Author Topic: PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.  (Read 26063 times)

Goral

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #15 on: 16 August 2006, 16:46:55 »
Myślę, że twórcy gry będą dodawać stopniowo "nowe" bronie wg uzasadnionych życzeń graczy.
Jednak należy wziąć pod uwagę pewne ograniczenia.
A to, że nie będzie nikt chciał grać w drużynie, dla której scenariusz i bronie rokują tylko przegrane? Mapka taka pewnie nie wejdzie do turnieju, ale w normalnych rozgrywkach jest niezłym wyzwaniem.

Razer

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #16 on: 16 August 2006, 16:55:02 »
Tak powinni dodać lepkie bomby, koktaile mołotowa, granaty przeciwpancerne, miny przeciw piechotne i przeciwpancerne, ładniejsze uszkodzenia*

* - w grze jedno trafienie powoduje eksplozję, a powinno być bardziej realistycznie. Nie obraził bym się też na dziury w pancerzu! Pamiętajmy o tym, że broń też się zacinała! Niektóre pociski eksplodowały jeszcze w czołgu, a urwanie się zamka w broni podczas strzału często powodowało obrażenia twarzy. Pocisk Panzerfausta czasami też nie eksplodował, a można było zobaczyć dzięki temu dziurę w pancerzu.

krv[PL]

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #17 on: 16 August 2006, 17:52:33 »
Czytalem wspomnienia pancerniakow jak pisali to zdazalo sie ze pocisk z 88mm dzial potrafil przestrzelic wieze na wylot i czolgista nic sie nie dzialo i kontynuwali walke :D to moglo by byc ok :D ale raczej nie realne :D


btw. byla kiedys taka gra nazywala sie T-72: Balkans on Fire! byla to taka symulacja tanku :D
zobaczcie w jaki sposob "unieruchomilem" pojazd (zaloga uciekla :P)




Dostal ze 100milimetrowego dziala z T-55 :) trafienie z 1387 metrow w lufe :D :D :D

Cow fifty

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #18 on: 17 August 2006, 13:53:59 »
Gazy wylotowe Panzerfausta podczas strzelania potrafiły zabić wszystkich w odległości do 2m.

PrezesOi

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #19 on: 17 August 2006, 14:31:05 »
Quote
Cow fifty :
Gazy wylotowe Panzerfausta podczas strzelania potrafiły zabić wszystkich w odległości do 2m.

dokladnie, dlatego rozsmieszylo mnie w RO gdy pierwszy raz zobaczylem jak strzelec panzerfausta w grze opiera wylot o swoj brzuch :)

Razer

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #20 on: 17 August 2006, 14:33:43 »
Zwykle mało kto stawał obok Panzerfausta. Czasami ładunek eksplodował przy wystrzale albo upadał na ziemi... i też wybuchał.


BTW: Do gry powinni dodać Panzerschreck'a.

krv[PL]

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #21 on: 18 August 2006, 09:39:32 »
to akurat z gazami wylotowymi jest np: w AAO (RPG-7 np) i to moglo by byc... zaciecia mogly by byc... ale juz nie przesadzajmy w zyciu moglo sie tak zdazyc ze bron mial ktos nie wyczyszczona pocisk sie zaklinowal w lufie i eksplodowal urywajac strzelcowi lape lub masakrujac twarz wyrwana czesc broni! wszyskich tego typu przypadkow nie da sie zaadaptowac w grze (choc ja osobioscie bardzo bym chcial!!!!!)

Panzerschrecki tak tylko ze tworzyly je 2osobowe teamy jeden z rura 2 z pociskami!! zreszta aby zaladowac panzerschrecka potrzeba 2ch osob!

moj kolega wojskowy opowiadal mi akcje jak z WP odchodzil jakis tam wojak i chcial miec zdjecie przy strzelajacym czolgu.. no i stanol czolg wystrzelil aparat zrobil zdjecie a koles upadl i zmarl poniewaz cisnienie wytworzone w poblizu tanka porozrywalo mu wszyskie naczynka w bani (byc moze koles byl felerny.. byc moze nie mozna stac przy strzelajacym czolgu)

Shock

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #22 on: 20 August 2006, 18:12:20 »
Przepraszam, że to mówię i nie chcę urazić ale twój kolega opowiedział Ci niezła bajeczkę.
1. Można stać koło czołgu gdy strzela - jednak efekt jest podobny do tego jaki występuje na strzelnicy krytej gdy nie założysz słuchawek). Chyba, że stanął przed otworem wylotowym lufy i pocisk przeleciał mu tuż obok głowy, wtedy mogę przyjąc, że jest to możliwe.
2. Nikt by nie dopuścił do tego (tymbardziej dowódca czołgu) aby taka sytuacja miała miejsce - możesz mi wierzyć.

Panzerschrecki mogły być również obsługiwane przez jednego zołnierza tak jak to ma miejsce dzisiaj w przypadku różnych wersji RPG czy przy PK. Zawsze kolega z drużyny nosi dodatkowo zapasową amunicję.

