jest czysto przypadkowe (prędzej własną stopę odstrzelisz jak nie uważasz), ale efekt psychologiczny na przeciwniku może, lecz nie musi ;) umożliwić Ci w miarę bezpieczne przenieszczenie się do innego punktu.
Pamiętaj że mówimy o realnej walce w której nie ma Rambo tylko jest drużyna/pluton/kompania/batalion itd. więc jeżeli Ty strzelasz, strzelają także Twoi koledzy...ale i nieprzyjaciele, w takiej walce ilość procentowa trafień śmiertelnych do wystrzelonej amunicji zapewne jest mniejszy niż 5%, a głównie liczy się efekt "przygniecenia" nieprzyjaciela, taktyczne jego oflankowanie i dopiero wybicie z bliskiej odległości, a nie pojedynki pseudo snajperskie :)

Shock

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #50 on: 31 January 2007, 18:43:13 »
Ze wszystkim się zgadzam BartBear, widze że mówimy tym samy językiem :) Co do chlustających tętnic to możemy o tym porozmawiać na GG bo poniekąd takie doświadczenia mam. Fakt jest, że za pierwszym razem łapy się trzęsły i nie mogłem podpiąc maga ale to tylko za pierwszym tak jest, pózniej już rutyna. A co do strzelania w ruchu, to nie zdarzyło mi się bo adrenalina robi swoje a dopiero póżniej przypominałem sobie co i jak robiłem, a kaprala kochałem za to że mi dal taki wycisk na szkoleniu :)

Ale pisałem, że koniec OT. Więc rozmawiajmy o RO a nie o Real Life.:)

Pozdrawiam.

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Wybór celów dla LKM
« Reply #51 on: 31 January 2007, 20:25:54 »
przypomian mi sie paintball, oczywiscie nie ma takiego recoila, ale pierwsza kula jest znaczaca

Whiplash

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #52 on: 01 February 2007, 08:21:36 »
A ja nawiązując do poprzednich postów mówiących o rozmazaniu ekranu przy np. przelatujących obok strzałach z km'u, musze dodać że u mnie coś takiego nie występuje :p po prostu celem zwiększenia wydajności powyłączałem kilka opcjii graficznych i teraz nie mam ani rozmazania, ani czarnego ekranu choćby obok mnie spadła bomba atomowa. (mimo iż jej nie ma w RO)

dr Granat

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #53 on: 01 February 2007, 11:55:06 »
Quote
Whiplash :
A ja nawiązując do poprzednich postów mówiących o rozmazaniu ekranu przy np. przelatujących obok strzałach z km'u, musze dodać że u mnie coś takiego nie występuje :p po prostu celem zwiększenia wydajności powyłączałem kilka opcjii graficznych i teraz nie mam ani rozmazania, ani czarnego ekranu choćby obok mnie spadła bomba atomowa. (mimo iż jej nie ma w RO)

w istocie, masz się czym chwalić, może jeszcze zmniesz rozdzielczość a pogorszoną widiczność zrównoważ wyraźnymi oznaczeniami swoich i przeciwników, ach i jeszcze trudno wtedy kogoś trafić z rifla więc może mały AB

Whiplash

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #54 on: 02 February 2007, 09:15:39 »
Quote
dr Granat :
Quote
Whiplash :
A ja nawiązując do poprzednich postów mówiących o rozmazaniu ekranu przy np. przelatujących obok strzałach z km'u, musze dodać że u mnie coś takiego nie występuje :p po prostu celem zwiększenia wydajności powyłączałem kilka opcjii graficznych i teraz nie mam ani rozmazania, ani czarnego ekranu choćby obok mnie spadła bomba atomowa. (mimo iż jej nie ma w RO)

w istocie, masz się czym chwalić, może jeszcze zmniesz rozdzielczość a pogorszoną widiczność zrównoważ wyraźnymi oznaczeniami swoich i przeciwników, ach i jeszcze trudno wtedy kogoś trafić z rifla więc może mały AB

Ale ja tego nie zrobiłem specjalnie, przy moim necie i karcie graficznej to trudno jest sie grać na wyższych detalach bo wszystko szarpie i wyrąbisty lagg, że się płakać chce. Wole grać płynnie z małym pingiem ale zniszczoną grafą niż na odwrót ;p
P.S. sorry za offtop

Pl

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #55 on: 26 April 2007, 17:41:17 »
A ja myśle , że to chodzi o to że dowódca obserwuje teren koło km i  mówi strzelcowi z której strony idzie wróg.

Reaker

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #56 on: 09 June 2007, 18:49:32 »
Otóż to ^^ Na tym polego korzystanie z Zespołowej Broni Strzeleckiej. W skład takiego teamu wchodzą 2 osoby, operator broni i ...?! (i jakis tam towarzysz lub sturmfuhrer z lorynetką lub np. ze snajperką), w RO gdy ewentualny towarszysz z lorynetką zauważy wrogiego sturmfuhrera, dobrze by bylo aby za pomocą VOI poinformowal o tym operatora, ale wiadomo ze w  grze na public servach nikt tak nie robi(no chyba ze wszelo 2 qmpli na dodatek na skypea lub TS), i graja tam różni ludzie z którymi nie zawsze można pogadać (gadaliście kiedyś z jakimś Tochio z japan??!!).

P4st4

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #57 on: 19 June 2007, 16:59:03 »
'a leader spotting for him will increase his accuracy'

Myślę, że w tym przypadku chodzi tylko i wyłącznie o informowanie ustne strzelca z której strony nadciągają jednostki wroga :-/

stkprfritz

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #58 on: 19 June 2007, 18:38:33 »
Shock
 sorki ze off topa pisze ,ale zaloze sie ze jak Wam kapral na punkcie nauczania dawal ten wycisk to marzyles z kumplami by mu poslac serie w plecy?:D
 
 Pozdrawiam