Author Topic: PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.  (Read 26065 times)

krv[PL]

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #30 on: 21 August 2006, 00:58:24 »
nie uwazam sie za znawce a "znafca" chyba nie jestem ale nie mi to oceniac ale ...


EDIT
zreszta jak masz mozliwosc spytaj sie kumpli tankistow czy huk dziala czolgowego moze spowodowac smierc!

dalej... ktos kto jest moim kumplem mowi ze cos sie wydarzylo a drugi ktos z innej parafii mowi mi ze to jest prawdopodobne to czemu mam nie wierzcy temu pierwszemu??

ja nie staram sie ciebie przekonac.. jak napisalem wyzej spytaj sie kumpli!!

Cow fifty

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #31 on: 28 August 2006, 22:06:41 »
Quote
Shock :
Jak to jest możliwe co często oglądamy na filmach dokumentalnych z okresu 2WŚ, że zołnierz stoi metr od sławnej 88'ósemki i nic mu się nie dzieje, nie mówiąc już o jego kolegach z tyłu? Pomijam ilość wystrzelonych pocisków przez takie działo w ciągu dziesięciu minut. Masz teraz przykład. Jeżeli dalej nie wierzysz napisz do Mythbuster's:satisfied


Nie "Mythbuster's", tylko "Mythbusters". :)

Wiesz z 88 zazwyczaj strzelało się pod większym kątem niż w czołgach, więc realia już się zmieniają. :] Dział(ek) takich też używano przeciw lotnictwu. Może na filmie były jakieś pojazy latające (np. jakiś UFO) :).

piter306

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #32 on: 28 August 2006, 22:32:18 »
Miałem okazję słyszeć strzelające T-72 i w odległości jakiś 2 km dzwoniła mi szyba w Starcioku, no ale stojąc z boku walącego czołgu to można zejść chyba tylko na zawał :D.
Ręczna broń czołgowa w nie-otwartym terenie dla czołgów pozbawionych osłony piechoty jest zabójcza, przykład: rzeźnia w Groznym, na Bałkanach Serbowie z RPG rozprawili się z chorwacką kompanią T-72. I tu objawia się pewna wada RO: 32 ludzi na serwie to trocha za mało graczy by w pełni obsadzić wszystkie pozycje.

thebil

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #33 on: 28 August 2006, 22:52:40 »
@up

Albo jest poprostu za dużo czołgów.

Co do tematu (grr znów off :s) Nie uważam, żeby PTRD była ZA silna. Ciekawi mnie czy ci, co tak krzyczą po obejrzeniu filmiku, o osłabienie PeTaRDy w ogóle dłuzej nią grali. Zeby zniszczyć czołg 1 strzałem trzeba podejść conajmniej na 50-100 (góra 200) metrów do czołgu. Jezeli nie jest to panzer, tylko stug, tygrys, bądź pantera to mamy 75% szansy, ze po 1szym strzale gdy kierowca usłyszał charakterystyczny dźwięk ptrd wysiadzie i nas ubije z pistola gdy jesteśmy bezbronni. Dodatkowo powiem, ze obejście niezauważonym czołgu od przodu (bo raczej czołgi się ustawiają przodem do przeciwnika :P), rozłożenie się na w miarę płaskim terenie pod kątem 90 stopni i trafieniu conajmniej raz w prostokąt o wymiarach 10x10 pikseli graniczy z cudem, jezeli nie mamy wsparcia piechoty, bądź czołgów, które odciągną uwagę ofiary. Najcześciej takie wypady kończą się serią z pistola, bądź zwykłym odjechaniu czołgu sprzed nosa. PTRD byłaby idealną bronią na zasadzki w mieście, ale czołgi mają brzydki zwyczaj nie wjeżdżania do miast :/. Przydałaby się chociaż jedna mapka ze starciami pancernymi w terenie zabudowanym. Bardziej narzekałbym na niemieckie anti tanki, bo oni mają mp40, 3 panzerfausty i czasem granaty. To jest masakra, bo z PFem o wiele łatwiej podejść do czołgu od tyłu, nie trzeba nawet się rozkładać i można rozwalić każdy czołg 1 strzalem umiejętnie. Dodatkowo po pudle nie wyskoczy ci załoga i nie zrobi masowego obstrzału dupska pistolami :D. Mam nadzieję, że PTRD nadal pozostanie taką, jaką jest i osłabią pak soldaty zabiarając im 1 PF i grany, bo to już jest przesada jak dla mnie.

PS. Wiem, co piszę co do PTRD, bo kiedyś postanowiliśmy z Ruwenozorim nauczyć się grać tą bronią i graliśmy całą noc na serwie arad 24/7 PT sołdatami. Szło nam całkiem nieźle, ale to tylko z uwagi na to, że graliśmy razem, zawsze przeciwko 1mu czołgowi i jeździliśmy clowncarem (nie zauwazlyliście, że na tym forum 'clowncar' wyglada jak 'downcar'? :D).

Totenkopf.SpierS

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #34 on: 28 August 2006, 23:07:58 »
Ja nielubić PeTaRDy

Boro

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #35 on: 29 August 2006, 10:13:14 »
Ja tez nie lubie PTRD wole panzerfausta

Alexej

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #36 on: 29 August 2006, 11:33:06 »
Petarda ma za malo amunicji, zwlaszcza jako glowna bron. Imho na wiecej niz 2-3 czolgi nie starczy. 3x Panzerfaust moze starczyc nawet na 2-3 czolgi, w dodatku oprocz tego ma sie mp40 wiec mozna normalnie walczyc.

pvt. Jesz

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #37 on: 17 September 2006, 18:22:42 »
Mi dzisiaj udało się 1 strzałem rozwalić panterkę.. zjeżdżała sobie z górki i dostałą w wieżę od góry ^^ czysty przypadek, jak najbardziej