Razer

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #23 on: 20 August 2006, 18:50:26 »
Ciśnienie obok czołgu? Przecież wystrzał nie wpływa na warunki atmosferyczne. Mnie to przypomina bajeczke z "Pogromców Mitów".

Shock

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #24 on: 20 August 2006, 18:54:13 »
Dokładnie :)

krv[PL]

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #25 on: 20 August 2006, 22:56:10 »
1. nie wiem pisze to co uslyszalem a koles ma 40lat i nie nalezy do bajkopisarzy :)
2. stary WP :) moge przedstawic ci kolejna historyike.. rownie smutna a wiec. Gdy zolnierz idzie na warte nie morze dostac tego dnia (chyba taki okres czasu) listow z domu no wiec w jednosce XXX tym razem nie "przypilnowano" tego i koles tuz przed wyjscie na warte dostal list od dziewczyny i poszedl na ta warte i odpalil sie w glowe.
3. jasne ze jest mozliwe naladowanie samemu Panzerschrecka ale:
a: tak z zalozenia nie bylo!! A wiec jezeli chesz zrobic kolejnego CoDa to prosze nie na mojej GRZE!!
b. ile by trwalo naladowanie:

8,8 cm Raketenpanzerbüchse 43
Długość: 1638 mm
Masa Broni: 9,5 kg
+  Masa pocisku: 3,25 kg

lub
8,8 cm Raketenpanzerbüchse 54
Długość: 1640 mm
Masa Broni: 9,3 kg bez osłony/ 11 kg z osłoną
+ Masa pocisku: 3,25 kg

lub
8,8 cm Raketenpanzerbüchse 54/1
Długość: 1350 mm
Masa Broni: 7,8 kg bez osłony/ 9,5 kg z osłoną
+ Masa pocisku: 3,25 kg


przeciez to najgorsza rura o dlugosci poltora metra + blacha oslony + 3kilogramowy pocisk ktory musisz odbezpieczyc zaladowac zaczepic drucik bezpiecznika do pocisku i o ile sie nie myle musisz to robic tak aby rura byla w poziomie!!

EDIT do 1
moja rozmowa z Kapitanem WP (ZMECHOLEM) innym gosciem nie od tej opowiesci.

22:10:46
historia zna takie przypadki ale to raczej nie cisnienie tylko halas.
22:11:19 krv
aha
22:11:25
a halas to drgania ktore moga wytworzyc cisnienie wewnatrz czaszki i to zabija
22:11:34
rozumiem
22:11:58
ponadto pekaja bebenki w uszach i moze byc wewnetrzny krwotok i to tez zabija


EDIT do 2
jak to jest w WP


22:14:09
Na ZMECHU byl przypadek ze na strzelaniu z czolgow koles stal przed strzelajacym czolgiem i gorace powietrze towarzyszace wystrzalowi zdjelo gosciowi skalp :D
22:14:41
no i oczywiscie stracil sluch


EDIT do 3
(tylko ze RPG-7 a wiec nie takie skomplikowane)

22:18:01
wsadzasz posisk i sciagasz zabezpieczenie z glowicy, potem odbezpieczasz mechanizm spustowy i ognia
22:18:18
fajnie wybucha

22:18:35 krv
czy obsluga samemu max spowalnia te czynnosci??
22:19:15 )
troche tak bo to jest nieporeczna bron ale mozna sobie poradzic
22:20:09
jednak we 2 idzie duzo szybciej, strzelec zajmuje sie celowaniem i strzalem a pomocnik cala reszta
22:26:25
moim zdaniem we 2 jest o 70% szybciej niz w pojedynke
22:28:43
w pojedynke czas na oddanie strzalu z ladowaniem zajmuje okolo. 2 min


dalem po to ten dialog zeby udowodnic jak tworcy gry podeszli by do tego typu sprawy na przykladzie RPG-7 (ci co graja w AAO jedna z bardziej realnych gier zrobionych przez US Army wiedza ile ta czynnosc trwa w tej wlasnie grze)

pastor44

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #26 on: 20 August 2006, 23:22:18 »
Mysle ze Panzershreck to dobry pomysl
powinni jedynie dac dlugi czas przeladowywania
Mam jeszcze jedno pytanie strzelal ktos z was z RPG7?
Ja mialem ten zaszczyt i powiem szczerze naprawde
bardzo miłe uczucie
Przy wystrzale specyficzny scisk w uszach
a potem ulga...
Ai jeszcze Ptrd naprawde powinni jak najszybciej zmienic
brak realizmu jesli chodzi o tą bron po prostu poraża..

Shock

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #27 on: 21 August 2006, 00:03:53 »
krv[PL] piszesz o wymiarach czy wadze Panzerschrecka. Znam je dobrze ale naładowanie go samemu w krótkim czasie nie jest trudne dla wyszkolonego żołnierza. Wystarczy spjrzeć na brytyjskie przykłady używania Piat'a. Inny przykład. Miałem [nie] przyjemnośc nosić przez pół roku PK i jakoś nie marudziłem. Nie każdy mógł miał predyspozycje do noszenia tak cięzkiego uzbrojenia tak samo jak mały procent ludzi ma predyspozycje do stania się strzelcem wyborowym.

Jeżeli odwołujesz się do RPG to nie rób tego tylko odnośnie "siódemki" bo jest troche odmian tego granatnika i dużo głowić do niego. Tak dla informacji, Gram w AA dobre pare lat.

Co do tej dziwnej śmierci przy czołgu powiem tylko jedno. Tylko tony wysokie mogą spowodować takie uszkodzenie organizmu a czołg raczej nie wydaje dzwięków jak Farinelli Ostatni Kastrat :satisfied


Jeżeli można spytać. Gdzie konkretnie służy ten twój znajomy? Popytam, może koledzy z 12'stki będą coś wiedzieć o takim zdarzeniu ?


I bez urazy. Przeczytałem jeszcze raz dokładnie wypowiedzi twojego znajomego. Upewnij się czy ktoś cię nie robi w przysłowiowe "jajo" bo nazewnictwa jakiego używa, określeń pozwala mi sugerować, że jest to człowiek, którya ma stycznośc z wojskiem ale żołnierzem nie jest. Określenie "fajnie wybucha" pasuje mi do szweja, bo często takie określenia od nich słysze.

krv[PL]

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #28 on: 21 August 2006, 00:20:59 »
tylko ze.
a. piat jest o pol metra krotszy
b. ladowanie wyglada TAK nie wiem ktora to faza!
c.bardziej przypomina to rgrure a wiec proces ladowania jest raczej prostrzy.
d.intereseuje sie od dawna wojskiem filmami i wogule ale jakos nigdy nie bylo mi dane ogladac jak wykonuje to jeden zolnierz czy to panzerschrecka czy bazooki zawsze robili to we dwoch.
e. wiem ze wszysko jest mozliwe ale tez tak nie przesadzajmy co do wyszkolenia niemcow (wszysko zalezy od roku) nie robmy ze zwyklych frycow super herosow!!


moge odwolwac sie tylko do siodemki poniewaz opieram sie na tym z czego walil moj kumpel na tym forum to chyba pastror44 jest jedynym bezstronnym fachowcem i jak mozesz odniesc sie do tego!


co do smierci... znowu. mi sie wydaje to prawdopodone a potwierdza (dla mnie TAK dla was/ciebie niekoniecznie) to ze druga osoba zwiazana z tankami mowi mi ze JEST TO PRAWDOPODOBNE!



EDIT
btw. jak mozesz to rob EDITY tam gdzie edytujesz posta :)

co do znajomego numer 1 to raczej sie tego nie dowiem gdzie sluzy i gdzie sluzyl poniewaz nie mam z nim kontaktu!(to ten od historyiki)
co do zjaomego numer 2 wiem ze jest po ZMECHu przedstawilem mu ta opowiesc a on mi odpisal ze jest to prawdopodobne wiec raczej to nie jest istotne gdzie teraz jest :)


co do nazewinctwa rozumiem ze powinien mi odpowiedziec jak prawdziwy zawodowiec.. np: "eksplozja byla imponujaca" :D :D :D

Shock

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #29 on: 21 August 2006, 00:37:47 »
Wiesz ja również interesuje się militariami z okresu 2WŚ i zbieram różne rzeczy, czytam. Z P'cka nie strzelałem, więc pisze to co czytałem. Lubie się oderwać i pograć w coś z tamtego okresu bo ten tamat mam na codzień tylko we wspólczesnym wydaniu. Jeżeli Cię nie przekonałem podam inny przykład (nie mówiąc już o artylerii współczesnej). Jak to jest możliwe co często oglądamy na filmach dokumentalnych z okresu 2WŚ, że zołnierz stoi metr od sławnej 88'ósemki i nic mu się nie dzieje, nie mówiąc już o jego kolegach z tyłu? Pomijam ilość wystrzelonych pocisków przez takie działo w ciągu dziesięciu minut. Masz teraz przykład. Jeżeli dalej nie wierzysz napisz do Mythbuster's:satisfied

Ogólnie podczas gdy czołg strzela stać się koło niego nie powinno tak smao jak na strzelnicy krytej nie strzela się bez słuchawek bo grozi to utratą słuchu. Ale można i nic stać Ci się nie powinno, oprócz pisku w uszach ;)
Dobra kończmy to, bo przypomina mi się jak kiedyś jeden człowiek ("znafca") próbował mi wmówić, że za pomocą RPG-7 ze standardową głowicą da się zniszczyć Abramsa. Nie powiem, że jest to niemożliwe (bo wszystko jest możliwe) ale jest to na tyle nieprawdopodobne, że aż niemożliwe. :) Rozumiesz ;)


EDIT.

Odwołując się do twojego znajomego ze zmechu. Napisał, że jest to prawdopodobne i dobrze ale teraz przczytaj to co napisałem odnośnie RPG ;)